Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
FBC SLOVÁCKO
Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Švédský Kalmarsund s příchutí zlata

Datum: 01.06.2024

Švédský Kalmarsund s příchutí zlata
Náš florbalový oddíl vypravil 7. května 2024 dvě kategorie, které jely reprezentovat Horní Suchou do švédského města Kalmarsundu, kde se ve dnech 9. – 12. 5. konal turnaj nesoucí název Kalmarsund Floorball Cup. Horní Suchá vyslala do boje jednu kategorii dívčí a jednu chlapeckou. Holky bojovaly v kategorii G17, ve které mohly nastupovat dívky narozené v roce 2007 a později, kluci pak hájili barvy HS v kategorii B14, tedy ročníky narozené v roce 2014 a později.

Dívčí složka nevstoupila do turnaje ideálně, když hned v prvním duelu podlehla domácímu Kalmarsundu 2:3. Je však nutné říct, že soupeř měl v tomto klání dostatek štěstí, a nechybělo mnoho, aby se z výhry radovaly naše holky. Druhý zápas zvládly hornosušské dívky lépe, když si poradily 4:1 se švédským družstvem Stora Mellösa-Åsbyvikens IF. Poslední klání ve skupině dívky taktéž ovládly, když porazily další švédský tým – Huddinge IBS 5:0. Tyto výsledky zajistily dívkám druhé místo ve skupině, které znamenalo postup do čtvrtfinále play-off A. V tom čekal na holky český soupeř, kterým byl Florbal Chodov. Jednalo se pravděpodobně o nejtěžšího možného soupeře, kterého mohly holky v prvním kole play-off potkat. Na hřišti byl k vidění krásný boj, který byl doprovázen mohutným podporováním obou fanouškovských táborů. Základní hrací doba, ani pětiminutové prodloužení vítěze nepřineslo, a tak musely o osudu tohoto klání rozhodnout nájezdy. V těch byl úspěšnější tým Chodova, který tak ukončil pouť našich dívek na tomto turnaji, po výsledku 2:3 po samostatných nájezdech. A jak vypadala cesta turnajem našich kluků? Ti vstoupili do turnaje neuvěřitelně, když v úvodním duelu smetli družstvo IK Stanstad 10:0! I ve druhém utkání dokázali naši hráči uhájit čisté konto, poté co porazili jeden z domácích týmů CL98IC 2:0. První den ve znamení dvou výher byl příslibem do dalších utkání. Ve třetím duelu ve skupině čekal na naše hráče tým Ladvetter, se kterým si Suchá taktéž poradila, a to 3:1. Poslední duel ve skupině přinesl souboj s Järfälla Bele IBK, které kluci porazili 4:0. Zní to až neuvěřitelně, ale po skupině měli naši hráči ze 4 utkání, 4 výhry, a famózní skóre 19:1. To jim vyneslo první příčku ve skupině, která znamenala přímý postup do semifinále. V boji o finále čekal Suchou domácí výběr, tedy tým FBC Kalmarsund. Utkání nezačalo dobře, když se naši hráči dostali do dvoubrankového manka. Nicméně kluci nic nevzdali a ve druhé polovině dokázali vyrovnat. Podobně jako v případě holek, ani zde tedy nerozhodla základní hrací doba, ani následné prodloužení. Drama v nájezdech však nakonec zvládli naši borci, kteří se po výhře 3:2 mohli radovat z postupu do finále. V boji o nejcennější kov čekal na Suchou český soupeř, kterým bylo družstvo FBŠ Bohemians. I v tomto klání nevyšel našim hráčům vstup do zápasu, ale kluci opět zabrali, skóre otočili, a nakonec ve finále vyhráli jednoznačně 8:4. Je až neuvěřitelné, že tým z naší obce dokázal vystoupat na trůn v zemi, která patří florbalu. Ještě víc neuvěřitelné bylo, jakou partu dokázalo toto družstvo vytvořit. Celý turnaj táhlo za jeden provaz, a když byla možnost, neváhalo jít podpořit dívčí složku. Stejně tomu bylo i v opačném případě, takže na všech utkáních našich týmů byla vždy fantastická atmosféra. Oba týmy dokázaly skvěle fungovat dohromady, a vytvořily jeden celek, který stál vždy při sobě. Chtěli bychom tedy za celý klub poděkovat oběma celkům za skvělou reprezentaci hornosušského florbalu, který, například po úspěchu dívek na turnaji Prague Games, opět udělal díru do světa. Děkujeme také všem příznivcům, kteří naše družstvo podporovali, a doufáme, že nám, nejen tyto dvě kategorie, budou přinášet další úspěchy podobného kalibru. Závěrem chceme poděkovat především obci Horní Suchá, která se výraznou měrou podílela na uskutečnění cesty našich družstev do Švédska. Opravdu děkujeme, protože si této podpory vážíme a jsme opravdu rádi, že naše obec podporuje florbal v Horní Suché. Poděkování patří také firmám Gascontrol, Autoslužby Král, Vapes CE a Lastrona, které se taktéž podílely na uskutečnění naší cesty do Kalmarsundu. 

Obrázky

  • Švédský Kalmarsund s příchutí zlata

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 22 61
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 22 54
3 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 22 40
4 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 22 40
5 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 22 35
6 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 22 35
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 22 29
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 22 25
9 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 22 24
10 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 22 21
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 22 19
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 22 13

Narozeniny:

22.06.2024 Viktor Pawlas (20)
23.06.2024 Natálie Pastorková (19)
24.06.2024 Jakub Šesták (31)
25.06.2024 Filip Burgert (20)
26.06.2024 Michael Chalupecký (21)
26.06.2024 Matyáš Janovský (13)
26.06.2024 Elen Hudečková (11)
27.06.2024 Jan Hensler (28)