Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
FBC SLOVÁCKO
Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

A-tým smetl MVIL

Datum: 01.02.2024

A-tým smetl MVIL
Neděle se nesla ve znamení 19. kola Divize E, v rámci kterého přivítali naši florbalisté na domácí palubovce družstvo 1.MVIL Ostrava. Naši florbalisté se snažili během týdne na toto klání co nejlépe připravit, jelikož šlo o duel, jehož výsledek mohl naše hráče oddálit, nebo v případě prohry přiblížit, od sestupu. A jak se celé utkání vyvíjelo? To si můžete přečíst níže už teď.

Komentář k zápasu:

Do zápasu, podobně jako do posledního zápasu s Paskovem, vstoupili naši florbalisté opět skvěle. Už v čase 00:53 totiž dostal Melník přesný pas od Tychtla a před prázdnou bránou nezaváhal. Druhý gól Suché vstřelil v čase 02:37 Revenda. Neuběhla ani minuta a už to bylo 3:0, poté co se prosadil navrátilec do sestavy Kutáček. A za dalších 18 vteřin zvyšoval na 4:0 Kaláb. Hororový start zkusil ostravský celek přerušit timeoutem. Dalo by se říct, že se tento tah hostům vyplatil, jelikož v následujících minutách zápasu se hra částečně uklidnila. Vteřinu před polovinou první třetiny navíc vstřelil první braku svého týmu Teska, který snížil na 4:1. Další zajímavá situace nastala v čase 17:27, kdy došlo k dvojitému vyloučení na straně hostů. Nejprve se provinil sekáním Rajnošek a v ponechané výhodě přidal druhý faul Vančo, který taktéž sekal. To znamenalo pro naše hráče dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Dlouho se tuto přesilovku nedařilo zužitkovat, což nakonec 11 vteřin před návratem obou vyloučených hráčů prolomil Krajíček, který svou brankou upravil stav na 5:1, jenž vydržel do konce první třetiny. 

Ve druhé třetině si diváci v hale museli na vstřelenou branku počkat podstatně déle, než v první části. Nejprve došlo v čase 30:53 k vyloučení Šlosarčíka, které v celku rychle potrestal Kutáček. O minutu později přišlo další vyloučení na hostující straně, když byl vyloučen Vančo za zdržování hry. I tato přesilovka byla bleskově využita. I o tuto branku se postaral Kutáček, který tak zkompletoval hattrick. Následně přišlo první vyloučení i na straně Horní Suché, po faulu Krajíčka. Domácí zvládli oslabení bez větších problém, a tak se ve hře pokračovalo za stavu 7:1. V čase 37:45 bylo k vidění další vyloučení, a opět to byl hráč MVILu, který fauloval. I tato přesilovka přinesla další gól, když svou druhou branku nejen v utkání, ale také v přesilovce, vstřelil Krajíček. Druhou třetinu vyhráli naši florbalisté poměrem 3:0, zejména díky tří využitých přesilových her. 

Start třetí periody přinesl vyloučení na domácí straně, když se sekáním provinil Hensler. I toto oslabení domácí florbalisté zvládli a dokonce se dostali do několika šancí, které ale nevyužili. Další příležitost navýšit skóre dostali hornosušané v čase 50:55, kdy bylo za hru v brankovišti nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil Kaláb, kterému ale při nájezdu ujel míček, a tak z této situace nic nebylo. Další pozdvižení přineslo vyloučení domácího gólmana Chalupeckého, který byl vyloučen za hrubost. Přesilovka MVILu ale trvala pouhých 13 vteřin. Po uplynutí této doby totiž fauloval Pieknik, tudíž se následně hrálo ve čtyřech hráčích na obou stranách. Tato herní situace vyhovovala lépe našim florbalistům, kteří se dostali do přečíslení, jenž po přihrávce Henslera proměnil v gól Revenda. Necelé dvě minuty před koncem přišlo další vyloučení hostů, když byl na trestnou lavici odeslán Brožek za zvedání florbalky. I tuto přesilovku dokázal domácí celek využít. Ze středu se po přihrávce Revendy nemýlil Mašurka, který tak upravil skóre na konečný 10:1.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Věděli jsme, že soupeř nebude odevzdaný. Rozhodl vstup do zápasu, kdy jsme proměnili, na rozdíl od jiných duelů, šance. Bylo důležité udržet koncentraci, protože soupeř se pořád nevzdával. Dařila se nám kontrola míčku a organizace hry, která se postupně zlepšovala. Důležité a zasloužené tři body. Děkujeme rozhodčím, soupeři i divákům.

Komentář trenéra hostů: Dnešní zápas tragedie z naší strany. Celý zápas měli kluci volnou ruku a neukázali, že si zaslouží v týmu být. Máme ještě 3 zápasy, aby jsme ukázali na co máme, a v čem můžeme být dobří. Takže hodnocení zápasu jsem přeskočil, protože bych musel být negativní. Díky všem.

FbK Horní Suchá 10:1 1.MVIL Ostrava

 • Góly a asistence domácí: Melník (Tychtl), Revenda (Třinecký), Kutáček (Stolecki), Kaláb (Michejda), Krajíček, Kutáček (Krajíček), Kutáček (Večeřa), Krajíček (Večeřa), Revenda (Hensler), Mašurka (Revenda) 
 • Góly a asistence hosté: Teska (Munster)
 • Průběh utkání: 5:1, 3:0, 2:0
 • Střely: 23:21
 • Vyloučení: 3:7
 • Zásahy gólmanů: Michael Chalupecký – 20, Vít Segiň – 13 
 • Rozhodčí: Vít Morkes a Jakub Palowski
 • Nejlepší hráč utkání domácí – Kutáček Nejlepší hráč utkání hosté – Reiský
 • Zápis z utkání k nahlédnutí zde
 • Fotogalerie zde 

 

V neděli, 4.2.2024, se naši florbalisté opět představí na domácí palubovce. Další veledůležité utkání odehrají od 17:00 proti Vsetínu. Jelikož půjde o duel sousedů v tabulce, které děli pouhé dva body, může úspěch zajistit udržení v soutěži, nebo alespoň výrazně větší šanci na udržení Divize. Z tohoto důvodu jste všichni srdečně zváni do naší sportovní haly, kde budou naši florbalisté potřebovat Vaši podporu! 

Obrázky

 • A-tým smetl MVIL

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 22 61
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 22 54
3 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 22 40
4 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 22 40
5 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 22 35
6 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 22 35
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 22 29
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 22 25
9 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 22 24
10 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 22 21
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 22 19
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 22 13

Narozeniny:

22.06.2024 Viktor Pawlas (20)
23.06.2024 Natálie Pastorková (19)
24.06.2024 Jakub Šesták (31)
25.06.2024 Filip Burgert (20)
26.06.2024 Michael Chalupecký (21)
26.06.2024 Matyáš Janovský (13)
26.06.2024 Elen Hudečková (11)
27.06.2024 Jan Hensler (28)