Paskov si z Horní Suché odvezl všechny body

Datum: 01.11.2023

Utkání s Paskovem skončilo další prohrou našeho A-týmu. První třetina sice byla vyrovnaná a skončila poměrem 2:3, nicméně ve druhé části si florbalisté Paskova vytvořili větší náskok, který ve třetí části kontrolovali a nakonec si tak domů odvezli všechny tři body. Po osmi odehraných kolech se tedy Horní Suchá nachází na desáté pozici tabulky Divize E, s pouhými čtyřmi body.

Komentář k zápasu:

V úvodu utkání se snažili kontrolovat míček domácí florbalisté, kteří si také vytvořili první šance. Ty však bez větších problémů zlikvidovala paskovská obrana v čele s gólmanem Kořínkem. Naopak první větší příležitost Paskova skončila první vstřelenou brankou. Obránce Krčmář dostal nabito na pravou stranu hřiště, odkud propasíroval míček až za záda Funioka – 0:1. Za necelých sedm minut se navíc Paskov radoval podruhé, poté co si domácí špatně rozebrali protihráče, a nikým nehlídaný Filip neměl sebemenší problém trefit odkrytou svatyni domácích. Po brance na 0:2 přišlo první vyloučení tohoto duelu. Na trestnou se odebral hostující Bonczek za bránění ve hře. Domácí si v přesilovce vytvořili solidní tlak, který nakonec, pouhé čtyři vteřiny před návratem vyloučeného hráče, zužitkoval Krajíček – 1:2. Další možnost přesilové hry měli florbalisté Horní Suché necelou minutu před koncem, po faulu Růžičky. Druhá přesilovka, druhý přesilovkový gól. Toto je bilance, kterou si naši florbalisté v první třetině připsali, a kterou také vylepšili statistiku početních výhod. Tentokrát se z pravé strany hřiště prosadil Tychtl. Vyrovnaný stav měl však jepičí život, jelikož už po šesti vteřinách od vyrovnávací branky vedli opět hostující hráči. Domácí totiž propadli hned po vhazování, čehož dokonale využil Filip, který svou druhou brankou v utkání, poslal Paskov opět do vedení. První perioda tedy skončila 2:3 z pohledu domácího týmu.

Na druhou třetinu by domácí, zajisté, nejraději zapomněli. Už úvod prostřední části utkání nebyl idelání, což dokazuje obdržená branka v čase 21:42, poté co domácí udělali chybu v obraně, kterou potrestal Zita. O pár vteřin později byl navíc vyloučen domácí Kraina za hrubost. Domácí sice oslabení ubránili, jenže vteřinu po konci početní nevýhody vstřelili hráči Paskova další gól. Opět se střelecky prosadil Filip, který tak zkompletoval svůj hattrick. Další branka padla v čase 27:58, a opět to byli hosté, kteří střelecky udeřili. Tentokrát se do střelecké listiny zapsal hostující Böhm. Třetí početní výhodu nabídl Horní Suché v čase 31:22 Gaščík, který byl potrestán za bránění ve hře. Tato přesilovka už vstřelenou brankou neskončila, ba naopak v ní naši florbalisté dokonce inkasovali. Z dalšího nabídnutého breaku skóroval opět Filip. Kapku naděje, která mohla znamenat šanci na zvrat v utkání, vykřesal v čase 36:43 Třinecký, který dostal balónek za záda Kořínka. Na tabuli po této brance svítil stav 3:7, který vydržel až do konce druhé třetiny.

Ve třetí třetině chtěli domácí s utkáním ještě něco udělat, ale dlouho se na palubovce nestalo nic, co by stálo za zmínku. Až v půlce třetí třetiny došlo k dalšímu vyloučení, opět na straně hostů. Za nedovolenou vzdálenost byl na trestnou lavici odeslán Růžička. To, že se početní výhoda domácích od minulých zápasů zlepšila, potvrdil Tychtl, který tuto přesilovku (domácí odvolali brankáře, a tak hráli přesilovou hru 6 na 4) využil ranou téměř z poloviny hřiště. Pět minut před koncem třetí třetiny si domácí vzali oddechový čas, po kterém to opět zkoušeli s šesti hráči v poli. Opět si dokázali vytvořit značné množství šancí, ale vstřelená branka přišla až v čase 57:33, kdy se ranou ze středu hřiště prosadil Večeřa. Po této brance navíc došlo k dalšímu vyloučení na straně Paskova. Tentokrát byl za nesportovní chování vyloučen paskovský gólman Kořínek. V této početní výhodě už ale další gól do sítě Paskova nepadl. Naopak hostující Ulman využil toho, že je svatyně domácích odkrytá, a tak do ní bez větších problémů poslal balónek, čímž zpečetil výhru Paskova 8:5.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Těžký soupeř, efektivní v zakončení. Je na nás deka, nepřenesli jsme si lehkost z utkání v Mohlenici. Samozřejmě hra se musela změnit, protože dneska to nebyla moc florbalovost, ale urputný boj. V zápase se objevily zranění, ale ta vznikla souhrou okolností, nikoliv z úmyslu v souboji. Musím tým pochválit za konec zápasu, střídačka hnala šestici na hřišti, která se snažila o zvrat. Bohužel jsme z toho vytěžili jen jeden gól. Musíme se připravit na další zápas. Děkuji všem přítomným za zápas.

Komentář trenéra hostů: Při hře 5 na 5 jsme dnes byli po celý zápas jednoznačně lepším týmem. Domácí se výsledkově drželi jen díky hře v početní převaze. Místy to dnes s florbalem nemělo nic společného a dva naši hráči si vezou domů krvavé zranění. Děkuji divákům, obzvláště pak těm našim.

FbK Horní Suchá 5:8 PASKOV SAURIANS

• Góly a asistence domácí: Krajíček (Večeřa), Tychtl (Večeřa), Třinecký (Stolecki), Tychtl (Večeřa), Večeřa (Kutáček)
  • Góly a asistence hosté: Krčmář (Ulman), Filip (Šobich), Filip (Ulman), Zita, Filip, Böhm (Filip), Filip (Ulman), Ulman (Filip)
  •

Následující utkání odehraje A-tým v Krásném Poli, kde se v sobotu 4.11.2023 od 18:00 střetnou s ostravským MVILem. Půjde o duel dvou týmů, které se aktuálně nachází na samém spodku tabulky Divize E. Vítězství v tomto utkání, může být pro jeden z celků důležitým odrazovým můstkem do dalších utkání letošní sezóny.