V Orlové vyšel A-tým naprázdno

Datum: 01.02.2023

To, že A-tým aktuálně vůbec není v herní pohodě, potvrdil také zápas s Orlovou. Naši hráči se sice dokázali dostat do vedení 5:0, to však nedokázali udržet a nakonec soupeři podlehli 8:7. Nejdůležitější částí tohoto zápasu byl start třetí třetiny, v tom totiž dokázali domácí vstřelit 3 branky za minutu a třicet sedm vteřin. Během této krátké doby dokázala Orlová ze skóre 2:5 udělat stav 5:5. Dostala se tak na koně, přidala další branky a nakonec brala všechny tři body za výhru 8:7.

Komentář k zápasu:

V úvodu tohoto duelu se do šancí dokázaly dostat oba celky. První zákroky si připsali oba gólmani, ale na gól jsme příliš dlouho nečekali. Skóre tohoto duelu otevřel v čase 4:46 Adam Klimeš, který se prosadil po individuální akci. Šanci na snížení dostala Orlová v čase 6:49, když byl za bránění ve hře vyloučen Stolecki. Přesilovku však Suchá dokázala ubránit a pokračovalo se tak za stavu 0:1 z pohledu domácích. Druhá změna skóre nastala minutu a čtyřicet devět vteřin po polovině první třetiny, kdy Večeřa našel z rozehrávky Krajíčka, který bez problému usměrnil míček do branky. Ještě veseleji bylo na střídačce Horní Suché v čase 15:25, kdy dlouhý pas Černého zakončil svou druhou brankou v utkání Klimeš. První možnost početní převahy dostali v čase 17:16 také naši hráči po faulu Šimíka. Na rozdíl od domácích dokázala Horní Suchá přesilovku využít poté, co se ze středu hřiště nemýlil Mrózek. Tento gól byl zároveň poslední brankou první třetiny, která vyzněla celkem jasně, alespoň co se skóre týče, pro Suchou.

Druhou třetinu začali velkou příležitostí domácí, kteří však zahodili stoprocentní šanci. Na druhé straně se do dobré šance dostal Tychtl, který se, na rozdíl od domácího hráče, nemýlil – 0:5. Místo dalších branek Suché však přišla s aktivní hrou Orlová. Ta se pravděpodobně nechtěla smířit s tím, že by tento zápas mohl skončit podobně jako první vzájemný duel. Tato zlepšená hra přinesla Orlové ovoce. Po několika šancích totiž dokázali hráči Eagles vstřelit první branku v utkání. Po špatné rozehrávce HS se do samostatného úniku dostal Smilovský, který se nemýlil. O dvě a půl minuty později se opakovala téměř stejná situace a Orlová snížila z dalšího breaku zásluhou Krmáška na 2:5. Dvě a půl minuty před koncem druhé části měli domácí navíc k dispozici druhou přesilovou hru. Ani tuto přesilovku po faulu Třineckého však nevyužili.

Hrůzostrašný. I tímto slovem by se dal nazvat vstup Horní Suché do třetí třetiny utkání. Během minuty a třiceti sedmi vteřin totiž Horní Suchá inkasovala hned třikrát. Nejprve snížil na 3:5 Matějka, po něm se prosadil Tököly, a o vyrovnání se postaral svým druhým gólem v utkání Smilovský. Po třech rychle inkasovaných brankách si vzali hornosušané oddechový čas, který však k žádné velké změně nevedl. V čase 42:48 byl navíc po další útočné akci Orlové vyloučen Hensler za sekání. V oslabení se ale povedlo Klimešovi utéct domácí obraně a zastavil ho až faul jednoho z domácích obránců, po kterém bylo nařízeno trestné střílení. Jako exekutor nájezdu byl vybrán Kutáček, který však zvolil nesmyslné zakončení svého nájezdu, a Brož tak neměl problém trestné střílení chytit. O necelou minutu později se už skóre měnilo, a byla to Orlová, která skórovala. Hattrick dokončil Smilovský, který tímto zásahem poslal Orlovou poprvé v utkání do vedení. Další možnost přesilové hry dostali hornosušané po faulu domácího Kříže. I tuto nabídnutou výhodu dokázali naši florbalisté využít poté, co se už po sedmi vteřinách přesilovky prosadil Kopia, který tak vyrovnal na 6:6. Netrvalo to však ani další dvě minuty a skóre se opět změnilo. Šimík totiž našel na středu osamoceného Kučeru, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 7:6. Bohužel pro Suchou nastal další krátký úsek, ve kterém inkasovali víckrát. O deset vteřin později se totiž prosadil Beneš, který domácí poslal do dvoubrankového vedení. Poslední vyloučení tohoto klání nastalo sedm minut a jedenáct vteřin před koncem utkání poté, co na trestnou lavici usedl za sekání domácí Beneš. I přesilovou hru číslo 3 dokázali naši florbalisté zúročit. Kutáček přihrál Tychtlovi, který se přesnou ranou od mantinelu nemýlil. Tímto gólem sice Suchá snížila na 7:8, ale nic víc už nedokázala. V Orlové tedy ztratila velice slibné vedení 5:0 a prohrála už potřetí za sebou.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Dnes jsme byli lepší od začátku zápasu, ale bohužel Suchá nám první půlku zápasu ukazovalo co je efektivita a dali gól z každého hovna. My jsme se střelecky trápili a nevyužívali své velké šance. Od prvního gólu se nám zvedlo sebevědomi a pak už to šlo. Takzvaně povolit přitahnout a faktor Denis Smilovský.

Komentář trenéra hostů: To je tak, když si myslíš, že se výsledek udělá sám. Děkujeme soupeři, divákům.

1.FBK Eagles Orlová 8:7 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Smilovský (Kříž), Krmášek (Bečka), Matějka (Kučera), Tököly (Krmášek), Smilovský (Botur), Smilovský (Bečka), Kučera (Šimík), Beneš (Tököly)
  • Góly a asistence hosté: Klimeš, Krajíček (Večeřa), Klimeš (Černý), Mrózek (Krajíček), Tychtl (Mrózek), Kopia (Krajíček), Tychtl (Kutáček)
  •

Předposlední domácí zápas čeká Horní Suchou tuto neděli – 5.2.2023, kdy na domácí palubovce přivítají v 17:00 FBC Slovácko. Bude se jednat o souboj šestého týmu se sedmým, takže by se mohlo jednat o zajímavou podívanou. Pokud budete mít v neděli čas, určitě si na tento duel najděte cestu.