Poslední utkání roku 2023 A-tým nezvládl

Datum: 21.12.2023

K poslednímu duelu roku 2023, přicestoval do Horní Suché lídr tabulky z Olomouce. Favorita mělo toto utkání tedy jednoznačného, přesto se chtěli domácí florbalisté pokusit svého soupeře zaskočit a vybojovat další cenné body. Podobně jako v prvním vzájemném duelu těchto družstev, bylo skóre zápasu téměř do poloviny klání velice vyrovnané. V rozmezí 26.- 31. minuty však soupeř dokázal odskočit do tříbrankového vedení, na což už naši florbalisté zareagovat nedokázali. Nakonec se skóre zastavilo na stavu 1:9, a tak se náš A-tým rozloučil s rokem 2023 vysokou prohrou.

Komentář k zápasu:

Úvod utkání patřil hostům, kteří od prvních minut kontrolovali hru. První větší příležitosti přišly pro olomoucké florbalisty ve čtvrté minutě, kdy však nedokázali přesně zamířit, nebo ztroskotali na chytajícím Chalupeckém. Čas 5:58 přinesl první vyloučení tohoto duelu, o které se postaral Hensler. Ten se z trestné lavice vrátil po minutě a šesti vteřinách, když přesilovou hru Olomouce zužitkoval Jelínek. Do času 16:21 bylo na hřišti k vidění několik šancí na obou stranách, ale další branka padla až v již zmíněném čase. A opět to byli hosté, kdo se radoval z branky. Do dvoubrankového vedení poslal FBS Novák. Po necelých třech minutách přispěchali s odpovědí domácí, po přesné střele Třineckého.  Po této brance se už na hřišti nic zásadního neudálo, a tak platil po 20 minutách stav 1:2.

Vstup do druhého dějství měli opět lepší hosté, kteří již po 38 vteřinách nastřelili tyč. Na další branku si museli počkat až do času 26:38, když se po nahrávce Mácy prosadil Kopelec. Na toho navázal už po 30 vteřinách Jelínek, který svou branku zvyšoval na 1:4. No a za další necelé čtyři minuty to bylo už 1:5. Tentokrát se do střelecké listiny zápasu zapsal Minář. Velkou příležitost na zdramatizování zápasu měli domácí v čase 37:12, kdy byli vyloučeni hned dva hráči Olomouce, a to Bistrý za sekání a Máca za držení. Dvouminutovou přesilovku 5 na 3 ale domácí nevyužili, a po utkání se tak potvrdilo staré, známé pravidlo, nedáš gól v přesilovce 5 na 3 = nemůžeš vyhrát. Vteřinu před druhou sirénou byl navíc podruhé v utkání vyloučen Hensler, tentokrát za sekání.

Druhá přesilovka znamenala druhý přesilovkový gól. Přesto, že Chalupecký dělal v brance domácích, co mohl, na přesilovkovou ránu Pechy byl však krátký. Uběhla minuta a 3 vteřiny a gólman domácích tahal ze své sítě další balónek po přesné ráně Jelínka. No, a aby toho nebylo málo, tak za dalších 30 vteřin to bylo po brance Macháčka už 1:8. V čase 47:41 bylo proti domácím nařízeno trestné střílení za hru v brankovišti, které provedl olomoucký Novák. Na Chalupeckého si ale nepřišel, a tak se pokračovalo ve hře za stavu 1:8. V polovině 3. třetiny si hosté vzali oddechový čas, ve kterém pravděpodobně spřádali plány, jak dosáhnout v tomto utkání deseti vstřelených branek. Šanci na přiblížení se této gólové hranici dostali v čase 52:54 po faulu Kutáčka. A že byly v tomto duelu přesilovky FBS smrtelné, potvrdil Kopelec, který využil i třetí početní výhodu Olomouce. Ve zbytku tohoto duelu měli hosté ještě pár šancí ke vstřelení 10. branky, proti byl však maskovaný muž Suché Chalupecký. Sudí tedy ukončili hvizdem toto utkání, po kterém svítil na tabuli jednoznačný výsledek 1:9.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Věděli jsme, že pokud chceme z tohoto zápasu body, tak musíme být bezchybní a hrát ve vysokém tempu. To se dařilo jen v první třetině. Do kolen nás poslal oslabení, neubránili jsme ani jedno,  to si nemůžeme dovolit. Co je pozitivní, že zápas se hrál ve vysokém tempu a i když bylo skóre nepříznivé, tak musím, kluky pochválit za návraty a bojovnost. Rozhodli se, že desátý gól nedostaneme a podařilo se. Největší podíl na tom má samozřejmě brankář, který předvedl několik neskutečných zákroků. Soupeři přejeme do zbytku sezony fazónu a nám přenesení rychlosti a bojovnosti i do dalších zápasů. Přejeme všem pěkné svátky.

Komentář trenéra hostů: Dnes vcelku vysoká výhra, kdy jen škoda, že jsme celý zápas museli tlačit do zavřené pětice domácích. Pozitivum je, že jsme si vyzkoušeli presink, který nám docela fajn fungoval. Na to, že nám dnes zejména pro nemoci chybělo mnoho hráčů základní sestavy a zápas jsme odehráli ve 12 lidech si myslím, že jsme předvedli výkon, který nebyl nijak horší než jindy. A teď po odedřené půlce sezóny nezbývá, než klukům poděkovat co letos předvádí nejen na zápasech, ale i trénincích, vyzvednout čas co tomu do jednoho věnují a popřát pěkné, klidné svátky a po novém roce nastoupit na stejnou vlnu. #hot16family

FbK Horní Suchá 1:9 FBS Olomouc

• Góly a asistence domácí: Třinecký (Večeřa)
  • Góly a asistence hosté: Jelínek (Pecha), Novák (Minář), Kopelec (Máca), Jelínek (Malíček), Minář (Máca), Pecha (Máca), Jelínek, Macháček (Jelínek), Kopelec (Máca)
  • Fotogalerie zde

Dnes uděláme výjimku a nebudeme Vás zvát k sledování dalšího utkání našeho A-týmu.  Jelikož je tady za pár dní Štědrý den, chtěli bychom Vám na závěr tohoto reportu popřát krásné prožití vánočních svátků v okruhu těch nejbližších, množství dárků pod stromečkem, spoustu zdraví a hlavně úspěšný vstup do roku 2024! Věříme, že se výsledky všech našich kategorií v následujícím roce zvednou a Vy nás i nadále budete fantasticky podporovat, jako jste to dělali doteď. Ještě jednou děkujeme všem členům a fanouškům za přízeň!