Suchá nadělila Hluku jedenáctku

Datum: 06.12.2023

Druhý vzájemný duel mezi Suchou a Hlukem přinesl divákům brankové hody, které se zastavily na konečném stavu 11:6. I přes špatný vstup do utkání se dokázali florbalisté Horní Suché vzchopit, a především díky druhé části tohoto utkání, kterou naši florbalisté ovládli poměrem 7:0, dokázali utkání dovést do vítězného konce. Že byla druhá třetina pro naše florbalisty nesmírně důležitá, dokazuje i fakt, že průběžné skóre první a třetí třetiny hovořilo ve prospěch Hluku, a to 2:3. Pojďme se ale společně podívat na to, jak se celé utkání vyvíjelo.

Komentář k zápasu:

Florbalisté Hluku vstoupili do utkání odhodláni napravit prohru z minulého kola, a tak vířili v prvních minutách aktivitou, zejména tou útočnou. Naši florbalisté, jakoby to nečekali, což dokazuje stav 0:2 po 3 minutách a 3 vteřinách. Skóre utkání otevřel M. Krchňáček, na kterého navázal o minutu a půl později Kelíšek. Hosté byli po dvou vstřelených brankách lepším týmem na hřišti, a tak přišla vhod branka, kterou vstřelil po rozehrávce z rohu Mrózek, když po výběhu vymetl všechny pavučiny v horním rohu branky Padalíka. Hluk se inkasovanou brankou nenechal příliš rozhodit, a za pár chvil si vzal dvoubrankové vedení zpět. Po nahrávce Kelíška totiž usměrnil míček do poloodkryté brány Šimíček. Hra měla v první části slušný spád, z čehož pramenily další gólové šance na obou stranách. Další zásah jsme viděli v čase 15:39, když na rozdíl jedné branky snižoval Krajíček. Tato branka domácí nakopla, ale tížené vyrovnání z dalších šancí nepřišlo. Do kabin se tedy oba celky odebraly za stavu 2:3.

Druhá třetina z říše snů. I tak se dá popsat prostřední část tohoto utkání pohledem Horní Suché. Vše začalo už po 18 vteřinách hry, kdy proběhl celé hřiště Kutáček, přičemž obešel všech pět hráčů Hluku, ze kterých si udělal tréninkové kužely, a na konci vše zakončil přesnou ranou, která znamenala vyrovnání. Za dalších 6 vteřin už hornosušané vedli. Z poloviny hřiště nahodil míček na bránu Hluku Kraina, a ten si našel místo až za zády Padalíka. Suchá byla očividně povzbuzena rychlými brankami, a tak se tlačila do dalších střeleckých příležitostí. A oplatilo se, od času 24:09, do času 33:06 totiž Horní Suchá přidala dalších pět branek. Nejprve se trefil Večeřa, poté dal svou první branku v utkání Kaláb, na kterého navázal Mašurka. Další branku domácích vstřelil Večeřa, kterého následně napodobil Kaláb, který si stejně jako Večeřa připsal druhou branku v utkání. Po této brance si vzali hosté oddechový čas a pokusili se, zmar, který na hřišti předváděli, přerušit. V čase 35:18 jsme viděli také první vyloučení tohoto duelu po faulu Krchňáčka. Následná přesilová hra se domácím ale příliš nepovedla, a tak se pokračovalo ve hře 5 na 5 za stavu 9:3. Přesilovku si zkusili také hosté, poté, co byl za zdržování hry vyloučen Kaláb. Většinu času z této početní výhody si Hluk ale přenesl do poslední dvacetiminutovky.

Třetí třetina tedy začala pro domácí oslabením, které bylo potrestáno. Po nahrávce Zálešáka skóroval P. Krchňáček. Jakýkoliv možný návrat hostů do utkání následně znemožnil Kaláb, který svou další brankou nejen zkompletoval hattrick, ale také odčinil své předchozí vyloučení. Další gól tohoto duelu padl až 3 minuty a 26 vteřin po polovině třetí třetiny. A byli to hosté, kteří si tentokrát vzali pomyslné gólové slovo. P. Krchňáček si se Zálešákem tentokrát vyměnili role, a druhý jmenovaný překonal Chalupeckého v domácí brance. Hosté povzbuzeni vstřeleným gólem zvyšovali napadání a aktivitu na útočné polovině. Tento zvyšující se tlak ale přerušil faul Bartoše, který byl vyloučen v čase 57:20 na 2+2 minuty za hrubost. Tuto přesilovku již domácí využili, když svou střelu umístil přesně na bližší tyč Padalíka Krajíček. O poslední, spíše kosmetickou, úpravu skóre se pak v čase 59:40 postaral Zálešák, který svou druhou brankou v utkání korigoval stav zápasu na konečných 11:6.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Zápasy s Hlukem jsou vždy o hodně gólech. Buď dostaneme, nebo dáme. Po prvních dvou střídáních to vypadalo, že soupeř je na koni, zase nás rozebrali. Naštěstí se hráči zmobilizovali, zalepili díry v obraně a v útoku jsme zvedli hlavu. Pro nás důležitá výhra. Děkujeme soupeři, divákům, rozhodčím. Soupeři úpřejeme šťastnou cestu domů v tomto sibiřském počasí.

Komentář trenéra hostů: Utkání rozhodla druhá třetina, ve které soupeř z minima vytěžil maximum. Takový kolaps, který jsme předvedli, jsem za 25 let u florbalu ještě nezažil. Soupeři přeji hodně štěstí do dalších bojů. S pánem bohem.

FbK Horní Suchá 11:6 FBK Spartak Hluk

• Góly a asistence domácí: Mrózek (Kraina), Krajíček (Kraina), Kutáček (Večeřa), Kraina (Cielecki), Večeřa, Kaláb (Třinecký), Mašurka (Tomanec), Večeřa (Kutáček), Kaláb (Mrózek), Kaláb (Třinecký), Krajíček (Kutáček)
  • Góly a asistence hosté: M. Krchňáček (P. Krchňáček), Kelíšek (Cileček), Šimíček (Kelíšek), P. Krchňáček (Zálešák), Zálešák (P. Krchňáček), Zálešák (M. Krchňáček)
  • Zápis z utkání k nahlédnutí zde

Příští víkend budou mít naši florbalisté volno, jelikož došlo k přeložení utkání s Novým Jičínem. Tento duel se místo původního data, které bylo 10.12.2023, odehraje v pátek 12.1.2024. Další, a zároveň poslední utkání kalendářního roku 2023, odehraje tedy naše Áčko pravděpodobně 16.12.2023, kdy v domácím prostředí přivítá lídra tabulky – družstvo FBS Olomouc. O přesném času a datu tohoto klání Vás ještě budeme informovat v grafice, která zobrazuje program na daný víkend.