Z Hluku si Áčko přivezlo devítku

Datum: 27.09.2023

Z druhého výjezdu letošní sezóny se naši muži vrátili nejen bez bodu, ale také s velkým gólovým přídělem. Domácí Spartak vstoupil do utkání podstatně lépe než naši florbalisté, díky čemuž si dokázal v první třetině vybudovat čtyřbrankový náskok. Přes zlepšenou hru našeho týmu ve druhé periodě se domácím povedlo tento náskok nejen udržet, ale ve třetí třetině také navýšit.

Komentář k zápasu:

První třetina tohoto utkání byla pravděpodobně nejhorší dvacetiminutovkou, jakou naši florbalisté doposud v letošní sezóně předvedli. Nejen že po prvních dvaceti minutách prohrávali 4:0, ale především na hřišti nebyli téměř vůbec vidět. Vše začalo inkasovanou brankou v čase 3:22, kdy se téměř z rohu hřiště prosadil domácí Šimíček. Na jeho branku navázaly dvě trefy Dudy a Juračky, které však byly v obou případech, za záda Funioka, sraženy nešťastným odrazem od naší obrany. Nepovedenou první třetinu našeho celku pak potvrdil čtvrtý inkasovaný gól v čase 18:36, kdy se střelecky prosadil Bartoš

Nástup do druhé periody byl od Horní Suché diametrálně odlišný od nástupu do prvního dějství. První větší možnost, jak se dostat zpět do zápasu, dostali naši florbalisté v čase 22:06, kdy byl vyloučen domácí Freml. Tato přesilovka se, i přes velký počet šancí, zužitkovat nepodařila. Záblesk naděje pro Horní Suchou přišel ve 12. minutě druhé části. Nejprve se totiž v čase 32:03 prosadil Kraina, na kterého o 10 vteřin později navázal Tychtl, a rázem to bylo 4:2. Vstřelené branky naše florbalisty nakoply, hráči pokračovali v tlaku, ale další příležitosti skončily buď na tyčce domácí brány, nebo zákrokem dobře chytajícího Tichopádka. Do kabin se tedy oba týmy odebraly za stavu 4:2 z pohledu domácích.

Bylo jasné, že vstup do třetí třetiny tohoto duelu může být pro zbytek zápasu nesmírně důležitý. Toto tvrzení bohužel potvrdili domácí, kteří se dvěmi inkasovanými brankami ve druhé části nenechali rozhodit, a během 34 vteřin třetí minuty této třetiny, opět odskočili do čtyřbrankového vedení. Nejprve se prosadil Zálešák, po kterém vstřelil šestou branku Hluku Konstant. Možnost na snížení měli hornosušané v čase 45:33, kdy byli za hrubost vyloučeni domácí Nosek a Juračka a hostující Hensler. Přesilovka 4 na 3 však zůstala opět nevyužita. Malou kapku naděje ještě vykřesal 39 vteřin po polovině třetí třetiny Mašurka, který svou dorážkou snížil na 6:3. Následně však došlo k vyloučení Tychtla, které domácí, na rozdíl od našeho týmu, potrestat dokázali a opět Horní Suché odskočili na rozdíl 4 branek. O zužitkování přesilové hry se postaral Krchňáček. V závěru to naši hráči ještě zkusili v šesti, ale tento risk se příliš nevyplatil, jelikož byl potrestán gólem do odkryté svatyně Horní Suché, když se podruhé v utkání trefil Krchňáček. Necelé tři minuty před koncem dokázal Hluk ještě navýšit své vedení, když na konečných 9:3 zvyšoval Juračka. Poté ještě přišlo vyloučení domácího Dudy, které však opět nebylo potrestáno, a tak se naši florbalisté museli po tomto utkání smířit s jednoznačnou, a poměrně vysokou prohrou, 3:9.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Jednoznačný nástup do 1. třetiny nám nabídl jednoduché vedení 4:0 a soupeř byl zralý na ručník. Nicméně jsme se nechali ve druhé třetině unést a začali soupeře nesmyslně presovat a tak ho dostali zpět do hry. Před třetí třetinou jsme si zase ujasnili jak budeme hrát a to přineslo dané ovoce v podobě branky na začátku třetiny a to nás dostalo do klidu a my zase diktovali tempo hry až do samého závěru. Chtěl bych vyzdvihnout výkon domácího Tichopádka, který předvedl několik skvělých zákroků. Soupeři děkuji za zápas a přeji šťastnou cestu domů.

Komentář trenéra hostů: Zápas se rozhodl v první třetině, kdy jsme byli všude pozdě a soupeřovi darovali 4 branky. Ve 2. třetině jsme se zlepšili, škoda, že jsme ještě nedali kontaktní gól. Ve 3. třetině to podle mě bylo o tom, kdo dá první gól. Děkuji soupeři, rozhodčím i divákům.

FBK Spartak Hluk 9:3 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Šímíček (Cileček), Duda (Bartoš), Juračka (Konstant), Bartoš (Freml), Zálešák (Nosek), Konstant (Juračka), Krchňáček (Šimíček), Krchňáček (Zálešák), Juračka (Freml)
  • Góly a asistence hosté: Kraina (Krajíček), Tychtl (Mrózek), Mašurka (Tychtl)
  •

Další zápas odehrají naši florbalisté opět v neděli, tedy 1.10.2023, kdy od 17:00 přivítají na domácí palubovce nováčka soutěže – tým Warriors Nový Jičín FBK Sršni B. Proto Vás prosíme, abyste si v neděli odpoledne udělali čas, přišli podpořit náš tým a vytvořili podobně skvělou atmosféru, jako na prvním domácím utkání s Orlovou. A-tým Vás bude potřebovat!