Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
FBC SLOVÁCKO
Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Duel v Paskově Áčku body nepřinesl

Datum: 23.01.2024

Duel v Paskově Áčku body nepřinesl
Přesto, že do utkání s favoritem vstoupili naši florbalisté skvěle, a dostali se do vedení 4:0, nedokázali tento náskok udržet, a nakonec se z Paskova vrátili bez bodu. Důležitá byla především prostřední část, kterou ovládli naopak domácí florbalisté, a to jednoznačně 5:0. Třetí třetina tohoto zápasu už byla vyrovnaná, ale k dalšímu zvratu v utkání již nedošlo.

Komentář k zápasu:

Už v úvodu jste se mohli dočíst, že vstup do tohoto klání vyšel lépe našim florbalistům, kteří otevřeli skóre už v čase 01:00, kdy špatně postavenou zeď Paskova prostřelil Tychtl. O pár chvil později byla rukou obránce Paskova zastavena přihrávka na Kalába, což sudí ocenili nařízením trestného střílení. K tomu se postavil Kaláb, který dokázal překonat Stopku v brance Paskova. Krátce po brance na 0:2 dostali naši florbalisté další možnost k navýšení skóre, když se zvedáním florbalky provinil Valigůra. Tato přesilová hra však využita nebyla, což naši hráči napravili v čase 13:30, když si premiérovou branku v dresu Suché připsal Revenda. Zdařilou první dvacetiminutovku pak po pěkné kombinaci celé formace zakončil Třinecký, který navyšoval na 0:4 z pohledu domácích. Deset vteřin před koncem první třetiny došlo ještě k jednomu vyloučení domácího hráče, když se bráněním ve hře provinil Bonczek. 

Paskov čekalo na startu druhé třetiny oslabení, přesto do této části vstoupili domácí s odhodláním otočit vývoj utkání. První změnou bylo střídání gólmanů, když Stopka přenechal místo v brankovišti Mikeskovi. Tento impuls domácí nakopl, a už po 11 vteřinách hry dostali možnost trestného střílení po faulu Kalába. K nájezdu se postavil domácí Michna, který však nic nevymyslel, a tak neměl Chalupecký se zákrokem problém, a v letošní sezóně si připsal další vychytaný nájezd. Tlak Paskova ale sílil i nadále. Do času 29:42 dokázala Suchá odolávat, poté ale přišla první branka domácích, o kterou se postaral Filip. Neuběhlo moc času a Filip skóroval podruhé. Pak na něj navázal Šomodi, a když se v rozmezí osmi minut prosadil Filip v utkání potřetí, bylo srovnáno. Necelou minutu a půl před koncem byl vyloučen domácí Daněk za sekání. Místo toho, aby si v přesilové hře vzala Suchá vedení zpět, došlo k samostatnému úniku Ulmana, který se nemýlil a poslal Paskov do vedení. Během druhých dvaceti vteřin tedy dokázali domácí otočit stav zápasu z 0:4 na 5:4, a tak mohli jít do šaten spokojeni. 

Část přesilovky si přenesla Suchá i do úvodu třetí třetiny, ale ani v něm se nedokázali naši florbalisté prosadit. Tato část hry byla nejvyrovnanější, což dokazuje i fakt, že jsme na další vstřelenou branku čekali do času 48:34, kdy skóroval Ulman. Aby toho nebylo pro Suchou málo, následovalo vyloučení Třineckého, které Paskov, na rozdíl od Suché, dokázal potrestat. Filip našel krosem Ulmana, který neměl problém trefit odkrytou klec Chalupeckého, a taktéž zkompletoval hattrick. Přibližně pět minut před koncem dokázal snížit na 5:7 Tychtl, který využil zaváhání v rozehrávce Paskova. Díky této brance to ještě vyzkoušeli naši s šesti hráči v poli, což jim ale v zápasech vůbec nevychází, a potvrdilo se to i teď. Do prázdné brány se totiž trefil Ulman. O poslední úpravu skóre se následně postaral Cielecki, který, opět ve hře v šesti, využil špatného výhozu Paskova, a ze středu hřiště přesně vymetl pravý horní roh brány Mikesky. Tato branka padla v čase 59:30, a tak se už jednalo spíš o kosmetickou úpravu skóre, které se zastavilo na stavu 6:8. 

