Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Poslední utkání sezóny Áčko zvládlo

Datum: 23.02.2023

Poslední duel letošního ročníku přivedl do Horní Suché Uničov. Již před utkáním bylo jasné, že ani jednomu celku v tomto klání už o nic nejde. Uničov byl smířen se sestupem a Suchá se zakončením sezóny na šestém, potažmo pátém místě. Jedinou motivací pro oba celky tedy mohla být snaha o to, ukončit sezónu vítězstvím.

Komentář k zápasu:

Větší klid, mohli mít na začátku zápas hosté, jelikož už po minutě a osmi vteřinách putoval na trestnou lavici domácí Hensler za nedovolené vrážení. Uničov měl tedy k dispozici první přesilovou hru, kterou se jim navíc podařilo využít, a tak šel v čase 2:39 do vedení po brance Vaverky. Ve hře pět na pět měli možná o něco navrch domácí, kteří několikrát prověřili hostujícího gólmana. První, kdo však dokázal Douška v brance Uničova překonat, byl Krajíček, který zužitkoval nahrávku Mašurky. Na něj navíc po 30 vteřinách navázal Černý, který se prosadil ze středu hřiště. Za další dvě minuty se navíc domácí florbalisté radovali potřetí poté, co svou druhou branku v utkání vstřelil Krajíček.  Domácím se povedlo během tří minut udělat z nepříznivého stavu 0:1 vedení 3:1, což je mohlo po ne příliš povedeném startu uklidnit. Nicméně hosté zbraně nesložili a v čase 14:12 snížili zásluhou Čundrleho. Tento zásah hosty opět nakopnul, což vedlo k řadě šancí. S těmi si dokázal, především chytající Funiok poradit, až do času 18:40, kdy po dobře rozehrané rozehrávce z rohu vyrovnal Chuděj. Ve zbytku této třetiny se už nic zásadního nestalo, a tak byl stav po první periodě vyrovnaný – 3:3.

Vstup do třetiny druhé měli o něco lepší domácí, kteří napodobili to, co se povedlo Uničovu v první části tohoto klání, a po minutě a čtyřiceti jedna vteřinách poslal domácí opět do vedení Kopia, který skóroval svým klasickým zakončením zpoza brány. Jakoby domácí věděli, že se jim v tomto utkání bude dařit dávat slepené branky, pokračovali v tlaku, který opravdu vedl k dalšímu gólu. Tentokrát byl střelcem Černý, na kterého navázal dalším přesným zakončením Kraina. Domácí hráči tedy opět skórovali třikrát v krátkém intervalu, tentokrát jim stačily necelé tři minuty, a opět vedli o 3 branky. Ani tyto 3 rány však Uničov nepoložily, což jasně ukázala Čundrle, který v čase 27:45 snížil na 6:4 z pohledu domácích. Krátce po obdržené brance si šel odpykat svůj trest Krajíček, který se provinil hrou rukou. Druhá přesilovka, druhý přesilovkový gól. To byla vizitka početní výhody hostujícího celku. Autorem branky byl v tomto případě odchovanec hornosušského florbalu – Martin Czyž. Hosté využili neideálního rozpoložení domácích a po dalších třinácti vteřinách už bylo skóre opět vyrovnané. Gól, který znamenal vyrovnání na 6:6, vstřelil Godla. Neuběhly však ani dvě minuty, a vedení si zpět na svou stranu vzali domácí poté, co Cielecki usměrnil, po přesném pasu Černého, míček za bezmocného gólmana Douška. Poslední branka této periody padla v čase 34:43, kdy se podruhé v utkání prosadil Kraina, který jakožto obránce zakončoval netradičně, téměř z malého brankoviště hostující svatyně. Když tedy skončila druhá třetina, svítil na světelné tabuli stav 8:6.

V poslední třetině si museli fanoušci na první gól tohoto dějství počkat podstatně déle, než v předchozích dvou případech. První branka třetí dvacetiminutovky totiž padla až 15 vteřin před polovinou této třetiny. Postaral se o ni Klimeš, který tak navyšoval vedení domácích na 9:6. Opět to však netrvalo příliš dlouho a soupeř dokázal odpovědět. Na rozdíl dvou branek snížil Chuděj, který se prosadil podruhé v utkání. Uničov se snažil na domácí hráče tlačit, ale domácí dokázali ve většině případů zdatně odolávat. Padesát devět vteřin před koncem se však podruhé v utkání provinil faulem Hensler a hosté tak měli k dispozici třetí přesilovou hru. I tato početní výhody byla využita poté, co Zmrzlý přihrál Glatterovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V okamžik této branky zbývalo do závěrečné sirény ještě 49 vteřin. Hostující celek to v tomto zbývajícím čase ještě zkusil bez gólmana, ale žádnou větší šanci si už nevytvořil, a tak se z vítězství v posledním utkání této sezóny mohli radovat domácí hráči.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: V každém případě to byl bezstarostný zápas, občas až moc. Kluci z Uničova umí trefit bránu. Konec sezony s výhrou, cíl sezony, tedy play-off, jsme ale nesplnili. Nezbývá než trochu vydechnout a dívat se dopředu. Díky tomu je letošní sezona velmi krátká, zatímco ta minulá byla zase moc dlouhá. Děkujeme soupeři, rozhodčím i divákům - těm za podporu v celé sezoně. Doufám, že nám zachovají přízeň a přivedou své ratolesti sportovat pod naše křídla.

Komentář trenéra hostů: Náš poslední zápas se odehrál v Horní Suché. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé třetině nám soupeř odskočil, byť jsme se snažili v jejím závěru srovnat. Nepodařilo se nám to ani ve třetí třetině. Naše hra nebyla taková, jak jsme si řekli v šatně a tak musím pogratulovat soupeři ke třem bodům.

FbK Horní Suchá 9:8 FBC ZŠ Uničov

• Góly a asistence domácí: Krajíček (Mašurka), Černý (Klimeš), Krajíček (Večeřa), Kopia (Kutáček), Černý (Tychtl), Kraina (Večeřa), Cielecki (Černý), Kraina (Černý), Klimeš (Kraina)
  • Góly a asistence hosté: Vaverka (Caletka), Čundrle (Godla), Chuděj (Glatter), Čundrle (Czyž), Czyž (Chuděj), Godla (Čundrle), Chuděj (Glatter), Glatter (Zmrzlý)
  •

Vzhledem k faktu, že se jednalo o poslední utkání našeho celku v letošní sezóně, chtěli bychom Vám všem, tedy našim fanouškům, poděkovat za přízeň během celé sezóny 2022/2023. Děkujeme, že jste pravidelně navštěvovali domácí utkání našeho týmu, podporovali A-tým, ať už v domácích nebo venkovních kláních a hnali je za vítězstvími, kterých bylo v letošní sezóně celkem 13. Bohužel tento počet však nestačil na postup do vyřazovacích částí, a tak se naši hráči budou muset lépe a poctivěji připravit na sezónu další, ve které se snad play-off dočkáme. Ještě jednou děkujeme a v příštím ligovém ročníku na viděnou!