Aktuality

Se sezónou 23/24 se Áčko rozloučilo porážkou

Poslední utkání letošní sezóny odehráli naši florbalisté v neděli, kdy v domácím prostředí přivítali předposlední Slovácko. Naši muži měli před zápasem jistotu udržení se v Divizi, naopak hosté již byli smíření se sestupem do Regionální ligy. Hrálo se tak především o to, rozloučit se se sezónou, vítězstvím. To se nakonec vydařilo, i díky skvělého vstupu do utkání, hostům, kteří si ze Suché odvezli, alespoň na nějakou dobu, poslední divizní vítězství.

Z Bílovce přivezlo Áčko dva body

Do Bílovce přijeli naši florbalisté jako outsideři, jelikož před utkáním dělilo družstva v tabulce celkem 5 příček. Bílovec byl na pozici třetí, zatímco Suchá okupovala místo deváté. Utkání začalo ve velice slušném tempu, což potvrdila i přestřelka, která první periodu doprovodila. Po 20 minutách totiž svítilo na světelné tabuli skóre 4:3. Druhá a třetí třetina pak přinesla jen jednu branku, kterou vstřelili naši florbalisté, a tak se utkání muselo opět rozhodnout až v prodloužení.

Vsetín porazilo Áčko až po nájezdech

Důležitý duel A-týmu se Vsetínem musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Úvod utkání vyšel lépe našim hráčům, kteří se rychle dostali do vedení. O to však během první třetiny přišli a Vsetín skóre otočil ve svůj prospěch. Druhá perioda vyzněla lépe pro naše florbalisty, kteří si dvoubrankový náskok dokázali vytvořit i ve třetí třetině. I v této části hry ale nedokázala Horní Suchá udržet vedení, a tak se šlo do prodloužení. V tom žádná branka nepadla, takže vítěze musely určit samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí.

A-tým smetl MVIL

Neděle se nesla ve znamení 19. kola Divize E, v rámci kterého přivítali naši florbalisté na domácí palubovce družstvo 1.MVIL Ostrava. Naši florbalisté se snažili během týdne na toto klání co nejlépe připravit, jelikož šlo o duel, jehož výsledek mohl naše hráče oddálit, nebo v případě prohry přiblížit, od sestupu. A jak se celé utkání vyvíjelo? To si můžete přečíst níže už teď.

Duel v Paskově Áčku body nepřinesl

Přesto, že do utkání s favoritem vstoupili naši florbalisté skvěle, a dostali se do vedení 4:0, nedokázali tento náskok udržet, a nakonec se z Paskova vrátili bez bodu. Důležitá byla především prostřední část, kterou ovládli naopak domácí florbalisté, a to jednoznačně 5:0. Třetí třetina tohoto zápasu už byla vyrovnaná, ale k dalšímu zvratu v utkání již nedošlo.

Nula z možných šesti bodů

Během tří dnů odehráli naši florbalisté dva duely. Nejprve se v pátek střetli v Novém Jičíně s místními Warriory, v neděli pak v domácím prostředí přivítali Mohelnici. Ve hře tedy bylo šest bodů, ze kterých se však našim florbalistům nepodařilo získat ani jeden. V obou zápasech A-tým nezvládl první třetinu, po které vysoko prohrával. Druhá a třetí třetina obou zápasů byla ze strany našeho celku lepší, ale na zvrat celkového výsledku to žádný vliv nemělo.

Suchá naplno bodovala ve Slavkově

V sobotu 6.1.2024, vycestovali naši florbalisté do Slavkova, kde je čekal duel s místním celkem. Jednalo se o duel dvou týmů, které v tabulce dělily pouhé dva body, a tak bylo jasné, že půjde o důležité utkání. Vstup do utkání vyšel lépe domácímu týmu, který se dokázal rychle dostat do vedení. Před koncem první třetiny však naši florbalisté vyrovnali, a od startu třetiny druhé, začali přebírat pomyslné otěže nad utkáním. Pokud chcete vědět podrobně, jak utkání probíhalo, pokračujte ve čtení tohoto článku.

Poslední utkání roku 2023 A-tým nezvládl

K poslednímu duelu roku 2023, přicestoval do Horní Suché lídr tabulky z Olomouce. Favorita mělo toto utkání tedy jednoznačného, přesto se chtěli domácí florbalisté pokusit svého soupeře zaskočit a vybojovat další cenné body. Podobně jako v prvním vzájemném duelu těchto družstev, bylo skóre zápasu téměř do poloviny klání velice vyrovnané. V rozmezí 26.- 31. minuty však soupeř dokázal odskočit do tříbrankového vedení, na což už naši florbalisté zareagovat nedokázali. Nakonec se skóre zastavilo na stavu 1:9, a tak se náš A-tým rozloučil s rokem 2023 vysokou prohrou.

Suchá nadělila Hluku jedenáctku

Druhý vzájemný duel mezi Suchou a Hlukem přinesl divákům brankové hody, které se zastavily na konečném stavu 11:6. I přes špatný vstup do utkání se dokázali florbalisté Horní Suché vzchopit, a především díky druhé části tohoto utkání, kterou naši florbalisté ovládli poměrem 7:0, dokázali utkání dovést do vítězného konce. Že byla druhá třetina pro naše florbalisty nesmírně důležitá, dokazuje i fakt, že průběžné skóre první a třetí třetiny hovořilo ve prospěch Hluku, a to 2:3. Pojďme se ale společně podívat na to, jak se celé utkání vyvíjelo.

V Orlové schytalo Áčko čtrnáctku

Derby, které se odehrálo v neděli v Orlové, přineslo našim florbalistům vysokou prohru. Přitom ještě v polovině tohoto duelu byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový. O osudu celkového výsledku tohoto utkání nakonec rozhodla především třetí třetina, kterou ovládli domácí florbalisté poměrem 7:2. Po posledním hvizdu sudích byl rozdíl ve skóre sedmibrankový, což pro Suchou znamenalo návrat domů nejen bez jakéhokoliv bodu do tabulky, ale také s vysokou prohrou.