Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
FBC SLOVÁCKO
Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Z Bílovce přivezlo Áčko dva body

Datum: 15.02.2024

Z Bílovce přivezlo Áčko dva body
Do Bílovce přijeli naši florbalisté jako outsideři, jelikož před utkáním dělilo družstva v tabulce celkem 5 příček. Bílovec byl na pozici třetí, zatímco Suchá okupovala místo deváté. Utkání začalo ve velice slušném tempu, což potvrdila i přestřelka, která první periodu doprovodila. Po 20 minutách totiž svítilo na světelné tabuli skóre 4:3. Druhá a třetí třetina pak přinesla jen jednu branku, kterou vstřelili naši florbalisté, a tak se utkání muselo opět rozhodnout až v prodloužení.

Komentář k zápasu:

Přestřelka jako na divokém západě, i tak by se dala nazvat první třetina tohoto duelu. Lepší vstup do utkání měli domácí florbalisté, kteří se v čase 4:32 dostali do vedení zásluhou Dohnala. Netrvalo to však ani minutu a bylo srovnáno, když Večeřa svou ranou vymetl všechny pavučiny v domácí bráně. Tento gól naše hráče povzbudil, což potvrdil v čase 7:52 Kutáček, který poslal Suchou do vedení. Odpověď Bílovce na sebe ovšem nenechala dlouho čekat, jelikož už po 45 vteřinách zase srovnával Melecký. Tato branka nakopla naopak domácí, kteří se v čase 10:48 dostali podruhé v utkání do vedení poté, co Šmída, po přihrávce Hradského, nasměroval míček do úplně odkryté brány Suché. Aby toho nebylo málo, přidali domácí ještě jeden gól. V čase 11:05 zvýšil vedení Bílovce, po nedůrazu Suché před vlastní bránou, Wachtarczyk. V aktivní hře se pokračovalo i dál, ale od gólů byl na chvíli klid. To se změnilo až dvě minuty před koncem první třetiny, kdy Třinecký využil u rozehrávky chvilkové nepozornosti domácích, přihrál osamocenému Tychtlovi, a ten střelou pod horní tyč nedal Fučíkovi v bráně Bílovce šanci. Žádná další branka ve zbylých dvou minutách nepadla, a tak se oba týmy odebraly do kabin za stavu 4:3.

Ve druhé dvacetiminutovce se toho moc zajímavého na hřišti neudálo. Pár šancí si oba celky dokázaly vytvořit, ale na rozdíl od první třetiny, se v této periodě žádný z týmů ze vstřelené branky neradoval. Za zmínku stojí snad jen současné vyloučení domácího Šmídy a hornosušského Michejdy, kdy sudí odeslali na trestnou lavici oba zmíněné hráče, za hrubost. Ani hra 4 na 4 další gól nepřinesla, a tak skončila druhá třetina bez gólu. 

Ani třetí třetina tohoto utkání nepřinesla gólové hody, které se udály v první třetině. První větší rozruch vyvolalo vyloučení domácího Hlaváče za hrubost. I přes několik šancí nedokázali naši hráči početní výhodu využít, takže se stále pokračovalo za stavu 4:3. Horní Suchá se snažila pokračovat v náporu, který si vytvořila už během přesilové hry. V čase 58:20 si navíc Suchá vybrala oddechový čas, během kterého střádali naši hráči společně s trenéry plány, jak překonat dobře hrající obranu Bílovce. Na hřiště tedy nastoupilo šest vybraných hráčů, kteří se pokoušeli ve hře 6 na 5 srovnat skóre. A s radostí zde musíme napsat, že úspěšně. Večeřa narýsoval křížnou přihrávku na Kutáčka, který se nemýlil a srovnal stav utkání. V poslední minutě měly ještě oba celky množství šancí na to, rozhodnout tento duel. Na obou stranách ale obětavé obrany a skvělí gólmani rozhodli, že se body budou dělit, a o bod bonusový oba celky zabojují v prodloužení. 

V závěru třetí třetiny byl vyloučen domácí Dohnal za sekání. Tento trest byl ale uložen až v samotném závěru třetí třetiny, a tak se celá přesilovka přenesla do prodloužení. Naši florbalisté tedy obléhali branku Bílovce, přičemž v čase 61:39 rozhodl o vítězství Horní Suché Kraina, od kterého se odrazila Večeřova střela, za záda bezmocného Fučíka. Suché tedy získala druhý bod, který může být nesmírně důležitý pro udržení Divize v Horní Suché.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Dneska kvalitní zápas s parametry play off, který jsme si bohužel i díky vlastní nedisciplinovanosti v třetí třetině nedokázali pohlídat a soupeř v početní výhodě dokonal v prodloužení obrat. Musíme se teď připravit na poslední zápas základní části a začít ladit formu na play off. Díky našim skvělým divákům za parádní kulisu!

Komentář trenéra hostů: Pro nás opět důležitý zápas, museli jsme jít na krev. Myslím, že pro soupeře nic lepšího, jako příprava na play off, nemohlo být. My jsme to ke konci urvali. Děkujeme Venovi za jeho ledový klid a gól v prodloužení. Děkujeme soupeři, divákům i rozhodčím.

FBC Spartak Bílovec 4:5 PP FbK Horní Suchá

 • Góly a asistence domácí: Dohnal, Melecký (Dohnal), Šmída (Hradský), Wachtarczyk (Hruška)
 • Góly a asistence hosté: Večeřa (Kutáček), Kutáček (Večeřa), Tychtl (Třinecký), Kutáček (Večeřa), Kraina (Večeřa)
 • Průběh utkání: 4:3, 0:0, 0:1, 0:1
 • Střely: 33:30
 • Vyloučení: 3:1
 • Zásahy gólmanů: Roman Fučík – 25, Filip Plíhal – 29
 • Rozhodčí: Adam Daniel a Matěj Veverka
 • Nejlepší hráč utkání domácí – Moj Nejlepší hráč utkání hosté – Kutáček
 • Zápis z utkání k nahlédnutí zde
 •  

Neděle bude ve znamení posledního utkání A-týmu v letošní sezóně. Do Horní Suché přijede Slovácko, které už nemá žádnou šanci zachránit se v Divizi, a tak je čeká jistý sestup do Regionální ligy. Duel Horní Suché a Slovácka začne 18.2.202417:00. Přijďte naše florbalisty podpořit. 

 

Obrázky

 • Z Bílovce přivezlo Áčko dva body

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 22 61
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 22 54
3 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 22 40
4 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 22 40
5 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 22 35
6 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 22 35
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 22 29
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 22 25
9 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 22 24
10 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 22 21
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 22 19
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 22 13

Narozeniny:

24.04.2024 Eliška Kolářová (9)
30.04.2024 Pavel Zielinski (15)
02.05.2024 Natálie Janečková (18)
02.05.2024 David Kolodziej (17)
03.05.2024 Jakub Hofmann (17)
04.05.2024 Nikol Latochová (20)
05.05.2024 Vojtěch Vilím (19)
06.05.2024 Dominik Grudzinski (20)