Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
Spartak Hluk
Datum a čas konání: 03.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Další zápas

FbK Horní Suchá
FBS Olomouc
0:0
Datum a čas konání: 17.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Třetí třetina rozhodla o osudu utkání

Datum: 16.11.2022

Třetí třetina rozhodla o osudu utkání
Druhé dvojutkání ve třech týdnech odehráli naši florbalisté během uplynulého víkendu. Po sobotním utkání proti Slovácku vyzvala Horní Suchá Hluk, se kterým se pravidelně utkávala v minulých ročnících v Národní lize. To, že vzájemná utkání s Hlukem bývají bohatá na góly, potvrdil i tento zápas, ve kterém padlo celkem 16 branek. Z vítězství se nakonec radovali naši hráči, především díky třetí třetině, kterou ovládli poměrem 6:1.

Komentář k zápasu:

Úvod utkání, které začalo v 10:30, byl i dle času startu zápasu poněkud ospalý. Oba týmy spíše vyčkávaly, co udělá soupeř. Více na míčku však byli florbalisté Horní Suché, kteří si také vytvořili několik gólových šancí. První gól utkání jsme viděli v čase, 6:12, kdy po dobrém napadání svých spoluhráčů skóroval Mašurka. V dalším průběhu první třetiny jsme ještě viděli několik šancí na obou stranách, ale v těchto případech se činili oba gólmani, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Horní Suchou. 

Hluk změnil od druhé třetiny herní styl, který přinesl vyloučení Bílka. Nabídnutou přesilovku domácí zužitkovali a zásluhou Bobáčika tak srovnali na 1:1. O několik minut později byl vyloučen domácí hráč, a tak si přesilovku vyzkoušeli také naši hráči. Početní výhoda však nezačala příliš dobře, jelikož domácí dokázali udeřit i ve 4 poté, co zmatky v rozehrávce Suché potrestal Krchňáček. Naštěstí dokázali následně hornosušané potvrdit, že jejich přesilovka patří mezi nejlepší početní výhody v lize, a ještě v této přesilovce vstřelili vyrovnávací branku, o kterou se postaral Klimeš. Gólová třetina pokračovala brankou Suché, kterou vstřelil Stolecki. Na tento gól dokázal Hluk rychle odpovědět a zásluhou druhé branky Krchňáčka srovnal na 3:3. Toto skóre se po další minutě opět měnilo. Kundrata svou střelu z poloviny hřiště schoval tak, že ji Plíhal našel až za svými zády. Minutu před koncem této dvacetiminutovky se domácí dostali do dvoubrankového vedení, když pěknou individuální akci zakončil Bartoš. Na tento gól ovšem dokázala najít rychlou odpověď i Suchá, za kterou se po samostatném úniku prosadil Třinecký. Po druhé třetině tedy platil stav 5:4 z pohledu Hluku.

Třetí třetinu jednoznačně ovládli naši florbalisté, kteří tak strhli utkání na svou stranu. Nejprve po necelých dvou minutách hry vyrovnal na 5:5 Klimeš po krásné křižné nahrávce Matlocha. Další krásnou kombinaci, tentokrát na jeden dotek, po ose Kopia – Tychtl – a zakončující Cielecki skončila brankou na 6:5. Toto vedení už naši hráči nepustili, ba naopak pokračovali v dobré hře a v rozmezí dalších tří minut přidali branky na 7 a 8:5. O oba góly se postaral Matěj Černý. Skvělou desetiminutovku třetí periody zakončil Cielecki, který se nemýlil ani po nahrávce Klimeše. Když si to shrneme, pět branek během deseti minut třetí části naše florbalisty dostatečně uklidnily, a byť čtyři minuty před koncem utkání Hluk snížil na 6:9 Kundrata, nebylo připuštěno žádné drama, jelikož se po necelé minutě od inkasované branky prosadil přesnou ranou do odkryté svatyně Hluku, který zkoušel hru v šesti, Kutáček. Hluk ještě v posledních minutách hry zkoušel alespoň snížit, ale obrana Suché pracovala dobře a žádné zdramatizování nepřipustila. 

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Do zápasu jsme bohužel nevstoupili úplně nejlépe, soupeř byl od začátku aktivnější a více se tlačil do koncovky. Dlouhou dobu nás držel vynikající Podškubka v brance a taky jsme měli patřičnou porci štěstí. Druhá třetina byla z naší strany daleko lepší, dostali jsme se více do hry a dokonce jsme dokázali i zápas otočit díky šťastným trefám. Ve třetí třetině se podařilo hostům zápas dostat do své režie a to hlavně díky našim individuálním chybám. Taky se projevila kvalita a velká údernost soupeře. Ze zápasu se musíme poučit a snažit se zapracovat na naší nekoncentrovanosti právě ve třetích třetinách. Díky soupeři, rozhodčím a divákům za utkání. 

Komentář trenéra hostů: 

FBK Spartak Hluk 6:10 FbK Horní Suchá

 • Góly a asistence domácí: Bobáčik (Kundrata), Krchňáček (Konstant), Krchňáček (Juračka), Kundrata (Šimíček), Bartoš (Graclík), Kundrata (Graclík)
 • Góly a asistence hosté: Mašurka (Tychtl), Klimeš (Cielecki), Stolecki (Krajíček), Třinecký (Matloch), Klimeš (Matloch), Cielecki (Tychtl), Černý (Klimeš), Černý (Klimeš), Cielecki (Klimeš), Kutáček (Černý) 
 •  Průběh utkání: 0:1, 5:3, 1:6
 • Střely: 27:41
 • Vyloučení: 1:1
 • Zásahy gólmanů: Richard Podškubka – 31, Filip Plíhal – 21 
 • Rozhodčí: Jan Kouba a David Zástřešek
 • Nejlepší hráč utkání domácí – Podškubka Nejlepší hráč utkání hosté – Klimeš
 • Zápis z utkání k nahlédnutí zde
 •  

Příští neděli čeká náš A-tým další těžké utkání, ve kterém před domácím publikem vyzvou aktuálního lídra tabulky – FBS Olomouc. Utkání začne v neděli 20.11.2022, tradičně v 17:00. Všichni jste na toto utkání zváni. Věříme, že si na tento duel najdete cestu a podpoříte náš tým.

Obrázky

 • Třetí třetina rozhodla o osudu utkání

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 14 40
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 13 30
3 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 12 23
4 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 14 23
5 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 12 22
6 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 13 21
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 13 16
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 13 15
9 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 11 15
10 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 13 12
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 13 8
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 13 6

Narozeniny:

09.12.2023 Anna Krucinová (8)
10.12.2023 Adéla Petrušková (17)
10.12.2023 Bára Pietrowská (16)
10.12.2023 Adam Pietrowski (16)
11.12.2023 Tomáš Hudeček (12)
12.12.2023 Karolína Jahnová (18)
12.12.2023 Klára Tobolová (11)
14.12.2023 Jan Slonka (16)