V Orlové schytalo Áčko čtrnáctku

Datum: 30.11.2023

Derby, které se odehrálo v neděli v Orlové, přineslo našim florbalistům vysokou prohru. Přitom ještě v polovině tohoto duelu byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový. O osudu celkového výsledku tohoto utkání nakonec rozhodla především třetí třetina, kterou ovládli domácí florbalisté poměrem 7:2. Po posledním hvizdu sudích byl rozdíl ve skóre sedmibrankový, což pro Suchou znamenalo návrat domů nejen bez jakéhokoliv bodu do tabulky, ale také s vysokou prohrou.

Komentář k zápasu:

V první třetině bylo k vidění šest branek, přičemž 4 vstřelili domácí florbalisté a 2 hráči Horní Suché. Vše odstartoval v čase 3:28 Ondřej Melník, který zužitkoval nahrávky Krajíčka a poslal Suchou do vedení. To ale netrvalo ani půl minuty, protože Orlová přispěchala s rychlou odpovědí. Po přihrávce Milerského totiž vyrovnával Bečka. V čase 5:24 se poprvé v utkání dostali do vedení domácí, zásluhou Loudy. Krátce před polovinou první třetiny jásali orlovští florbalisté potřetí, když skóroval Macurák. Ani tento stav ale nevydržel příliš dlouho, jelikož v čase 11:59 přispěchal s odpovědí Krajíček, který svým gólem využil první přesilovku Suché. O poslední zásah první periody se postaral svým druhým gólem v utkání Bečka, který zůstal nikým nepokrytý na středu hřiště, čehož dokonale využil, když propasíroval míček až za záda Plíhala. Po první třetině byli tedy veselejší domácí, kteří si před dalšími částmi utkání vybudovali dvoubrankový náskok.

I ve druhé třetině padlo šest branek, tentokrát 3 na každé straně. První se o slovo přihlásil Sasyn z Orlové, který se prosadil v přesilové hře po faulu Mašurky. Za 31 vteřin padla další branka, tentokrát do sítě domácích poté, co se dorážkou prosadil Stolecki, který tak zapsal svou první branku v sezóně. V rozmezí 1 minuty a 11 vteřin pak padly hned tři branky. Nejprve skóroval v čase 29:09 Kutáček, na jehož branku navázal v čase 29:45 svým druhým zásahem v utkání Louda. Aby toho nebylo málo, přišla ještě jedna odpověď, a to ze strany Suché, když v čase 30:20 skóroval Tomanec, a tak byl rozdíl ve skóre jen jednobrankový. Další rychlou odpověď si ovšem připsali znovu domácí, a po 42 vteřinách od inkasované branky, kdy, taktéž podruhé v utkání, vstřelil gól Macurák. Důkazem, že jde o derby, byl souboj mezi Henslerem a Krmáškem, který vynesl oběma jmenovaným dvouminutový trest za hrubost. Do konce druhé třetiny pak přihlížející fanoušci viděli ještě několik šancí na obou stranách, a také vyloučení Krajíčka za vysokou florbalku. Tuto přesilovou hru, respektive minutu z ní, si domácí přenesli ještě do třetiny třetí. Navíc došlo v samotném závěru této třetiny k dvojitému vyloučení Henslera za sekání, a poté za hrubost.

Vzhledem k uděleným trestům začala třetí perioda pro domácí přesilovou hrou 5 na 3, kterou dokázal zužitkovat Sasyn. Vzhledem ke čtyřminutovému vyloučení Henslera navíc pokračovala přesilovka Orlové 5 na 4, kterou dokázal opět využít Sasyn, který tak zkompletoval hattrick. V čase 44:42 navíc přidala Orlová další zásah. Tentokrát se o druhý hattrick zápasu postaral Louda. Kapičku naděje vykřesal pro Horní Suchou Melník, který v čase 48:03 snížil na 6:10. Tento stav bohužel vydržel pouhých 37 vteřin, po kterých přispěchal s dalším zásahem Orlové Tököly. Další vyloučení Suché, tentokrát si šel trest odpykat za opakované přestupky Krajíček, skončilo dalším přesilovkovým zásahem Sasyna, který tak vstřelil svou čtvrtou branku v tomto duelu. Za dalších 18 vteřin lovil Plíhal opět míček ze své sítě, po důrazu na brankovišti a dorážce Kubly. Další minuta znamenala pro naše florbalisty další obdrženou branku, kterou tentokrát vsítil kapitán Orlové Kučera. Alespoň poslední slovo, co se vstřelených branek týče, patřilo Suché, když necelé 4 minuty před koncem přidal svou druhou branku v utkání Tomanec, který tak alespoň kosmeticky upravil konečný stav utkání, jenž byl nakonec 14:7 z pohledu domácích.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Dvě třetiny se nám nepodařilo odskočit na více než 3 branky a soupeř nám vždy po nějaké chybě dal gol. Ve třetí třetině se nám díky přesilovce podařilo již odskočit a pak už to byl takový hůra florbal nohoru dolu na obě strany, který musel diváky bavit. Rozhodčí dnes klobouček. Zapískali velmi dobře a dokázali udžet horké a vyhrocené derby v poklidu dohrát do konce bez větších emocí a nějakých zbytečných zranění. Marek v brance premiéra a super Maco premiový gol = nádhera. Děkuji všem za utkání.

Komentář trenéra hostů: Těžký zápas, především naší nedisciplinovaností jsme si zápas prohráli. Soupeř velmi efektivní a v křeči, kterou jsme předvedli ve 3. třetině, ještě podtrhl skvělým výkonem domácí gólman. Co už ponaučení a musíme se zase zvednout. Děkujeme soupeři divákům rozhodčím.

1.FBK Eagles Orlová 14:7 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Bečka (Milerský), Louda (Kříž), Macurák (Bernatík), Bečka (Kučera), Sasyn (Kučera), Louda (Sasyn), Maurák (Pleva), Sasyn (Krmášek), Sasyn (Krmášek), Louda (Sasyn), Tököly (Louda), Sasyn (Kučera), Kubla (Macurák), Kučera (Lukáš)
  • Góly a asistence hosté: Melník (Krajíček), Krajíček (Večeřa), Stolecki (Melník), Kutáček (Večeřa), Tomanec (Čtvrtlík), Melník (Kutáček), Tomanec (Melník)
  •

Příští utkání čeká náš A-tým již tuto, tedy první adventní, neděli (3.12.2023), kdy od 17:00 v domácím prostředí přivítají dobře známý tým FBK Spartak Hluk. Na utkání s tímto soupeřem, se kterým je k vidění vždy zápas plný emocí, osobních soubojů a množství vstřelených branek, jste všichni srdečně zváni!