Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
Spartak Hluk
Datum a čas konání: 03.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Další zápas

FbK Horní Suchá
FBS Olomouc
0:0
Datum a čas konání: 17.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Zlepšený výkon na body v Mohelnici nestačil

Datum: 25.10.2023

Zlepšený výkon na body v Mohelnici nestačil
V neděli hráči našeho A-týmu vycestovali do Mohelnice, kde se střetli s domácím FBC. Velice vyrovnané utkání nakonec na svou stranu překlopili domácí, kteří vstřelili rozhodující branku v čase 58:09. Prohra, která, vzhledem k průběhu utkání, velice bolí, je však, minimálně předvedenou hrou, příslibem do dalších bojů A-týmu.

Komentář k zápasu:

Že se bude jednat o vyrovnaný duel, mohly napovědět již první minuty tohoto klání, jelikož se hra přelévala ze strany na stranu, přičemž se oba celky snažily otevřít gólový účet utkání.  Jako první se nakonec ze vstřelené branky radovali naši hráči poté, co aktivní Kaláb, v čase 5:35, dostal balónek z hranice malého brankoviště za záda domácího gólmana. Krátce po polovině první třetiny ale přišlo vyrovnání, když přihrávku Pudila zužitkoval Šula. Přesně tři minuty před koncem první periody bylo k vidění také první vyloučení, jelikož byl za sekání potrestán hornosušský Cielecki. Domácím stačilo na zužitkování početní výhody pouhých 12 vteřin. Po uplynutí tohoto času zakončil pohlednou přesilovkovou kombinaci střelou do prázdné brány domácí Šincl. Ani vedení Mohelnice však nemělo příliš dlouhého trvání. O 15 vteřin později totiž zužitkoval, ranou na bližší tyč Hampla, přečíslení 2 na 1 Tychtl. Ve zbylém čase žádná další branka nepadla, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 2:2.

Ještě před úvodním hvizdem druhé třetiny zasáhla Horní Suchou nepříjemnost. Naši florbalisté si totiž nepohlídali čas, který byl vyhrazen k poradě a odpočinku v kabině a dorazili na hrací plochu později, než to pravidla dovolují. Proto byli potrestáni dvouminutovým trestem za zdržování hry. Toto oslabení ale naši hráči zvládli, takže se pokračovalo ve hře 5 na 5 za vyrovnaného stavu 2:2. Ten se změnil v 6. minutě druhé třetiny, když se bekhendovou střelou prosadil domácí Vaněk. Ještě hůř bylo hornosušanům v čase 30:25, kdy se domácí zásluhou Weisse dostali do vedení 4:2. V čase 32:37 ale přišlo vyloučení také na straně Mohelnice, kdy za sekání potrestán Novák. I Horní Suchá dokázala přesilovou hru využít, poté co Večeřa adresoval přesnou přihrávku na Krainu, který touto nabídkou nepohrdl. Horní Suchá si, nejen ve zmíněné přesilové hře, vytvořila několik gólových šancí, které však nevyužila, a tak byl stav po 40 minutách pro naše hráče nepříznivý, a to 3:4. 

Nástup do třetí třetiny měli naši florbalisté skvělý. Nejprve se totiž v čase 41:21 prosadil podruhé v utkání Tychtl, na kterého navázal o 23 vteřin později Třinecký. Dvě slepené branky znamenaly pro naše barvy vedení 5:4, které bylo na úvod poslední třetiny velice povzbuzující. Další příležitost ke skórování dostali naši hráči v čase 47:51, kdy byl za hrubost vyloučen mohelnický Mekyska. Tato přesilovka již příliš zdařilá nebyla, takže skončila bez gólového úspěchu. Po skončení této početní výhody bylo k vidění další vyloučení, tentokrát ale na straně Horní Suché. Za sekání byl totiž vyloučen Hensler. Ani domácí ale s početní výhodou nenaložili příliš dobře. Po necelé minutě přesilovky totiž přišlo další vyloučení, tentokrát zase na straně domácích, jelikož se sekáním provinil Pudil. Přibližně minutu se tedy hrálo 4 na 4, a pak měli podobný časový interval přesilovou hru naši hráči. Ve zmíněné přesilovce se však našim florbalistům nijak významně nepodařilo domácího gólmana ohrozit, a navíc ihned po konci přesilovky udeřili domácí, kteří vystihli špatnou přihrávku a zásluhou Bizka využili nabídnutý break. Krátce po obdržené brance se mohli naši florbalisté opět dostat do vedení, ale po pěkné kombinaci svých spoluhráčů, netrefil kapitán Horní Suché, poloodkrytou bránu Mohelnice. Vzápětí přišlo další vyloučení domácích, tentokrát za špatné střídání. Domácí toto oslabení dokázali ubránit, a navíc v čase 58:09 skórovali, když se ze středu hřiště prosadil kapitán Mohelnice Pudil. Horní Suchá si po inkasované brance ještě vzala oddechový čas, ve kterém střádala plány na hru v šesti. Ta ale bohužel vstřelenou brankou neskončila, a tak se naši florbalisté museli vracet domů bez bodů. 

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Dnes jsme nebyli dobří, vyhráli jsme morálem a bojovností. O to cennější vítězství to je, moc si ho vážím. Soupeř si určitě nějaké body zasloužil a s výkonem, který předvedl dnes, určitě nepatří na místa tabulky, kde se aktuálně nachází. My se musíme do příště zlepšit. Děkujeme soupeři, rozhodčím i divákům za pěknou atmosféru.

Komentář trenéra hostů: Hodně velké zlepšení, ale chyběl nám kousíček. Je to prostě do kopce ,ale bereme to jako výzvu. Věřím, že teď se odrážíme. Tady fantastická atmosféra, takže nabuzení veliké. Bohužel, ale jedeme dál. Děkujeme soupeři, divákům, rozhodčím, pořadatelům.

FBC Mohelnice 6:5 FbK Horní Suchá

  • Góly a asistence domácí: Šula (Pudil), Šincl (Šalda), Vaněk (Pudil), Weiss (Procházka), Bizek (Pudil), Pudil (Šincl)
  • Góly a asistence hosté: Kaláb (Mašurka), Tychtl (Mrózek), Kraina (Večeřa), Tychtl (Cielecki), Třinecký (Krajíček) 
  • Střely: 25:36
  • Vyloučení: 4:3
  • Zásahy gólmanů: Jan Hampl – 31, Michael Chalupecký – 19
  • Rozhodčí: Stanislav Kosek a Jaromír Kubáč
  • Nejlepší hráč utkání domácí – Pudil Nejlepší hráč utkání hosté – Tychtl
  • Zápis z utkání k nahlédnutí zde
  •  

Další utkání odehrají naši florbalisté na domácí palubovce, a to v neděli (29.10.2023), kdy přivítají v místní sportovní hale nedaleký Paskov. Start utkání, je naplánován na 17:00. Budeme rádi, když přijdete naše družstvo podpořit. 

 

 

Obrázky

  • Zlepšený výkon na body v Mohelnici nestačil

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 14 40
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 13 30
3 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 12 23
4 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 14 23
5 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 12 22
6 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 13 21
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 13 16
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 13 15
9 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 11 15
10 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 13 12
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 13 8
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 13 6

Narozeniny:

09.12.2023 Anna Krucinová (8)
10.12.2023 Adéla Petrušková (17)
10.12.2023 Bára Pietrowská (16)
10.12.2023 Adam Pietrowski (16)
11.12.2023 Tomáš Hudeček (12)
12.12.2023 Karolína Jahnová (18)
12.12.2023 Klára Tobolová (11)
14.12.2023 Jan Slonka (16)