V Uherském Hradišti A-tým neuspěl

Datum: 15.11.2022

V sobotu se naši florbalisté vydali do Uherského Hradiště, kde mají svou domácí halu nejen fotbalisté, ale především florbalisté, Slovácka. Ti se v tabulce nachází jen jednu pozici za Horní Suchou, avšak naši muži mají v tabulce vícebodový náskok, který chtěli v utkání navýšit. To se bohužel nepovedlo, a tak se Slovácku podařilo stáhnout bodový náskok Suché v tabulce.

Komentář k zápasu:

Úvod zápasu byl opatrný, ale s přibývajícím časem byli aktivnější domácí. Naši hráči působili dojmem, že jsou ještě na cestě do dějiště utkání, z čehož je pořádně neprobudily ani dvě inkasované branky. Nejprve otevřel skóre Bistrý. Zápas pokračoval za stavu 1:0 z pohledu domácích, což změnil 50 vteřin před koncem první třetiny Janča. Ten poslal domácí do dvoubrankového vedení, které si Slovácko přeneslo do prostřední části zápasu.

Ve druhé třetině dokázali hornosušané hru lehce zlepšit, ale ani toto zlepšení ke vstřelení branky nevedlo. Naopak se opět dokázali prosadit domácí. Nejprve Slovácko nezužitkovalo přesilovou hru, což jim ale vadit nemuselo, jelikož se prosadili těsně po návratu vyloučeného Matlocha. Na 3:0 zvyšoval Číž. Poté přišlo další vyloučení Horní Suché, tentokrát se faulem provinil Bílek. Touto přesilovkou už domácí nepohrdli, když pěknou kombinaci zakončil přesně Chromek. Šanci na snížení dostali i naši florbalisté po vyloučení Janči. Tato přesilovka zůstala, podobně jako první možnost domácích, nevyužita. Utkání se pro naše florbalisty nevyvíjelo vůbec dobře, a pokud chtěli pomýšlet na zvrat v utkání, museli svou hru určitě změnit.

Do třetí třetiny vstoupili hráči Horní Suché aktivnější hrou, čehož je důkazem vstřelená branka hned po 33 vteřinách hry. První branku Suché tohoto utkání, a zároveň svou první branku v A-týmu HS, vstřelil Martin Kutáček. Suchá pokračovala ve své aktivitě a vytvořila si i řadu šancí, které ale zlikvidovala obrana nebo brankář domácích. Minutu po polovině třetí třetiny předvedli naši hráči hezkou kombinaci, kterou zakončil přesnou ranou Klimeš. Po další minutě a půl se Horní Suché podařilo snížit už na 4:3, když se na brankovišti po střele Cieleckého zorientoval nejlépe Tychtl. Po této brance si vzali domácí oddechový čas, který jim přišel rozhodně vhod. Minutu po time-outu totiž vrátil domácím dvoubrankové vedení Bistrý, který nekompromisně vymetl všechny pavučinky naší branky. Navíc se domácím podařilo rychle vstřelit branku další, o kterou se postaral Janča. Po této brance si vzali čas na poradu také naši hráči, kteří věděli, že už nemají co ztratit, a tak se odhodlali ke hře bez brankáře. Ta však vedla pouze k další inkasované brance. Odkrytou svatyni Horní Suché trefil přesně kapitán Slovácka Ides. Toto byla definitivní tečka za utkáním, které se našemu A-týmu vůbec nepovedlo.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Kvalitní vstup do utkání, hráči po dvě třetiny dobře plnili pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Avšak soupeři občas zahrozili z rychlých breaků. Ve třetí třetině jsme vypadi z rytmu hry. Soupeř toho využil a dotáhl skóre na jednobrankový rozdíl. Po timeoutu jsme se vrátili k poctivé obraně a využili chyb v pressingu soupeře. Děkujeme soupeři za fér utkání a přejeme vše dobré do dalších zápasů. Dále děkujeme divákům i rozhodčím.

Komentář trenéra hostů: Nepodařilo se navázat na minulé domácí utkání a v první polovině utkání jsme nevstoupili dobře do zápasu. Ve třetí třetině jsme se zlepšili a utkání zdramatizovali, ale závěr utkání při hře bez brankáře se nám moc nevydařil. Děkuji soupeři za zápas a my snad se v dalších utkáních zlepšíme.

FBC SLOVÁCKO 7:3 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Bistrý (Hadaš), Janča (Zatloukal), Číž (Chromek), Chromek (Nevařil), Bistrý (Řihák), Janča (Bližňák), Ides
  • Góly a asistence hosté: Kutáček, Klimeš (Tychtl), Tychtl (Cielecki)
  •

Po skvělé a jednoznačné výhře v domácím prostředí nad Orlovou přišla facka v podobě vcelku jasné prohry se Slováckem. Na odčinění této prohry nemuselo naše Áčko čekat příliš dlouho, jelikož už další den, tedy v neděli 13.11.2022. vyzvali od 10:30 Spartak Hluk na jejich hřišti. Jak toto utkání dopadlo, se dočtete v dalším zápasovém reportu.