Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
FBC SLOVÁCKO
Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Nula z možných šesti bodů

Datum: 18.01.2024

Nula z možných šesti bodů
Během tří dnů odehráli naši florbalisté dva duely. Nejprve se v pátek střetli v Novém Jičíně s místními Warriory, v neděli pak v domácím prostředí přivítali Mohelnici. Ve hře tedy bylo šest bodů, ze kterých se však našim florbalistům nepodařilo získat ani jeden. V obou zápasech A-tým nezvládl první třetinu, po které vysoko prohrával. Druhá a třetí třetina obou zápasů byla ze strany našeho celku lepší, ale na zvrat celkového výsledku to žádný vliv nemělo.

Komentář k zápasům:

Úvod pátečního duelu patřil jednoznačně domácím, kteří od první minuty utkání nastolili vysoké tempo. Navíc se dokázali dostat rychle do vedení, po brance Sojáka. Na tento gól ještě dokázali naši florbalisté zareagovat, poté co přesilovou hru využil Krajíček. Po přesilovce na hřišti ale opět dominovali domácí Warrioři, kteří do času 12:55 přidali 4 branky. Postupně se prosadil P. Kittel, Eichner, podruhé v utkání Soják, a také Eichner. Čtyřbrankový náskok Jičína snížily dvě branky Kutáčka. Poslední slovo první dvacetiminutovky si ale vzali opět domácí florbalisté, které 10 vteřin před koncem první třetiny poslal do vedení 6:3 Prašivka. Druhá třetina byla na vstřelené branky, oproti té první, výrazně chudší. Nejprve zvyšoval v polovině druhé části na 7:3 Najvar, který svou branku vstřelil ve vlastním oslabení. Za necelou minutu na inkasovanou branku ale odpověděl gólem Kutáček, který tak zkompletoval hattrick. Nicméně i ve druhé třetině měli poslední slovo domácí, když Plíhala, který po první dvacetiminutovce v brance vystřídal Chalupeckého, překonal V. Kittel. Před poslední třetinou byli hráči našeho Áčka odhodláni výsledek utkání změnit. Potvrdil to vstup do třetí třetiny a 3 vstřelené branky Horní Suché. Dvakrát skóroval Kaláb, a na jednobrankový rozdíl 8:7 snižoval Krajíček. Necelé tři minuty před koncem pak sáhli florbalisté HS po hře bez brankáře, která se však vůbec nevyvedla, a hornosušané v ní ještě dvakrát inkasovali. Nejprve, po špatné přihrávce, utekl poslednímu hráči v rozestavení Suché, Prašivka, jenž neměl problém trefit odkrytou bránu. Následně skóroval přes tři čtvrtě hřiště do odkryté svatyně Horní Suché V. Kittel, který tak upravil skóre na konečných 10:7.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Dnes dobrý vstup do zápasu, vyšla nám i druhá část, ale ve třetí části značné polevení a nakonec z rozhodnutého zápasu ještě drama. Ale my to máme rádi očividně. Plusem je hodně vstřelených gólů a velkým mínusem hodně obdržených - logicky. Každopádně povinná výhra a tři body berem. Teď nás čeká série výjezdů na které se musíme připravit. Děkujeme soupeři, divákům a rozhodčím.

Komentář trenéra hostů: Úplně jsme zaspali začátek a soupeř skóroval prakticky při každé střele. V druhé třetině se hra srovnala, i když jsme třetinu prohráli. Domácí vytěžili z minima maximu. Zkušení střelci, kteří neplýtvali šancemi. V třetí třetině jsme to chtěli otočit a šli jsme si pro to. Stáhli skóre, až na 7:8. Pak jsme si bohužel svou zbrklostí ztratili šanci na body, ale klukům patří poděkovaní za 3 třetinu. Šáhli jsme si na dno, 4 brankové manko ale bylo hodně. Děkujeme soupeři, rozhodčím,divákům - skvělá kulisa. Ať se daří.

Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 10:7 FbK Horní Suchá

 • Góly a asistence domácí: Soják (Najvar), P. Kittel (Šimek), Eichner (P. Burýšek), Soják, Eichner (Monsport), Prašivka (Kostelecký), Najvar (P. Kittel), V. Kittel (Lípový), Prašivka, V. Kittel
 • Góly a asistence hosté: Krajíček (Večeřa), Kutáček (Večeřa), Kutáček (Kaláb), Kutáček (Večeřa), Kaláb (Cielecki), Kaláb (Mašurka), Krajíček (Kraina) 
 • Střely: 41:38
 • Vyloučení: 2:0
 • Zásahy gólmanů: Jan Klinka – 31, Michael Chalupecký – 7 a Filip Plíhal – 24
 • Rozhodčí: Jaromír Kubáč a Stanislav Kosek
 • Nejlepší hráč utkání domácí – V. Kittel Nejlepší hráč utkání hosté – Mrózek
 • Zápis z utkání k nahlédnutí zde

 

