Suchá naplno bodovala ve Slavkově

Datum: 08.01.2024

V sobotu 6.1.2024, vycestovali naši florbalisté do Slavkova, kde je čekal duel s místním celkem. Jednalo se o duel dvou týmů, které v tabulce dělily pouhé dva body, a tak bylo jasné, že půjde o důležité utkání. Vstup do utkání vyšel lépe domácímu týmu, který se dokázal rychle dostat do vedení. Před koncem první třetiny však naši florbalisté vyrovnali, a od startu třetiny druhé, začali přebírat pomyslné otěže nad utkáním. Pokud chcete vědět podrobně, jak utkání probíhalo, pokračujte ve čtení tohoto článku.

Komentář k zápasu:

Jak jsme již zmínili v úvodu tohoto článku, začátek utkání patřil domácím, kteří se už po 4 minutách a 6 vteřinách dostali zásluhou Horáka do vedení 1:0. Horní Suchá však přispěchala s rychlou odpovědí, když už po minutě a 52 vteřinách vyrovnával Tychtl. Stav 1:1 ale vydržel ještě kratší dobu, než stav 1:0. Uběhlo totiž pouhých 16 vteřin a Horák svou druhou brankou v utkání poslal domácí opět do vedení. Následně se dokázaly dostat oba týmy do několika šancí, přičemž jedna z nich skončila brankou. Postaral se o ni Kutáček, který pomocí freestylu dostal míček do branky domácích, ale z důvodů vysoké hole nebyla tato branka uznána. Následovalo vyloučení domácího Fily, za sekání. První přesilovka tohoto duelu přinesla první přesilovkový gól, o který se postaral Kutáček. Tentokrát už jeho branka platila a skóre se opět vyrovnalo. Do konce první třetiny již žádný další gól nepadl, a tak po první třetině platil stav 2:2.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe naopak Horní Suché, která se v čase 22:27 dostala poprvé v utkání do vedení, když se prosadil Večeřa. Následně hře dominovali naši florbalisté, kteří kontrolovali míček, a tvořili si další brankové příležitosti. Jednu takovou nedokázal využít Mašurka, který po přihrávce Tychtla netrefil úplně prázdnou bránu domácích. Chuť si však Mašurka spravil již v dalším střídání, když po pěkné akci celé pětky ”vykoupal” Horáka v brance Slavkova, a poslal Suchou do dvoubrankového vedení. Následně měli hráči Horní Suché další šanci na skórování, jelikož byl vyloučen další hráč Slavkova, tentokrát Šopík za sekání. Druhá přesilovka = druhý přesilovkový gól. Opět vyšla spolupráce po ose Večeřa – Kutáček, když druhý jmenovaný jednoduše zakončil do odkryté brány Suché. Žádný další gól v druhé třetině nepadl, a tak se šlo do kabin za stavu 2:5, z pohledu domácích.

Start třetí třetiny byl, podobně jako úvod tohoto duelu, v režii Slavkova. Ten byl odhodlán s utkáním něco udělat, čemuž odpovídalo tempo, které v úvodu třetí třetiny nastolil. První větší šanci na snížení dostali domácí poté, co Kaláb rozehrál rozehrávku z rohu ještě předtím, než stihli ostatní spoluhráči vystřídat. Z toho důvodu byl za špatné střídání posazen na trestnou lavici. Slavkov dokázal napodobit Suchou, a také zužitkoval početní výhodu zásluhou Horáka, který po přihrávce Šopíka zkompletoval hattrick. Neuběhlo ani pět minut, a Slavkov měl k dispozici další početní výhodu. Po faulu Tychtla přišlo navíc snížení na 4:5, o které se postaral Trávníček. V polovině třetí třetiny se trenér Horní Suché rozhodl pro oddechový čas, ve kterém se pokusil uklidnit své hráče. To se očividně povedlo, jelikož krátce po vstřelené brance poslal Suchou zpět do dvoubrankového vedení Krajíček. To však opět nevydrželo příliš dlouho. Po necelých dvou minutách totiž dokázali domácí opět snížit, po brance Fily. Slavkov branka povzbudila a snažil se tlačit na obranu Suché. Naši hráči ale nechtěli pouze bránit, a tak se pokoušeli těžit alespoň z rychlých breaků. A jeden takový se podařilo využít Mrózkovi, který se sice dostal mezi několik hráčů Slavkova, ale dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě. Jednalo se o poslední gól tohoto utkání, což znamenalo jediné, a to výhru Suché 7:5 a zisk tří velice cenných bodů.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Po slibném začátku jsme se dokázali 2 krát dostat do vedení, přišla 2 třetina, která byla bez tempa z naší strany a bez jakékoliv ohrožení soupeřovi branky. Třetí dějství bylo úplně o něčem jiném, vždy když jsme se dostali na kontakt po vstřeleném gólu, přišla chyba a darovali jsme soupeřovi další gól. Gratulujeme soupeři, díky divákům a rozhodčím.

Komentář trenéra hostů: Pro nás důležité 3 body. Malé hřiště přineslo trochu jiný florbal, každá střela nebezpečná každý blok znamená nebezpečný brejk. Opět zápas kde se střídalo vedení prohra, ale nakonec s dobrým koncem pro nás. Děkujeme za hru soupeři, divákům, rozhodčím. Ať se daří.

FBC DESTILA SLAVKOV 5:7 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Horák (Blaha), Horák, Horák (Šopík), Trávníček (Holomek), Fila (Lovas)
  • Góly a asistence hosté: Tychtl (Kutáček), Kutáček (Večeřa), Večeřa (Kutáček), Mašurka (Kaláb), Kutáček (Večeřa), Krajíček (Cielecki), Mrózek (Cielecki)
  •

Hned dva duely čekají náš A-tým během nadcházejícího víkendu. Netradičně, již v pátek, čeká Áčko dohrávka 14. kola, ke které vycestují do Nového Jičína, kde od 19:15 poměří síly s místními Warriors. Další utkání pak odehrají hned v neděli, kdy se poprvé v roce 2024 představí na domácí palubovce. Soupeřem A-týmu bude FBC Mohelnice a úvodní hvizd zápasu je naplánován na, klasických, 17:00