Oslavy výročí florbalu v Paskově A-tým nepřekazil

Datum: 29.11.2022

Utkání, do jehož osudu výrazně promluvily výroky rozhodčích, kteří rozdali v utkání dohromady 22 trestných minut, nakonec lépe zvládli domácí Ještěři. Do utkání sice vstoupili lépe naši hráči, nicméně Paskov hru postupem času vyrovnal, a nakonec rozhodl o bodu navíc ve svůj prospěch, v prodloužení. Domácí se tak mohli radovat nejen z vítězství, ale také z oslav 25. výročí klubu, které v den utkání probíhaly.

Komentář k zápasu:

Jak jsme již nastínili, úvod zápasu vyšel Horní Suché na jedničku. Už po 14 vteřinách se totiž po chytrém pasu Krajíčka prosadil Třinecký. Ještě veseleji bylo na střídačce Suché v čase 5:37, když první přesilovou hru utkání zužitkoval přesnou střelou Krajíček. Následovalo také první oslabení HS, které však naši hráči zvládli, a skóre se tak, až do poloviny první třetiny neměnilo. To ale změnil v čase 10:01 Šobich, který přesnou ranou z velkého úhlu vymetl pavučiny bližší šibenice. Po tomto snížení, jsme byli v první periodě svědky ještě tří dalších vyloučení, dvou na straně Suché a jednoho na straně Paskova, tyto početní výhody však ani jeden z celků nedokázal využít.

Start druhé třetiny byl podstatně vyrovnanější, než začátek celého utkání. Z šancí na obou stranách nakonec dokázali více vytěžit naši hráči, kteří se prosadili po dobře sehrané standardní situaci. Tu zužitkoval svým druhým gólem v utkání Krajíček. V průběhu této třetiny pak měli florbalisté Horní Suché další dvě možnosti přesilových her, které však skončily bez úspěchu. Odbráněné oslabení naopak nakoplo domácí, kteří během 12 vteřin dokázali nejen snížit, ale dokonce i vyrovnat na 3:3. Nejprve se v čase 37:20 prosadil Kožušník, na kterého navázal v čase 37:32 Šomodi. Tento smolný úsek stál Suchou dvoubrankové vedení, a po 40 minutách se šlo do kabin za stavu 3:3.

Vyrovnaný stav na začátku třetí třetiny přinesl tlak obou družstev, jelikož oba celky chtěly převrátit osud utkání na svou stranu, a vytěžit tak z tohoto zápasu plný počet bodů do tabulky. První možnost odskočit do vedení měl Paskov po vyloučení Kutáčka. Přesilovka však trvala jen necelou půlminutu, jelikož po uplynutí této doby, byl na trestnou lavici usazen domácí Michna. Po hře 4 na 4 a krátké početní výhodě červeno-zelených stále platil nerozhodný stav. To změnil 29 vteřin po polovině třetí části Černý, který se nemýlil po pasu Klimeše. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, a už po necelých čtyřech minutách bylo opět vyrovnáno. Naši hráči totiž špatně vystřídali, čehož využil dokonale Ulman. Další nepříjemnost nastala pro Suchou minutu a 45 vteřin před koncem. V tomto čase totiž poslal Paskov do vedení Bonczek. Vypadalo to, že Paskov by si už toto utkání mohl pohlídat, a radovat se tak ze tří bodů. Nicméně pár vteřin po vstřelené brance se nechal vyloučit Michna, který tak Suché daroval velkou šanci na vyrovnání. A povedlo se, už po 17 vteřinách přesilové hry trefil přesně pravý roh domácí branky Černý – 5:5. Ve zbylém čase už se nic nestalo, a tak se šlo do prodloužení.

V tom se rozhodčí, po 55 vteřinách, rozhodli poslat na trestnou lavici Matlocha. Toto vyloučení znamenalo pro domácí možnost početní výhody 4 na 3, kterou domácí, byť hornosušská obrana dělala, co mohla, dokázali využít. Po výběhu do středu hřiště mířil přesně Ulman, který tak přisoudil Paskovu druhý, bonusový bod navíc.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Nepovedl se nám vstup do utkání, ale postupně jsme se soupeřem srovnali hru i skóre. V závěru jsme dokonce sahali po třech bodech, ale zbytečným vyloučením jsme se o ně sami připravili. Na druhou stranu se domnívám, že remíza po základní hrací době je spravedlivá. K bodu navíc v prodloužení nám pomohla přesilová hra. Děkuji naprosto fantastickému publiku za podporu, soupeři za férové utkání i rozhodčím. Oslavy 25 let od založení klubu mohou naplno vypuknout.

Komentář trenéra hostů: Dnes důležitý zápas myslím, že pro oba dva týmy. Ty se na zápas dobře připravily, na hřišti bylo spousta kvality. Gólmani předvedli nadstandardní výkony. Vítězství se přelévalo ze strany na stranu. Napínavé jak kšadny. Škoda, že na place nebylo všechno tak kvalitní. Děkujeme soupeři divákům za neskutečnou kulisu. Pořadatelům a rozhodčím.

PASKOV SAURIANS 6:5 FbK Horní Suchá PP

• Góly a asistence domácí: Šobich (Bőhm), Kožušník (Šobich), Šomodi (Ulman), Ulman (Gejdoš), Bonczek (Růžička), Ulman (Gaščík)
  • Góly a asistence hosté: Třinecký (Krajíček), Krajíček (Kopia), Krajíček (Večeřa), Černý (Klimeš), Černý (Krajíček)
  •

Další zápas odehrají naši florbalisté opět doma, tradičně v neděli 4.12.2022 od 17:00. Do Suché zavítá známý soupeř – Spartak Hluk, se kterým naši hráči válčili například v play-down během loňské sezóny. Udělejte si na během druhé adventní neděle čas, a přijďte podpořit naše florbalisty!