Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
Spartak Hluk
Datum a čas konání: 03.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Další zápas

FbK Horní Suchá
FBS Olomouc
0:0
Datum a čas konání: 17.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

S MVILem vybojovalo Áčko dva body

Datum: 09.11.2023

S MVILem vybojovalo Áčko dva body
Netradičně v sobotu odehráli naši florbalisté další utkání Divize E. Soupeřem jim byl tentokrát ostravský MVIL, který byl před zápasem pouhé dva body za Horní Suchou. Bylo tedy jasné, že v tomto utkání půjde prakticky o šest bodů. Napínavý duel nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější florbalisté Horní Suché, díky čehož si připsali druhý, bonusový bod.

Komentář k zápasu:

Vstup do utkání měli povedenější naši florbalisté, jelikož je už v čase 2:59 poslal do vedení Tychtl, když vymetl bližší šibenici domácí branky. Odpověď na sebe ale nenechala příliš dlouho čekat, jelikož už v čase 3:35 vyrovnávala nová akvizice MVILu, Erbs. Krátce po polovině první třetiny byli diváci v hale svědky prvního vyloučení, když se nedovoleným vrážením provinil Třinecký. První oslabení v utkání ale naši florbalisté zvládli, a tak se pokračovalo ve hře 5 na 5 za stavu 1:1. To se změnilo v čase 16:37, kdy Suchou podruhé v utkání poslal do vedení Cielecki. Za necelou minutu si slovo vzala opět druhá formace Horní Suché, jelikož v čase 17:40 zvyšoval na 3:1 Kaláb. Tímto však, na branky bohatá první perioda, ještě neskončila. Další branka totiž padla v čase 18:44, kdy snižoval svou druhou brankou v utkání Erbs. S velice rychlou odpovědí ale přispěchali naši florbalisté, když už po 23 vteřinách vrátil Suché dvoubrankové vedení Krajíček. Ve zbývajících vteřinách první třetiny již žádná další branka nepadla, a tak se oba celky odebraly do kabin za stavu 2:4. 

Úvod druhé třetiny přinesl další vyloučení, opět na straně Horní Suché. Tentokrát byl na trestnou lavici odeslán Cielecki za hrubost. Tato početní výhoda domácím již vyšla, když obranný blok prostřelil Gregor. V čase 27:44 si slovo opět vzali hornosušané poté, co se prosadil Melník. Krátce po polovině druhé třetiny bylo na střídačce Horní Suché ještě veseleji. Po střele Krajíčka se totiž na brankovišti nejlépe zorientoval Večeřa, který poslal Suchou do vedení 6:3. Necelých pět minut před koncem druhé části dokázali domácí snížit, když dokázali dobře využít rozehrávku z rohu, ze které skóroval Brožek.  Následně jsme mohli vidět ještě pár šancí na obou stranách, skóre se však již neměnilo.

Úvod třetí třetiny patřil spíše domácím, kteří několikrát ohrozili Chalupeckého v naší svatyni. V čase 43:17 se ale do samostatného úniku dostal Třinecký, který v něm byl faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení. K nájezdu se postavil Kutáček, který ho bez větších problému proměnil. Tříbrankové vedení ale drželi naši hráči pouhých 29 vteřin. Po uplynutí tohoto času totiž dokázal snížit na 5:7 domácí Adamík. Na obdrženou branku chtěli hráči Horní Suché velice rychle odpovědět, a tak se rychle tlačili do útočných akcí. Jedna z akcí však byla zastavena nedovoleným zákrokem Erbse, který byl vyloučen za sekání. V čase, ve kterém byl vyloučen domácí Erbs, došlo také ke zranění nejproduktivnějšího hráče Horní Suché, Daniela Tychtla, který špatně došlápl a pravděpodobně bude do konce letošního roku svému týmu chybět. Vraťme se ale k průběhu tohoto utkání. Přesilovou hru se našim florbalistům využít nepodařilo, a navíc v čase 52:24 inkasovali. Střelcem byl tentokrát Uherek. Branka na 6:7 domácí rozhodně nabudila, což šlo vyčíst z tlaku, který domácí neustále zvyšovali. V čase 54:44 přišel další důležitý moment tohoto duelu. Za sekání byl totiž vyloučen hornosušský Kutáček, a tak měli domácí k dispozici přesilovou hru. Ještě před samotným začátkem početní výhody si domácí vzali oddechový čas, který využili k poradě. A očividně byla porada účelná, jelikož v čase 56:22 přesilovou hru zužitkoval Erbs, který tak zkompletoval hattrick. 19 vteřin před koncem utkání byla Horní Suché nabídnuta rozehrávka z velkého brankoviště, což byla dobrá nabídka k rozhodnutí utkání. I naši florbalisté se zkusili domluvit na signálu během time-outu, který si pro tento moment vybrali. Domácí si ale signál Horní Suché pohlídali, a tak se šlo do prodloužení. 

