Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
FBC SLOVÁCKO
Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Aktuality

Švédský Kalmarsund s příchutí zlata

Švédský Kalmarsund s příchutí zlata

Náš florbalový oddíl vypravil 7. května 2024 dvě kategorie, které jely reprezentovat Horní Suchou do švédského města Kalmarsundu, kde se ve dnech 9. – 12. 5. konal turnaj nesoucí název Kalmarsund Floorball Cup. Horní Suchá vyslala do boje jednu kategorii dívčí a jednu chlapeckou. Holky bojovaly v kategorii G17, ve které mohly nastupovat dívky narozené v roce 2007 a později, kluci pak hájili barvy HS v kategorii B14, tedy ročníky narozené v roce 2014 a později.

Se sezónou 23/24 se Áčko rozloučilo porážkou

Se sezónou 23/24 se Áčko rozloučilo porážkou

Poslední utkání letošní sezóny odehráli naši florbalisté v neděli, kdy v domácím prostředí přivítali předposlední Slovácko. Naši muži měli před zápasem jistotu udržení se v Divizi, naopak hosté již byli smíření se sestupem do Regionální ligy. Hrálo se tak především o to, rozloučit se se sezónou, vítězstvím. To se nakonec vydařilo, i díky skvělého vstupu do utkání, hostům, kteří si ze Suché odvezli, alespoň na nějakou dobu, poslední divizní vítězství.

Spouštíme registraci na LETNÍ KEMP 2024

Spouštíme registraci na LETNÍ KEMP 2024

Pomalu se nám začínají blížit letní prázdniny, se kterými je spojený tradiční letní florbalový kemp. Náš klub i letos zorganizuje již 18. ročník tohoto kempu, který se jako vždy uskuteční ve dvou turnusech. Podrobnější informace naleznete v tomto článku níže.

Poslední duel letošní sezóny

Poslední duel letošní sezóny

V neděli odehrají florbalisté našeho A-týmu poslední utkání letošní sezóny. V rámci 22. kola Divize E přicestují do Suché Florbalisté Slovácka. První vzájemný zápas těchto dvou družstev zvládli lépe naši hráči, kteří v rámci 1. kola letošní sezóny porazili Slovácko jednoznačně 11:2. Od tohoto utkání už ale uběhlo pět měsíců, a tak je jasné, že se herní projev obou týmů změnil. Jak Suchá, tak Slovácko navíc v posledním odehraném utkání zvítězilo, takže je zřejmé, že budou oba celky hladové po vítězství. Doufejme, že nám obě družstva předvedou na závěr sezóny kvalitní florbalovou podívanou.

Z Bílovce přivezlo Áčko dva body

Z Bílovce přivezlo Áčko dva body

Do Bílovce přijeli naši florbalisté jako outsideři, jelikož před utkáním dělilo družstva v tabulce celkem 5 příček. Bílovec byl na pozici třetí, zatímco Suchá okupovala místo deváté. Utkání začalo ve velice slušném tempu, což potvrdila i přestřelka, která první periodu doprovodila. Po 20 minutách totiž svítilo na světelné tabuli skóre 4:3. Druhá a třetí třetina pak přinesla jen jednu branku, kterou vstřelili naši florbalisté, a tak se utkání muselo opět rozhodnout až v prodloužení.

Poslední výjezd letošní sezóny

Poslední výjezd letošní sezóny

K poslednímu výjezdu letošní sezóny vycestuje A-tým do Bílovce, kde se střetne s domácím Spartakem. První vzájemné měření sil těchto týmů dopadlo lépe pro naše hráče, kteří v domácím prostředí porazili Bílovec 7:6. Do Bílovce ale Suchá rozhodně pojede se značkou outsidera. Hráči Spartaku totiž v domácím prostředí doposud odehráli 10 utkání, ze kterých vzešli hned osmkrát jako vítězové. Potvrdí tedy domácí florbalisté, že doma body rozhodně nerozdávají, nebo se Suché podaří, jako teprve třetímu týmu v letošní sezóně, vyloupit halu FBC?

