Poslední utkání roku 2022 A-tým zvládl

Datum: 20.12.2022

V neděli odehráli naši elitní florbalisté na domácí palubovce poslední utkání tohoto kalendářního roku. Soupeřem HS byl Šternberk, který do Suché přijel v okleštěné sestavě, kdy měl trenér hostů po celý zápas k dispozici pouze 11 hráčů a 2 gólmany. I přes tento fakt dokázali hostující hráči dlouho Suché vzdorovat a hrát vyrovnaně. Horní Suchá v tomto utkání nakonec sice zvítězila, ale na 3 body se hodně natrápila.

Komentář k zápasu:

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří několikrát ohrozili branku soupeře a ve třetí minutě dokonce skórovali. Po nacvičené rozehrávce z rohu umístil svou střelu přesně ke vzdálenější tyči Tychtl. Po vstřelené brance následovalo vyloučení hornosušského Klimeše. Šternberk však s přesilovkou nenaložil příliš dobře a po minutě početní převahy se navíc sám provinil faulem, konkrétně Fiala. Po minutové hře 4 na 4, dostali možnost zkrácené přesilovky také domácí, kteří tuto výhodu zužitkovat dokázali. Přesnou střelou se prezentoval Černý. Vedení 2:0 vydrželo domácím pouhé dvě minuty. Po uplynutí této doby totiž předvedl dobrý důraz na brankovišti Dufek, který se ve skrumáži v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval a snížil na 2:1. Po vstřelené brance se nechali vyloučit i hráči hostujícího celku, tentokrát však přesilovka zůstala bez využití. Následovalo několik šancí Suché, až jednu z nich proměnil svým druhým gólem v utkání Černý. Tentokrát dvoubrankové vedení vydrželo ještě kratší dobu. Přesně to bylo 57 vteřin, po kterých snížil opět na rozdíl jedné branky J. Procházka. Ve zbylých pěti minutách první dvacetiminutovky se již nic zásadního nestalo, a tak se oba celky odebraly do kabin za stavu 3:2.

Ve druhé třetině nabídli hráči Šternberku Suché další dvě přesilovky. Nejprve byl vyloučen Richter za bránění ve hře. Tato početní výhoda přinesla několik příležitostí, ale gól žádný. Další vyloučení přišlo o několik minut později, když na trestnou lavici usedl J. Procházka za sekání. Tento trest už potrestán byl po šťastném gólu, který vsítil téměř z rohu hřiště Večeřa. Podobná situace jako v první třetině nastala i ve třetině druhé. Vstřelenou branku domácích totiž následovalo také vyloučení. Tentokrát byl potrestán dvouminutovým vyloučením za hrubost Graf. Poprvé v utkání se mohli z využité početní výhody radovat také hosté, poté, co střelu J. Procházky tečoval před Funiokem A. Procházka. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale diváci v hale nebyli svědky žádné větší příležitosti. Větší klid na hole domácích dodal až 4 a půl minuty před koncem druhé části Tychtl, který dostal do 100% pozice přihrávku od Mrózka, a nemýlil se. Ve zbylé části druhé třetiny přidal několik důležitých zákroků Funiok, a tak vedla Suchá po druhé části 5:3.

Do poslední dvacetiminutovky určitě vstoupily oba celky s tím, že budou chtít získat body do tabulky. Domácí měli lepší výchozí pozici, jelikož si drželi dvoubrankové vedení. To však nic neměnilo na tom, že Šternberk byl odhodlán udělat vše pro to, aby v Suché uspěl. Šance se ve třetí třetině střídaly na obou stranách, ale na gól jsme si museli počkat až do poloviny této třetiny. A byli to právě hosté, kteří udeřili. Po, pravděpodobně nacvičené standardní situaci, se prosadil A. Procházka. Radost hostům však vydržela pouze 46 vteřin, po uplynutí této doby totiž zaúřadovalo duo Černý-Klimeš, a druhý jmenovaný opět vrátil domácím dvoubrankové vedení. Necelých sedm minut před koncem měli domácí k dispozici další přesilovku, kdy mohli soupeři odskočit a definitivně tak rozhodnout o osudu tohoto utkání. To se však nepovedlo, a tak bylo po návratu vyloučeného hráče Šternberka stále o co hrát. To, co se domácím nepovedlo v přesilovce, jim vyšlo minutu a 32 vteřin před koncem utkání, když zopakovali spolupráci z poslední zmíněné branky útočníci Černý a Klimeš a Adam Klimeš svým druhým gólem v utkání stvrdil výhru Horní Suché. Šternberk to po obdrženém gólu ještě zkusil v šesti hráčích v poli, což však k žádnému dalšímu gólu nevedlo, a tak se domácí rozloučili s rokem 2022 výhrou.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Důležitý zápas. Věděli jsme, že to bude boj. Soupeř se hecnul a i v úzké sestavě hrál osobní obranu. Trochu nám to znepříjemňoval. Přispěli jsme k tomu ale i my, tím, že jsme plýtvali šancemi. Nakonec ale máme tři body, což je před svátkama určitě pozitivní. Přejeme všem klidné a veselé svátky, do nového roku vše nej, pozitivní a v dnešní době i mír pro všechny.

Komentář trenéra hostů: Gratuluji domácím k vítězství a třem bodům. Byli florbalovější a my jsme museli hrát spíše osobní bránění než systém. Přesto si myslím, že s 11 hráči do pole jsme byli Horní Suché vyrovnaným soupeřem. Dojeli jsme na neproměňování šancí a tradičně na příliš mnoho vyloučených. Přeji Horní Suché co nejlepší výsledky ve zbytku sezony. Všem fanouškům pak hezké Vánoce. Děkuji také rozhodčím za zápas.

FbK Horní Suchá 7:4 Fbc Šternberk

• Góly a asistence domácí: Tychtl (Mrózek), Černý (Kutáček), Černý (Klimeš), Večeřa (Matloch), Tychtl (Mrózek), Klimeš (Černý), Klimeš (Černý)
  • Góly a asistence hosté: Dufek (Richter), J. Procházka (Kalač), A. Procházka (J. Procházka), A. Procházka (J. Procházka)
  •

Další zápas odehrají naši florbalisté až 7.1.2023, kdy v Krnově vyzvou v 17:00 domácí Orcu. I proto bychom Vám chtěli za celý tým redakce HS na závěr tohoto reportu popřát krásné a klidné prožití vánočních svátků, šťastný nový rok, mnoho štěstí, zdraví, osobních a pracovních úspěchů! V roce 2023 se na Vás budeme opět těšit na tribuně naší haly.