V prodloužení měli více ze hry naši hráči, kteří se dokázali dostat hned do dvou samostatných úniků. Večeřa ani Melník však nabídku na rozhodnutí tohoto duelu nevyužil. A tak dostali šanci na rozhodnutí zápasu domácí. V čase 64:14 byl totiž za sekání vyloučen Kaláb. Je však nutné podotknout, že k přerušení hry došlo až poté, co byl Kaláb zasažen florbalkou do obličeje, při střele jednoho z domácích hráčů. Pravděpodobně se tedy mělo pokračovat ve hře 3 na 3, ale sudí rozhodli jinak. Oslabení však naši hráči dokázali zvládnout, a tak měli fanoušci Horní Suché, možnost, poprvé v letošní sezóně shlédnout samostatné nájezdy. 

Ty odstartoval Šimon Toška, který se prosadil jednoduchým freestylem. První exekutor na straně HS byl Milan Mašurka, který střelou vymetl pavučiny v pravém rohu domácí branky – 1:1. Jako druhý jel na straně MVILu Erbs, kterému freestyle nevyšel, a tak získali výhodu na svou stranu naši hráči. Jako druhý na straně Suché byl zvolen Kutáček, který zakončil svůj nájezd téměř identicky, jako ve třetí třetině, a byl opět úspěšný – 1:2. Třetím hráčem, který se k nájezdu postavil na straně MVILu byl Adámík, který tíhu okamžiku unesl a vyrovnal stav nájezdů na 2:2. Vše tedy mohl rozhodnout Václav Večeřa, který těžkou situaci zvládl a svým nájezdem rozhodl o vítězství Suché 8:7! 

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Dnešní zápas pro nás o bytí a nebytí. V první třetině nás semlela tíha okamžiku a nad vodou nás drželi posily. Ve třetí třetině se rozehrála i další lajna a stav jsme dorovnali. V prodloužení už to bylo vabank a nájezdy čistá loterie. #VZM

Komentář trenéra hostů: Oba týmy jsou v podobné pozici. Oba chtěli vyhrát a konečně to v té sezoně zlomit. Oba týmy sahaly v posledních dvou zápasech po bodech, ale nepodařilo se. Soupeř byl bezesporu vyztužený florbalovou kvalitou, která nás málem zlomila. Jsme dnes šťastnější tým, věřím, že nás to vítězství nejtěžším možným způsobem nakopne. Florbal to moc nebyl, byl to boj a my vyhráli. Děkuji soupeři a všem přítomným. 

1.MVIL Ostrava 7:8 FbK Horní Suchá SN

  • Góly a asistence domácí: Erbs (Gregor), Erbs (Skácel), Gregor (Erbs), Brožek (Uherek), Adamík, Uherek (Reiský), Erbs (Novák)
  • Góly a asistence hosté: Tychtl (Mrózek), Cielecki (Mašurka), Kaláb (Tychtl), Krajíček (Večeřa), Melník (Krajíček), Večeřa (Krajíček), Kutáček, rozhodující nájezd - Večeřa 
  • Střely: 34:35
  • Vyloučení: 1:4
  • Zásahy gólmanů: Tomáš Novák – 21, Michael Chalupecký – 20
  • Rozhodčí: Adam Kiovský a Lukáš Vaněk
  • Nejlepší hráč utkání domácí – Erbs Nejlepší hráč utkání hosté – Večeřa
  • Zápis z utkání k nahlédnutí zde
  •  

Desáté utkání letošní sezóny čeká Áčko v neděli 12.11.2023, kdy se od 17:30 představí na vsetínském Lapači. Soupeřem Horní Suché nebude nikdo jiný, než domácí Florbal Vsetín. Naši florbalisté budou chtít zajisté navázat na vítězství, které si připsali proti MVILu a pokusí se body přivést i z Valašska. Jistě všichni věříme, že se to našim florbalistům podaří a budeme jim držet pěsti! 

 

Obrázky

  • S MVILem vybojovalo Áčko dva body

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 14 40
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 13 30
3 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 12 23
4 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 14 23
5 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 12 22
6 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 13 21
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 13 16
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 13 15
9 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 11 15
10 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 13 12
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 13 8
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 13 6

Narozeniny:

07.12.2023 Matyáš Fliega (21)
07.12.2023 Jan Kotulek (20)
09.12.2023 Anna Krucinová (8)
10.12.2023 Adéla Petrušková (17)
10.12.2023 Bára Pietrowská (16)
10.12.2023 Adam Pietrowski (16)
11.12.2023 Tomáš Hudeček (12)
12.12.2023 Karolína Jahnová (18)