Na Vsetíně bral A-tým všechny body

Datum: 15.11.2023

V nedělní podvečer odehráli muži utkání 10. kola Divize E proti Vsetínu. Před utkáním ztráceli naši florbalisté na svého soupeře 3 body, a tak bylo jasné, že v tomto utkání budou chtít uspět. Přesto, že Horní Suchá vstupovala do utkání bez několika hráčů základní sestavy, dokázala vybojovat velice cenné tři body, díky kterým se posunula na 9. pozici, která již pro týmy Divize E neznamená sestup.

Komentář k zápasu:

Úvod utkání vyšel lépe hráčům Horní Suché, kteří se dokázali dostat do několika příležitostí. Jedna z šancí navíc skončila vstřelenou brankou, když Třinecký dokázal umístit balónek přesně k zadní tyči branky domácích. Hra se následně přelévala ze strany na stranu, přičemž se oba družstva pokoušela změnit stav tohoto utkání. Snažení nakonec vyšlo v čase 11:21 Vsetínu, když se střelou téměř z poloviny hřiště prosadil Vaculík. Hornosušané však dokázali v celku rychle odpovědět, poté, co v čase 14:38 přihrál Kutáček Třineckému, který svou druhou brankou v utkání vrátil Suché jednobrankový náskok. Necelé dvě minuty před koncem úvodní třetiny došlo k prvnímu vyloučení tohoto duelu. Na trestnou lavici byl odeslán vsetínský Valůšek za blokování florbalky. Tato početní výhoda Horní Suché vyšla, poté co v čase 19:03 prostřelil Krajíček jak blokující hráče, tak brankáře Tománka. Během poslední minuty se domácí ještě pokoušeli snížit, ale ztroskotali na dobře chytajícím Plíhalovi.

Dalo by se říct, že první třetinu ukončili hornosušané vstřelenou brankou. A jak třetinu první ukončili, tak třetinu druhou začali. Už po 27 vteřinách prostředí dvacetiminutovky totiž skóroval navrátilec do sestavy Horní Suché – Kopia. Tříbrankový náskok mohl přinést na florbalky Horní Suché větší klid, ale opak byl pravdou. Vsetín vysunul napadání, což naši hráči dokázali jen stěží přehrávat, a tak se domácí začali dostávat zpět do utkání. Tlak, který si vsetínští florbalisté aktivní hrou tvořili, přerušilo vyloučení domácího Vrzala. Druhá početní výhoda Horní Suché ale žádný gól nepřinesla, dokonce bychom se nebáli říct, že víc šancí v této přesilovce HS měli bránící domácí. V čase 32:26 navíc přišlo první vyloučení na straně Suché poté, co byl Stolecki vyloučen za hrubost. První přesilovka Vsetína = první využitá početní výhoda. Střelu Seevalda ještě dokázala obrana zneškodnit, na pohotovou dorážku Zajíce už ale byla krátká – 2:4. Na dostřel se domácí dokázali dostat v čase 35:38, kdy pěknou kombinaci zakončil přesnou ranou k tyči Malý. Rázem měli naši hráči pouze jednobrankový náskok, což do jejich hry vneslo mírnou nervozitu. Poslední situace, která stojí z druhé třetiny za zmínku, je ubráněné oslabení po faulu Kutáčka. Stav tohoto duelu byl tedy před třetí třetinou 3:4 z pohledu domácích.

Nástupy do třetin měli hornosušané v tomto klání opravdu povedené. Důkazem toho budiž gól Mrózka, který se prosadil již po jedné minutě a třinácti vteřinách 3. třetiny. Tato branka mohla naše hráče trochu uklidnit, ovšem ne na dlouho. Přibližně dvě minuty po vstřelené brance totiž došlo k dalšímu vyloučení na naší straně. Tentokrát si šel dvouminutový trest odsedět Večeřa. I toto oslabení ale Horní Suchá přežila bez ujmy. Navíc pár okamžiků po návratu vyloučeného hráče na palubovku skóroval Večeřa, který tak odčinil své předchozí vyloučení. V posledních deseti minutách by se daly emoce na hřišti krájet. Nejprve došlo k současnému vyloučení domácího Březíka – za zvedání florbalky, a hostujícího Kutáčka – za nedovolené vrážení. Hru 4 na 4 pak po minutě přerušil domácí trenér, který si neodpustil poznámku k výkonu sudích, za což obdržel osobní trest. Součástí tohoto trestu bylo také dvouminutové vyloučení, které šel odsedět domácí Vaculík. Horní Suchá si tak mohla vyzkoušet jak minutovou přesilovou hru 4 na 3, tak následující, klasickou, taktéž minutovou, přesilovku 5 na 4. Ani jedna početní výhoda ale gólový úspěch nepřinesla. V závěru si ještě oba celky vybraly time-outy, během kterých naši florbalisté střádali plány na ubránění tříbrankového náskoku, a domácí naopak přemýšleli, jak tento náskok Suché smazat. Ani taktické porady během oddechových časů ale žádnou další branku nepřinesly, a tak se A-tým Horní Suché mohl radovat z druhé tříbodové výhry v letošní sezóně.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Dnes jsme chtěli hodně vyhrát, ale úvod utkání jsme začali vlažně. Postupně jsme dostali do tempa jenže díky naší nedisciplíně na úvod 2. a 3. třetiny nám soupeř vždy odskočil. Opět nás trápila produktivita a nevyužité přesilovky. Chci poděkovat týmu za bojovnost a gólmanovi za vynikající výkon.

Komentář trenéra hostů: Dnes důležité tři body. Bylo to těžké, děkujeme soupeři a divákům za utkání.

Florbal Vsetín 3:6 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Vaculík (Macek), Zajíc (Seevald), Malý (Zubek)
  • Góly a asistence hosté: Třinecký (Cielecki), Třinecký (Kutáček), Krajíček (Kutáček), Kopia, Mrózek (Kutáček), Večeřa (Kopia)
  •

Poslední utkání první poloviny základní části odehrají naši florbalisté v neděli 19.11.2023. Půjde o domácí utkání, které odstartuje tradičně v 17:00, přičemž soupeřem Horní Suché bude celek FBC Spartak Bílovec. Všichni jste na toto utkání srdečně zváni!