Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Zlepšený výkon body nepřinesl

Datum: 02.11.2022

Necelých 24 hodin po utkání v Olomouci čekal náš A-tým další těžký duel. Tentokrát vyzvali venku zlínské Lions, kteří potvrdili roli favorita a zápas zvládli. Nutno však podotknou, že to vůbec neměli jednoduché a hornosušané dali svým výkonem zapomenout na vysokou prohru v Olomouci. Na další body do tabulky si ale budou muset muži A ještě počkat.

Komentář k zápasu:

Florbalisté Horní Suché vstoupili do utkání se Zlínem s jasným cílem, a to mít 100% obranu. V první třetině dokázali všechny pokyny skvěle plnit a nedostali za úvodních dvacet minut ani jednu branku. Za zmínku stojí určitě také fakt, že se HS podařilo ubránit oslabení. Bohužel nedokázali gól ani vstřelit, a tak byl stav utkání po první periodě bezbrankový.

I ve druhé části tohoto utkání fungovaly dobře obrany obou celků v čele se skvělými gólmany. První, kdo se mohl radovat ze vstřelené branky, byli domácí, když se prosadil junior Vodica. Horní Suchá ale dokázala přispěchat s rychlou odpovědí, po čtyřech minutách totiž zakončil gólem samostatný únik Třinecký. Za další čtyři minuty už ale opět vedli domácí Lvi a opět to byl Vodica, který rozvlnil síť za Lajou. Velký zkrat Horní Suché, který stál naše florbalisty zápas, přišel v poslední minutě prostřední dvacetiminutovky. V rozmezí 34 vteřin totiž hornosušané inkasovali hned 3 branky. Postupně skórovali Hájek, Blažek a Baroň. Góly do šatny, které byly v tomto případě hned 3, určovaly průběžný stav utkání 5:1 z pohledu Zlína, který si tak mohl přenést do poslední periody velkou pohodu.

Horní Suchá byla odhodlaná ještě zkusit s utkáním něco udělat. Ovšem prvních 10 minut třetí třetiny opět dobře fungovaly obě obrany, a tak jsme žádný gól neviděli. To však změnil v čase 50:24 Kopia, který svou střelou využil přesilovou hru. Radost Suché ale příliš dlouho nevydržela, po necelých čtyřech minutách totiž vedl Zlín opět o 4 branky. Do vedení 6:2 poslal Lions Jiříček. Po time-outu, který si HS vybrala pět minut před koncem, dokázali hornosušané ještě dvakrát skórovat, ale góly padly až v samotném závěru utkání, a tak ke zvratu osudu utkání nevedly. Své druhé branky v zápase přidali Kopia a Třinecký

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Nevěděli jsme, co od soupeře čekat, tak jsme se připravovali na všechny alternativy. Soupeř hrál defenzivně a spoléhal na brejky. Hře jsme se, na můj vkus, až moc přizpůsobili a snažili se to prorvat silou. Děkujeme za zápas a přejeme šťastnou cestu domů.

Komentář trenéra hostů: Chtěli jsme odčinit včerejší tragický výkon, což se podařilo až na 30 s. Děkujeme soupeři, divákům, rozhodčím.

Zlín Lions 6:4 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Vodica (Jiříček), Vodica (Horník), Hájek, Blažek (Vodica), Baroň (Malošík), Jiříček (Blažek)
  • Góly a asistence hosté: Třinecký (Krajíček), Kopia (Matloch), Kopia (Kraina), Třinecký (Večeřa)
  •

Tři prohry v řadě. To je aktuální bilance našeho A-týmu, kterou budou chtít muži změnit už tuto neděli. Na domácí palubovce přivítají Orlovou, která má však aktuálně skvělou formu a v tabulce jí náleží 3. příčka. Všichni jste na tento zápas, který si dovolíme nazvat dalším mini-derby, zváni. Přijďte Horní Suchou podpořit v cestě za prolomením série proher již tuto neděli 6.11.2022 do SH Horní Suchá od 17:00. Soupeřem A-týmu bude 1. FBK Eagles Orlová.