Vsetín porazilo Áčko až po nájezdech

Vsetín porazilo Áčko až po nájezdech

Důležitý duel A-týmu se Vsetínem musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Úvod utkání vyšel lépe našim hráčům, kteří se rychle dostali do vedení. O to však během první třetiny přišli a Vsetín skóre otočil ve svůj prospěch. Druhá perioda vyzněla lépe pro naše florbalisty, kteří si dvoubrankový náskok dokázali vytvořit i ve třetí třetině. I v této části hry ale nedokázala Horní Suchá udržet vedení, a tak se šlo do prodloužení. V tom žádná branka nepadla, takže vítěze musely určit samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí.

Udělá Áčko další krok k záchraně?

Udělá Áčko další krok k záchraně?

Duel se Vsetínem bude zřejmě nejdůležitějším zápasem A-týmu v letošní sezóně. Výhra by totiž znamenala poskočení na 8. pozici, která by Suchou výrazně přiblížila k udržení Divize. Že naše florbalisty nečeká nic lehkého, je ale víc než jasné. Důkazem budiž tři výhry v řadě, které aktuálně mají vsetínští florbalisté na svém kontě. První vzájemný zápas sice zvládla Horní Suchá poměrem 6:3, aktuálně se však oba celky nachází v jiném rozpoložení, a tak nemůžeme z výsledku tohoto duelu vycházet. Zásadní otázkou před tímto duelem tedy bude, zda se našemu týmu podaří vyhrát a udělá tak další, řekněme zásadní, krok k záchraně?

A-tým smetl MVIL

A-tým smetl MVIL

Neděle se nesla ve znamení 19. kola Divize E, v rámci kterého přivítali naši florbalisté na domácí palubovce družstvo 1.MVIL Ostrava. Naši florbalisté se snažili během týdne na toto klání co nejlépe připravit, jelikož šlo o duel, jehož výsledek mohl naše hráče oddálit, nebo v případě prohry přiblížit, od sestupu. A jak se celé utkání vyvíjelo? To si můžete přečíst níže už teď.

Finální boj o záchranu startuje

Finální boj o záchranu startuje

V neděli do Suché přijede ostravský MVIL, což pro naše florbalisty znamená start “boje o přežití”. V posledních čtyřech kolech totiž naši florbalisté narazí na tři soupeře, kteří jsou, stejně jako Horní Suchá, na pozicích zaručujících, nebo výrazně se přibližujících sestupu. Je tedy jasné, že v těchto duelech bude zisk každého bodu důležitý. První duel s MVILem zvládli lépe naši hráči, kteří zvítězili 8:7 po nájezdech. Uvidíme nájezdy i tuto neděli, nebo si jeden z týmů připíše plný počet bodů?

Tabulka:

1 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 0 0
1 FBS Olomouc FBS Olomouc 22 61
2 1.FBK Sršni Rožnov p/R 1.FBK Sršni Rožnov p/R 0 0
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 22 54
3 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 0 0
3 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 22 40
4 FBC ORCA KRNOV FBC ORCA KRNOV 0 0
4 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 22 40
5 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 0 0
5 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 22 35
6 FBC ZŠ Uničov FBC ZŠ Uničov 0 0
6 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 22 35
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 22 29
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 0 0
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 22 25
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 0 0
9 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 0 0
9 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 22 24
10 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 22 21
10 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 0 0
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 22 19
11 Torpedo Havířov B Torpedo Havířov B 0 0
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 22 13
12 Warriors Nový Jičín Warriors Nový Jičín 0 0

Narozeniny:

18.07.2024 Alfréd Jančar (8)
19.07.2024 Jakub Tomica (20)
20.07.2024 Martin Biedrawa (10)
22.07.2024 Filip Krajíček (31)
22.07.2024 Tereza Buchtelová (19)
23.07.2024 Adéla Sojkova (16)
24.07.2024 Jan Lorenc (21)
26.07.2024 Vlastislav Zelený (19)