V neděli do Suché přicestují zlínští Lions

Datum: 20.01.2023

Další utkání odehrají naši florbalisté tuto neděli, kdy opět v domácím prostředí přivítají Zlín Lions. První vzájemný duel odehráli oba celky v rámci 8. kola, kdy se z výhry radovali florbalisté Zlína. Ti dokázali Suchou na domácí hale porazit 6:4. Tento zápas rozhodla především druhá třetina, kterou ovládli zlínští florbalisté poměrem 5:1. Důležitým faktorem této třetiny byly také 3 obdržené branky Suché, v rozmezí 38 vteřin. My věříme, že Suchá odčiní nejen prohru z prvního vzájemného duelu, ale také prohru z posledního kola, kdy doma podlehla Třinci, a naváže na vítěznou vlnu, kterou před posledním utkáním měla.

Horní Suchá ve svém posledním zápase podlehla po velice vyrovnaném utkání Třinci. Tato prohra je postavila do role, kdy už nemají možnost teoretického postupu do play-up pouze ve svých rukou. Nějaké, řekněme, teoretické šance A-tým ale přeci jen ještě má, a proto bude velice důležité získat všechny body v posledních čtyřech ligových duelech. Co se týče týmových statistik, jsou na tom hráči Horní Suché, oproti svému nadcházejícímu soupeři lépe v přesilovkách i oslabeních. Je však nutné zmínit, že jsme podobná fakta zmiňovali i před utkáním s Třincem, ve kterém se našim florbalistům přesilové hry vůbec nepovedly, což je dost možná stálo výsledek celého utkání. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se v přesilovkách Suché něco během uplynulého týdne změnilo. Co se však nezměnilo, je lídr produktivity HS Adam Klimeš, který byl u všech gólu svého týmu v posledním duelu. Aktuálně má po 10 odehraných utkáních 36 bodů za 15 vstřelených branek a 21 gólových nahrávek. Tento počet ho aktuálně řadí na 8. pozici hráčských statistik celé Divize E.

Zlín Lions

Zlínu aktuálně patří 4. pozice, ale je nutné poznamenat, že Lions doposud odehráli pouze 15 utkání. Například náš A-tým jich má na kontě už 18. V 15 předchozích duelech získali florbalisté Zlína 40 bodů poté, co třináctkrát vyhráli, jednou prohráli po prodloužení (22.10.2022 vs Paskov) a jedenkrát v základní hrací době (7.1.2023 vs Třinec). Obě prohry zaznamenal Zlín ve venkovních kláních, což Suché vytváří možnou šanci na úspěch. Pokud ale opravdu budou chtít naši florbalisté na úspěch pomýšlet, budou si muset pohlídat zejména dvojici zlínských hráčů Haša – Vodica. Jakub Haša nastřádal ve 14 utkáních 50 bodů za 29 branek a 21 asistencí. Druhý zmíněný, tedy David Vodica, který je věkem ještě junior, má na svém kontě 39 kanadských bodů (26+13) z 12 duelů. Zlín se kromě těchto dvou playerů spoléhá také na svou obranu, potažmo brankáře. S 96 inkasovanými brankami je Zlín totiž celek, který v celé Divize E inkasuje nejméně.