Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
FBC SLOVÁCKO
Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Vsetín porazilo Áčko až po nájezdech

Datum: 08.02.2024

Vsetín porazilo Áčko až po nájezdech
Důležitý duel A-týmu se Vsetínem musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Úvod utkání vyšel lépe našim hráčům, kteří se rychle dostali do vedení. O to však během první třetiny přišli a Vsetín skóre otočil ve svůj prospěch. Druhá perioda vyzněla lépe pro naše florbalisty, kteří si dvoubrankový náskok dokázali vytvořit i ve třetí třetině. I v této části hry ale nedokázala Horní Suchá udržet vedení, a tak se šlo do prodloužení. V tom žádná branka nepadla, takže vítěze musely určit samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí.

Komentář k zápasu:

V posledních duelech se Suché daří vstupy do zápasu, což se potvrdilo i v neděli proti Vsetínu. Už v čase 01:01 totiž otevřel skóre duelu Třinecký. V čase 03:24 se navíc hornosušané radovali podruhé, když skóroval Krajíček. Další minuty přinesly ještě několik šancí na straně Suché, které ale dalším gólem neskončily. V čase 10:52 přišlo první vyloučení tohoto zápasu, poté, co byl na trestnou lavici za hrubost odeslán Michejda. První početní výhoda neměla dlouhého trvání, jelikož ji už po 24 vteřinách využil Seevald. Suchá byla ještě víc rozhozena po dalších 5 vteřinách, když se ihned po buly prosadil Horák, který tak srovnal na 2:2. Dvě slepené branky ale domácí naštěstí nepoložily, což dokazuje vstřelená branka z času 12:55, o kterou se postaral Hensler. Třetina slepených branek pokračovala i v tomto případě, jelikož stav 3:2 vydržel pouhých 22 vteřin. V čase 13:17 totiž opět srovnával vsetínský Zajíc. Krátce po vstřelené brance byl vyloučený hostující Vaculík, domácí ale tuto početní převahu nezužitkovali. Vsetín naopak ubráněné oslabení povzbudilo, což dokázali hosté potvrdit další vstřelenou brankou. Necelé dvě minuty před koncem byl na brankovišti Suché nejaktivnější Žůrek, který poslal hosty poprvé v utkání do vedení. Krátce před koncem třetiny ještě fauloval hostující Vichtora, ale domácí nepůjčili ve výhodě Vsetínu balónek, a tak si přesilovku přenesli do druhé periody. 

Početní výhoda Suché ale neměla příliš dlouhého trvání. Po 14 vteřinách totiž přišlo vyloučení také na straně domácích, po faulu Krajíčka. Hra 4 na 4, ani následná přesilovka Vsetína další gól nepřinesla. Na branku si tedy fanoušci museli počkat do času 25:02, kdy se o srovnání stavu postaral Večeřa. Vyrovnaný nebyl pouze stav, ale také hra, která byla na hřišti k vidění. Oba týmy si tvořily šance, ale nedařilo se jim finální řešení gólových situací. To prolomil pět minut před koncem druhé části Večeřa, který svým druhým zásahem v utkání vrátil Suché vedení. Stav 5:4 měli možnost domácí změnit ještě v závěru této třetiny, díky vyloučení hostujícího Zajíce. Jelikož byl vsetínský hráč vyloučen v čase 38:42 a domácí nedokázali do konce třetiny vstřelit branku, přenesli si kousek této početní výhody do třetí třetiny tohoto duelu. 

Ani porada v kabině nepomohla, a tak zůstala i tato přesilovka bez vstřelené branky. Vsetín opět napodobil situaci z první třetiny, kdy nejprve ubránil oslabení, a následně vstřelil branku. Tentokrát se po samostatném průniku mohl ze vstřeleného gólu radovat Lisztwan. Suchá ale zvládla zase rychle odpovědět, když v čase 43:42 vrátil Suché vedení Večeřa, který tak současně zkompletoval hattrick. Ještě větší důvod k radosti nastal na domácí straně v čase 46:22, kdy se o navýšení skóre postaral Michejda. Vedení 7:5 už pro domácí vypadalo nadějně a většina příznivců doufala, že si domácí dojdou pro nesmírně cenné 3 body. Kdo se s tímto faktem ale rozhodně smířit nechtěl, byli hosté. Ti se snažili postupnými útoky ohrožovat branku Suché, a jeden z těchto útoků dokonce skončil brankou, kterou vstřelil vsetínský Březík. Suchá rozhodně nechtěla do konce utkání jen bránit, a tak se taktéž snažila ohrozit branku svého soupeře. Necelých pět minut před koncem utkání ale přišlo vyloučení domácího Kutáčka, které bylo pro další vývoj tohoto klání zásadní. Vsetínští přesilovku dokázali sehrát tak, jak potřebovali, což vedlo k vyrovnání na 7:7. Šlo možná o trochu překvapivou střelu Zajíce, která si téměř z poloviny hřiště našla cíl až za zády Plíhala. Do konce třetiny žádný další gól nepadl, a tak se šlo do prodloužení. Na závěr komentáře ke třem třetinám tohoto utkání musíme zmínit, že přesilovky byly pro vývoj tohoto utkání nesmírně důležité. Domácí nedokázali ze tří možností vstřelit ani jeden gól, za to hosté využili ze tří pokusů hned dvě početní výhody, přičemž díky druhé využité přesilovce dokázali utkání srovnat. 

