Z druhého kola bere Áčko pouze bod

Datum: 20.09.2023

V rámci druhého kola Divize E zavítala do Horní Suché Orlová. Oba celky dokázaly ve svých prvních duelech jednoznačně zvítězit, a tak se dalo od tohoto klání očekávat vyrovnané utkání. Předpoklady byly naplněny, a tak tento zápas dospěl až do prodloužení. To zvládli lépe hráči hostujícího celku, díky čemuž si do Orlové odvezli druhý bonusový bod.

Komentář k zápasu:

Úvodní minuty tohoto duely přinesly šance na obou stranách, které však zůstaly nevyužity. Oba gólmani totiž od prvních minut převáděli výborné výkony, a tak vydržel stav 0:0 až do času 14:09. Po uplynutí této doby byli všichni v hale svědky prvního gólu, o který se postaral orlovský Závoda po freestylovém pasu Marka Krmáška. Na odpověď však domácí tým nečekal příliš dlouho. Po necelé minutě sehrála dvojice Mašurka - Tychtl signál, který skončil přesnou ranou prvního jmenovaného – 1:1. Po vyrovnávací brance byla Horní Suché nabídnuta také přesilovka poté, co se faulem provinil hostující Sasyn. Tuto početní výhodu, přes několik slibných šancí, ale naši florbalisté zužitkovat nedokázali, a tak se oba celky odebrali do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Start třetiny druhé mohl připomínat konec té první. Už po 2 minutách a 13 vteřinách byl totiž vyloučen další hráč Orlové. Tuto přesilovou hru už naši hráči využili, poté, co Kutáček našel přesnou přihrávkou osamoceného Melníka, který už mě lehkou práci a poslal Horní Suchou do vedení. Další důležitý moment prostřední části přišel v čase 29:31, kdy byl vyloučen hornosušský Škůrek. Obranná čtveřice HS přesilovce Orlové sice dlouho odolávala, ale 30 vteřin před návratem vyloučeného hráče se podařilo Matějkovi přesnou ranou početní výhodu hostů zužitkovat. Ve zbylém čase této třetiny si ještě oba celky vypracovaly několik šancí, skóre se však již neměnilo.

Do poslední dvacetiminutovky se podařilo lépe vstoupit našim hráčům, kteří si dokázali vypracovat několik gólových příležitostí. Jedna z nich skončila dokonce brankou, když v čase 44:11 zůstal na levém mantinelu osamocený Tychtl, který po přihrávce Cieleckeho umístil svou střelu přesně k zadní tyčce branky hostů. O dalších šest minut bylo v hale ještě veseleji, jelikož se podruhé v utkání prosadil Mašurka. Orlová na tuto branku ale dokázala bleskově odpovědět. Neuběhla totiž ani minuta a Šimík snižoval na 4:3. Pro hostující tým to byla povzbuzující trefa, která jim navíc dodala dostatek času na případné srovnání. Oba celky, i přes jednogólový rozdíl ve skóre, pokračovaly v aktivní hře a tvořily si velké šance. Jednu takovou měl Lukáš Kraina, který v čase 57:30 nastřelil spojnici orlovské branky. Hra se poté přesunula za bránu Horní Suché, kde bohužel chybovala domácí obrana, přišla o míček a Orlová dokázala tuto chybu potrestat. Po nahrávce Adama Krmáška vyrovnal stav utkání Bečka. Dalo by se říct, že v tomto případě platilo staré, známe, slovní spojení, nedáš-dostaneš.  30 vteřin po vyrovnávací brance ale fauloval hostující Kříž, a tak měli naši florbalisté šanci rozhodnout utkání v početní výhodě. Do konce základní hrací doby se však hornosušanům vstřelit branku nepodařilo, a tak se šlo do prodloužení.

Prodloužení zahájili naši florbalisté přesilovou hrou 4 na 3, která měla v nastaveném čase trvat ještě 39 vteřin. Ani v tomto úseku se nepodařilo Horní Suché skórovat, a tak se v nejbližším přerušení přešlo do klasického formátu prodloužení, tedy 3 na 3. To zvládli lépe hosté, jelikož se necelou minutu před koncem prodloužení ujal míčku Tököly, který vyběhl z rohu Horní Suché oblouk do středu hřiště a zakončil přesně k zadní tyči branky Filipa Plíhala, čímž připsal na konto Orlové bonusový druhý bod.

Na závěr bychom Vám chtěli zprostředkovat zprávu od celé kabiny A-týmu, která chce poděkovat všem divákům, kteří si našli na tento zápas cestu a po celou dobu utkání náš tým hlasitě podporovali. Všichni hráči si této podpory nesmírně váží a doufají, že všechny fanoušky uvidí i na dalším domácím utkání, které Áčko odehraje v neděli 1.10.2023!

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Zápas, ve kterém jsme byli lepším týmem. Konec zápasu jsme si nepohlídali a nakonec bereme pouze bod. Je začátek sezóny, jedeme dál. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům.

Komentář trenéra hostů: Musím davát komentáře, tak tu dám. Dnes zápas opravdu vtip. Prvně na nás litají z tribuny nůžky na hřiště (naštěstí nikoho netrefili), pak se tu takzvaně rozhoduje. Bohužel dnes první lajna mega trápení. Hlavně odemě. 3 tutovky nedat, tak to jsem potopil tým. Naštěstí náš bránkář a jedna úplně odstřelená lajna byla jinde. Florbal jinak celkově fakt hnus. Závěr no vtip, vtip, vtip, vtip a pak Martin. Děkuji všem za zápas a někomu taky ne.

FbK Horní Suchá 4:5 1. FBK Eagles Orlová PP

• Góly a asistence domácí: Mašurka (Tychtl), Melník (Kutáček), Tychtl (Cielecki), Mašurka (Tychtl)
  • Góly a asistence hosté: Závoda (M. Krmášek), Matějka (Bečka), Šimík (A. Krmášek), Bečka (A. Krmášek), Tököly (Bečka)
  • Fotogalerie zde

Další utkání bude pro náš A-tým utkáním venkovním. V neděli totiž muži vyrazí do Hluku, kde se střetnou s místním Spartakem. Zápas se soupeřem, který je našim florbalistům velice dobře znám, se odehraje v neděli 24.9.2023 od 18:00