Se sezónou 23/24 se Áčko rozloučilo porážkou

Datum: 22.02.2024

Poslední utkání letošní sezóny odehráli naši florbalisté v neděli, kdy v domácím prostředí přivítali předposlední Slovácko. Naši muži měli před zápasem jistotu udržení se v Divizi, naopak hosté již byli smíření se sestupem do Regionální ligy. Hrálo se tak především o to, rozloučit se se sezónou, vítězstvím. To se nakonec vydařilo, i díky skvělého vstupu do utkání, hostům, kteří si ze Suché odvezli, alespoň na nějakou dobu, poslední divizní vítězství.

Komentář k zápasu:

Jak jsme zmínili v úvodu, Slovácku se skvěle povedl vstup do utkání. Naopak pro domácí byl začátek utkání jako z hororu, jelikož v čase 7:50, prohrávali už 0:4, po gólech Chromka, Hadaše, Janči, a opět Chromka. Čtvrtý gól přinutil domácího brankáře Plíhala opustit svou svatyni, přičemž ho v brankovišti nahradil Suchánek. Současně si domácí vybrali oddechový čas, během kterého se trenéři pokusili své hráče probudit k výkonům, které Suchá předváděla v posledních zápasech. Ani time-out ale neměl úplně 100% účinek, neboť v čase 10:29 zvyšoval na 5:0, z pohledu Slovácka, svým druhým gólem v utkání Hadaš. O první branku domácích se v čase 18:32 postaral Tychtl, který v situaci 2 na 1 zvolil střelu, kterou umístil přesně ke vzdálenější tyči hostujícího gólmana. Dále se v první třetině nic zajímavého neudálo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:5.

Tak, jak Suchá první třetinu ukončila, tak druhou začala. V čase 22:29 se totiž k bekhendové střele dostal Tychtl, který touto netradiční střelou nedal Šenkeříkovi v brance Slovácka šanci. Ještě lépe bylo na hornosušské střídačce o minutu později, kdy na 3:5 snižoval Kraina. Následně dostali domácí možnost přesilové hry, kterou však, nejen, že nevyužili, ale dokonce inkasovali. Krajíček nedokázal zpracovat přihrávku, čehož využil Buček, který mu balónek vypíchl, utekl, a celou akci zakončil freestylem, na který byl Suchánek v domácí brance krátký. Tato branka hosty opět nakopla, což stvrdili v časech 31:34 a 31:42. V prvním zmíněném čase se prosadil Gavaller, následně, tedy o osm vteřin později, skóroval Janča. O další dvě minuty později však hosté udělali chybu v rozehrávce, čehož dokonale využil Třinecký, který rychlou střelou snížil na 4:8. Slovácko ale tento stav dlouho stejný nenechalo, jelikož už po necelé minutě vrátil hostům pětibrankový náskok Ides. Do konce druhé části jsme ještě viděli vyloučení na obou stranách, kdy byl nejprve vyloučen Hensler za hrubost, a po necelých dvou minutách přesilovky si šel následně na dvě minuty odpočinout také hostující Ides, za sekání. Krátce se tedy hrálo 4 na 4, poté byla k vidění dvacetivteřinová přesilovka Horní Suché, kterou však přerušila siréna označující konec druhé části.

Přesilovku, kterou si Suchá do druhé třetiny přenesla, zůstala opět nevyužita, nicméně krátce po přesilovce se domácí mohli radovat ze vstřelené branky poté, co Večeřa našel loučícího se Kopiu, který potvrdil, že byl vždy střelec, a snížil na 5:9. V časech 44:49 a 44:59, se podařilo domácím florbalistům napodobit úspěch Slovácka z druhé třetiny, kdy se hosté dokázali v krátkém časovém rozmezí dvakrát prosadit. I Suchá tento kousek zvládla, když v čase 44:49, skóroval podruhé v utkání Třinecký, na kterého po deseti vteřinách navázal Večeřa. Skvělý vstup do poslední třetiny tohoto duelu potvrdil v čase 46:08 Tomanec, který snížil manko na rozdíl jedné branky. Tuto branku bohužel doprovodila, dle rozhodčích, přehnaná oslava Třineckého, který za ní vyfasoval trest na dvě + deset minut za nesportovní chování. Tuto přesilovku Slovácka však opět přerušil faul hostů, který udělal Janča, a tak se opět hrálo 4 na 4. Poté měli k dispozici přesilovku domácí, kteří ale gól vstřelit nedokázali. Co se ale nepovedlo v přesilovce, povedlo se krátce po ní, když srovnal stav utkání Kaláb. Bohužel pro domácí vydržel tento stav pouhých 24 vteřin, po kterých opět udeřilo Slovácko, které pak přidalo ještě další dvě branky. Nejprve vrátil hostům vedení Otépka, na kterého navázal Uřičář a Buček. Suchá už žádnou další branku nepřidala, a tak se s letošní sezónou musela rozloučit porážkou 9:12.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Nebudeme si nic malovat, je to kaňka na konci sezony. Vzali jsme to moc svátečně a trvalo dvě třetiny, než jsme se srovnali. Prakticky dvakrát jsme se tlačili do obratu, a když jsme to ve třetí třetině srovnali, zase jsme vypli a nechali si zápas utéct. Je nám to v každém případě líto, protože jsme se s klukama chtěli rozloučit vítězstvím. Pozitivní je, že v posledních klíčových zápasech jsme se semkli a důležité body urvali. Děkujeme divákům, rozhodčím, soupeři.

Komentář trenéra hostů: Poslední utkání v divizi jsme zvládli do vítězného konce a dokázali, že jen nešťastné konce v několika utkáních zabránily naší záchraně. Děkujeme soupeři a divákům za atmosféru a přejeme všem dobrou přípravu na novou sezónu

FbK Horní Suchá 9:12 FBC SLOVÁCKO

• Góly a asistence domácí: Tychtl, Tychtl (Hensler), Kraina (Krajíček), Třinecký, Kopia (Večeřa), Třinecký (Mrózek), Večeřa (Kraina), Tomanec (Třinecký), Kaláb (Michejda)
  • Góly a asistence hosté: Chromek (Buček), Hadaš (Ides), Janča (Ides), Chromek (Uřičář), Hadaš (Sýkora), Buček, Gavaller, Janča (Uřičář), Ides (Buček), Otépka (Janča), Uřičář (Janča), Buček (Ides)
  • Zápis z utkání k nahlédnutí zde

Na závěr tohoto článku bychom chtěli všem fanouškům našeho A-týmu poděkovat za podporu v sezóně 2023/2024. Na každém utkání jste byli naším šestým hráčem, a i díky Vám se nám podařilo letos Divizi v Horní Suché udržet. Věříme, že příští rok bude Áčko předvádět lepší výkony, a třeba se společně podíváme i do play-up. Teď můžete ještě podpořit naše mládežnické celky, ženy nebo mužské rezervy, které do konce sezóny ještě několik utkání odehrají.