V prodloužení měli více ze hry hosté, kteří si také dokázali vytvořit několik gólových příležitostí. Za fakt, že utkání došlo až do samostatných nájezdů, vděčili domácí florbalisté především dobře chytajícímu Plíhalovi, který několik velkých příležitostí na ukončení zápasu odvrátil skvělými zákroky. Suchá sice tolik šancí neměla, ale dokázala vstřelit branku, kterou však sudí pro porušení pravidel neuznali. Za stavu 7:7 se následně utkání přehouplo až do samostatných nájezdů.

V první sérii byli úspěšní oba hráči, které své týmy vybraly jako exekutory. Za Vsetín se prosadil Macek, za Suchou naopak Večeřa. Poté následovalo několik nájezdů, které brankou neskončily. Nejprve nebyl na straně hostů úspěšný Seevald, kterého napodobil Kutáček. Gól se nepovedlo dát hráčům ani ve třetí sérii, když neuspěl Macek ani Kaláb. Přešlo se tedy k náhlé smrti, ve které nejprve nedal gól Macek, čehož využil Kutáček, který napravil svůj první nezdar, a vstřelenou brankou rozhodl o tom, že bonusový bod zůstane v Suché. 

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Další drama. Sice jsme vyhráli, ale snad nám nebude ten bod chybět. Myslím, že to bylo z obou stran na 100%, pro oba týmy byl zápas důležitý. Musím pochválit tým, že ikdyž jsme po super začátku na konci 1. třetiny prohrávali, dokázali jsme to zase otočit. Bohužel jsme náskok nedokázali udržet a dokráčeli jsme až k velmi dramatickým nájezdům. Děkujeme soupeři i rozhodčím.

Komentář trenéra hostů: Dnes jsme ztratili dva body. Udělali jsme hodně individuálních chyb. Dvakrát jsme se vrátili do zápasu, ale nedokázali jsme při vedení odskočit na větší rozdíl. Domácí si dva body zaslouží. Děkuji soupeři za utkání. Jdeme dál, sezona nekončí.

FbK Horní Suchá 8:7 SN Florbal Vsetín

  • Góly a asistence domácí: Třinecký (Cielecki), Krajíček, Hensler (Stolecki), Večeřa (Krajíček), Večeřa (Krajíček), Večeřa (Krajíček), Michejda (Melník), Kutáček – rozhodující nájezd
  • Góly a asistence hosté: Seevald (Macek), Horák, Zajíc (Horák), Žůrek (Březík), Lisztwan, Březík (Macek), Zajíc (Seevald)
  • Průběh utkání: 3:4, 2:0, 2:3, 0:0
  • Střely: 18:28
  • Vyloučení: 3:3
  • Zásahy gólmanů: Filip Plíhal – 21, Jakub Tománek  – 11
  • Rozhodčí: Lukáš Křivánek a Břetislav Staněk
  • Nejlepší hráč utkání domácí – X Nejlepší hráč utkání hosté – X
  • Zápis z utkání k nahlédnutí zde

 

Poslední venkovní utkání letošní sezóny odehrají florbalisté Horní Suché v sobotu, 10.2.2024, v Bílovci. Start utkání proti domácímu Spartaku je naplánován na 17:00. Jelikož naši hráči stále nemají jisté, že se v Divizi udrží, půjde i v tomto případě o nesmírně důležitý zápas. Jakýkoliv bod z tohoto utkání by byl pro Suchou v boji o udržení bonusový, a tak věříme, že naši hráči udělají v sobotu pro bodový zisk vše. 

Obrázky

  • Vsetín porazilo Áčko až po nájezdech

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 22 61
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 22 54
3 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 22 40
4 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 22 40
5 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 22 35
6 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 22 35
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 22 29
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 22 25
9 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 22 24
10 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 22 21
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 22 19
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 22 13

Narozeniny:

22.06.2024 Viktor Pawlas (20)
23.06.2024 Natálie Pastorková (19)
24.06.2024 Jakub Šesták (31)
25.06.2024 Filip Burgert (20)
26.06.2024 Michael Chalupecký (21)
26.06.2024 Matyáš Janovský (13)
26.06.2024 Elen Hudečková (11)
27.06.2024 Jan Hensler (28)