Další utkání odehráli naši hráči hned v neděli, kdy se v roce 2024 poprvé představili v domácím prostředí. Soupeřem Suché byla Mohelnice, která ale do tohoto duelu nezažívala příliš zdařilé období, a tak bylo jasné, že body budou chtít získat obě družstva. Vstup do zápasu měl opět lepší soupeř HS, který vstřelil první branku utkání už v čase 02:13. O úvodní gól utkání se postaral Pudil. Podobně jako v pátek, se našim florbalistům podařilo na první inkasovanou branku odpovědět vstřeleným gólem, když skóroval Mrózek. Tímto však podobnost pátečním utkáním neskončila. Mohelnice totiž vstřelila čtyři branky v řadě a dostala se do vedení 5:1. Postupně skórovali Mekyska, Procházka a dvakrát Šincl, který svou druhou brankou v utkání uzavřel střeleckou listinu první dvacetiminutovky. I druhá třetina se částečně podobala té pateční. Zahájilo ji střídání gólmanů, když nastupujícího Plíhala vystřídal v domácí brance Chalupecký. Druhou periodu, na rozdíl od duelu s Warriory, tentokrát poměrem 2:1, vyhráli naši hráči. Nejprve na 2:5 korigoval skóre Mašurka, po kterém opět navýšil vedení Mohelnice druhým zásahem v zápase Pudil. Dvě minuty a šestnáct vteřin před koncem druhé třetiny vstřelil svou premiérovou branku v dresu Suché Michejda, díky jehož zásahu byl rozdíl ve skóre opět tříbrankový. Poslední třetina byla dlouho bezbranková, což změnil v čase 49:22 mohelnický Šula. Na jeho branku odpověděl gólem v oslabení Tychtl, který pro domácí ještě vykřesal kapičku naděje. Hornosušané se pak uchýlili ke hře v šesti, ale i zde jsme mohli zaregistrovat podobnost s pátečním duelem, jelikož při hře 6 na 5 naši hráči dvakrát inkasovali. Odkrytou svatyni domácích trefil nejprve Šula, na kterého ještě navázal Pudil, který touto brankou zkompletoval hattrick. 

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Nechápu dva zápasy a dva fatály v 1 třetině, zcela si necháme soupeře odskočit a pak musíme dotahovat. Musíme zlepšit důraz, zlepšit střelbu pálíme jak u Verdunu, ale bohužel slepýma. Gólmanům blokem nepomůžeme. Pozitivní je, že hrajeme v tempu oproti začátku sezóny, kdy to byl statický výkon. Nic, je to o emocích, a ty jsou teď velké, musíme se semknout a dát do toho vše. Děkuji soupeři, divákům, rozhodčím. Pěkný nedělní večer.

Komentář trenéra hostů: Dvě třetiny dobrý výkon, ve třetí třetině nám maličko došly síly a soupeř nás místy přehrával. Jsem rád konečně za výhru a doufám, že se tímto zápasem odrazíme k lepším výkonům. 

FbK Horní Suchá 4:9 FBC Mohelnice

 • Góly a asistence domácí: Mrózek (Kraina), Mašurka (Kaláb), Michejda (Stolecki), Tychtl 
 • Góly a asistence hosté: Pudil (Novotný), Mekyska (Procházka), Procházka (Šincl), Šincl (Pudil), Šincl (Pudil), Pudil (Šincl), Šula (Šincl), Weiss (Šula), Pudil (Šincl) 
 • Střely: 35:24
 • Vyloučení: 2:3
 • Zásahy gólmanů: Jan Hublar – ?, Filip Plíhal – ? a Michael Chalupecký - ?
 • Rozhodčí: Vít Morkes a Jakub Palowski
 • Nejlepší hráč utkání domácí – Hublar Nejlepší hráč utkání hosté – Mrózek
 • Zápis z utkání k nahlédnutí zde

 

Další zápas odehraje naše Áčko tuto sobotu, kdy v rámci 18. kola Divize E zavítají florbalisté Suché do Paskova. Aktuálně druhý tým tabulky bude chtít v zápase, který odstartuje v 18:00, potvrdit kvalitní výkony, které v dosavadním průběhu sezóny předvádí. Z Paskova si letos navíc téměř žádný tým body neodvezl, a tak je jasné, že muže čeká těžké utkání. Věříme, že naši florbalisté předvedou co nejlepší výkon, a třeba se pokusí o překvapení v podobě bodového zisku. Držte našim hráčům pěsti!

Obrázky

 • Nula z možných šesti bodů

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 22 61
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 22 54
3 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 22 40
4 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 22 40
5 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 22 35
6 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 22 35
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 22 29
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 22 25
9 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 22 24
10 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 22 21
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 22 19
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 22 13

Narozeniny:

22.06.2024 Viktor Pawlas (20)
23.06.2024 Natálie Pastorková (19)
24.06.2024 Jakub Šesták (31)
25.06.2024 Filip Burgert (20)
26.06.2024 Michael Chalupecký (21)
26.06.2024 Matyáš Janovský (13)
26.06.2024 Elen Hudečková (11)
27.06.2024 Jan Hensler (28)