Vysoké vítězství v prvním duelu tohoto ročníku

Datum: 13.09.2023

První utkání letošní sezóny odehráli naši muži A v Buchlovicích, kde je přivítalo, v azylu hrající, Slovácko. V minulé sezóně dokázal ve vzájemných soubojích zvítězit vždy ten tým, který hrál na domácí hale. Proto se před duelem nabízela otázka, zda se v této “tradici“ bude pokračovat i letos. Než přejdeme k samotnému popisu utkání, doplňme, že oba týmy prošly před touto sezónou obměnou, takže ani jeden z týmu netušil, co od soupeře může čekat.

Komentář k zápasu:

Vstup do utkání vyšel lépe domácímu týmu, který dokázal využít chyby v rozehrávce Horní Suché a v čase 1:07 je do vedení poslal Hadaš. Naše hráče naštěstí tato branka nijak nerozhodila a už za pět minut bylo srovnáno, když po přihrávce Henslera vyrovnával Tychtl. 8 vteřin před polovinou utkání se naši hráči dostali do vedení po brance Kalába. Horní Suchá začala získávat herní převahu, což potvrdil v čase 13:39 Večeřa, který svým gólem navýšil vedení HS na 3:1. Po této brance si navíc naši hráči mohli vyzkoušet početní výhodu, po faulu Píška. Tuto přesilovku ale nezužitkovali. 13 vteřin před první sirénou ale přišlo ještě jedno vyloučení. Opět se proti pravidlům provinil jeden z domácích hráčů, tentokrát Buček. Tuto přesilovku si ale naši florbalisté přenesli do druhé třetiny, jelikož ve zbývajícím čase této periody branku nevstřelili.

Do druhé třetiny vstoupili lépe naopak naši florbalisté, kteří se prosadili již po 1 minutě a 12 vteřinách. Po přihrávce Tychtla zužitkoval přesilovou hru svou druhou branku v utkání Kaláb. Za necelé 4 minuty navíc lovil brankář Slovácka další míček ze své sítě poté, co svou střelu přesně umístil Tychtl. Po této brance měli možnost přesilové hry také domácí florbalisté po faulu Krainy. Naši hráči však dokázali oslabení bez větších potíží ubránit a navíc pár minut po oslabení znovu udeřili, když se opět prosadil Kaláb, který tak završil hattrick. 4 minuty před koncem druhé periody měli k dispozici další početní výhodu florbalisté Horní Suché, po faulu Nevařila. Tato přesilovka zůstala bez využití, a dokonce v ní naši hráči inkasovali. Po chybné přihrávce uprchl Buček, který svůj break chladnokrevně zakončil. Po druhé třetině se tedy oba celky odebraly do kabin za stavu 2:6 z pohledu domácího týmu.

Úvod třetí části přinesl Slovácku příležitost na snížení poté, co byl na trestnou lavici odeslán Filip Tomanec za sekání. I toto oslabení ale naši hráči zvládli a pár vteřin po návratu vyloučeného Tomance přidali 7. branku. Tentokrát byl podruhé v utkání úspěšným střelcem Večeřa. 39 vteřin po polovině poslední periody přidal osmý zásah, po pěkné individuální akci, Melník, na kterého pak o 4 minuty později ještě ve vlastním oslabení navázal Cielecki. V posledních třech minutách utkání přidali naši hráči ještě dvě branky, nejprve vstřelil 10. gól Suché v utkání Melník a následně přidal poslední tečku za tímto utkáním, svým čtvrtým zásahem v tomto duelu, Kaláb.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Náš výkon bych hodnotil tak že se netlačíme do zakončení. Nemáme natrénovanou rozehrávku. Za druhou třetinu 5 střel na bránu je strašně málo! Zlepšíme to do dalších zápasu. Soupeři gratuluji ke třem bodům a přeji šťastnou cestu domů. Děkuji taky naším divákům kteří dorazili do haly!

Komentář trenéra hostů: Do zápasu jsme vstupovali s polovinou týmu doplněnou o bývalé juniory. Proto jsme šli do zápasu s velkým očekáváním, i když jsme už něco od mladých viděli na turnaji v Bratislavě.  Tým soupeře byl ale prakticky taky celý nový. Hned první akce skončila, bohužel po chybě našeho obránce, v naší brance. Naštěstí to bylo na začátku a my jsme měli 60 min. na zlepšení. To se taky podařilo a nakonec jsme vyhráli a připsali si první 3 body. Je ale vidět, že nás i soupeře čeká hodně práce se zapracováním mladých hráčů do sestavy. Děkuji soupeři a divákům za utkání.

FBC SLOVÁCKO 2:11 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Hadaš (Gavaller), Buček
  • Góly a asistence hosté: Tychtl (Hensler), Kaláb (Tychtl), Večeřa (Krajíček), Kaláb (Tychtl), Tychtl (Hensler), Kaláb (Tychtl), Večeřa (Kraina), Melník, Cielecki (Kraina), Melník (Kraina), Kaláb (Tychtl)
  •

První utkání letošní sezóny tedy zvládli naši florbalisté na jedničku. Ostré úvodní domácí utkání tohoto ročníku je ale čeká již tuto neděli, kdy na domácí palubovce přivítají nedalekou Orlovou! Minulý rok se duel s Eagles na domácí palubovce proměnil v jednoznačnou záležitost, kdy náš A-tým přehrál Orlovou jednoznačně 11:1. Přijďte se tedy v neděli (17.9.2023 od 17:00) podívat do naší sportovní haly, zda se bude historie opakovat nebo nás bude čekat zcela jiný scénář vzájemného klání.