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Předvedli jsme "famózní" první třetinu, po které musely přijít změny. Naštěstí si pak chlapci uvědomili, že už se hraje a od druhé třetiny začali Horní Suchou přehrávat. Utkání velmi slušné a férové z obou stran. Děkuji rozhodčím, divákům i soupeři, kterému přeji hodně štěstí ve zbytku sezóny. Petr Šomodi dnes odehrál zřejmě poslední utkání v tomto ročníku, a tak bych mu rovněž rád poděkoval za předvedené výkony. Jsem moc rád, že se s týmem rozloučil vítězně.

Komentář trenéra hostů: Strašně jsme chtěli a myslím, že to bylo v 1 třetině vidět, soupeř nás myslím i trochu podcenil, ale góly nebyly náhoda, šli jsme si pro to. Ve 2. třetině jsme polevili a zalezli, to byla voda na mlýn zkušené 1 lajně soupeře. Ani je to nestálo síly nás zatlačit, prostě jsme zalezli k bráně. V 3. třetině vabank. Ke konci jsme se snažili tlačit a dostali domácí pod tlak a i on chybovali.  Bohužel, body které mohly být bonusové, se nekonaly. Vše nej soupeři do bojů v play off. Děkujeme soupeři, divákům, rozhodčím a přejeme pěkný víkend.

PASKOV SAURIANS 8:6 FbK Horní Suchá

  • Góly a asistence domácí: Filip (Šomodi), Filip, Šomodi (Ulman), Filip (Bonczek), Ulman, Ulman (Filip), Ulman (Filip), Ulman (Mikeska) 
  • Góly a asistence hosté: Tychtl (Michejda), Kaláb, Revenda (Třinecký), Třinecký (Tychtl), Tychtl, Cielecki (Kraina) 
  • Střely: 32:36
  • Vyloučení: 3:1
  • Zásahy gólmanů: Tomáš Stopka – 7 a Jakub Mikeska – 23, Michael Chalupecký – 25
  • Rozhodčí: Jiří Kroupa a Šimon Chovanec
  • Nejlepší hráč utkání domácí – Šomodi Nejlepší hráč utkání hosté – Kaláb
  • Zápis z utkání k nahlédnutí zde
  •  

V neděli čeká Horní Suchou zápas s ostravským MVILem, kterým pro HS odstartuje “boj o přežití“. Naše hráče totiž čekají poslední čtyři zápasy, přičemž dva z nich budou proti soupeřům, kteří se v tabulce nachází za Suchou, tedy na sestupových pozicích. Pokud si tedy hráči Horní Suché chtějí udržet divizní příslušnosti pro příští sezónu, musí v těchto duelech bodovat. I proto budou už tuto neděli28.1.2024, od 17:00, potřebovat Vaši pomoc!

 

Obrázky

  • Duel v Paskově Áčku body nepřinesl

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 22 61
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 22 54
3 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 22 40
4 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 22 40
5 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 22 35
6 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 22 35
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 22 29
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 22 25
9 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 22 24
10 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 22 21
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 22 19
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 22 13

Narozeniny:

22.06.2024 Viktor Pawlas (20)
23.06.2024 Natálie Pastorková (19)
24.06.2024 Jakub Šesták (31)
25.06.2024 Filip Burgert (20)
26.06.2024 Michael Chalupecký (21)
26.06.2024 Matyáš Janovský (13)
26.06.2024 Elen Hudečková (11)
27.06.2024 Jan Hensler (28)