Na jičínské Warriory Áčko nestačilo

Datum: 04.10.2023

První říjnovou neděli se odehrálo čtvrté kolo Divize E, v rámci kterého se na palubovce Horní Suché střetlo domácí FbK, s hostujícím celkem Warriors Nový Jičín. Vstup do utkání měli o něco lepší domácí, kteří se v první dvacetiminutovce dokázali dostat do vedení. Od druhé třetiny však převzali iniciativu hosté, kteří hru srovnali a ve třetí třetině navíc zápas překlopili na svou stranu.

Komentář k zápasu:

Přesto, že si první šance v utkání vytvořili hosté, tak za lepší vstup do utkání můžeme považovat nástup našeho družstva, které se po 4 minutách a 10 vteřinách dostalo do vedení 1:0. Henslerovu přihrávku vzduchem, totiž dokázal z první umístit za záda Klinky Třinecký. Hosty tato branka ale od snahy vyrovnat neodradila, a tak Plíhala zaměstnali dalšími střeleckými pokusy. První větší možnost na srovnání měli Warrioři v čase 8:56, kdy byl za hru rukou vyloučen Hensler. Toto oslabení však naši florbalisté ubránili, a tak se pokračovalo za stavu 1:0. Ve zbylém čase první periody se ještě vystřídalo několik příležitostí na obou stranách, ale hrdiny těchto okamžiků byli gólmani, kteří veškeré příležitosti soupeře zlikvidovali. Do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího možného stavu – 1:0.

Hosté vstoupili do druhé periody velice aktivně, což jim vyneslo několik gólových příležitostí. Ty buď vychytal skvěle chytající Plíhal, nebo hostům selhala ve finální chvíli muška. Po dobrém vstupu však přišel pro Nový Jičín tvrdý direkt, v podobě druhého inkasovaného gólu. Domácí zahráli nacvičený signál z rohu, který přesně zakončil Kaláb. Hosté v tuto chvíli již hráli na 2 lajny zkušených borců, které ani tento zásah příliš nerozhodil, a tak pokračovali ve velice aktivní hře, ze které získávali množství balónku, a vytvářeli si tak další a další příležitosti. Že tato hra nese ovoce, se potvrdilo 39 vteřin před polovinou utkání, když chybu v rozehrávce domácích potrestal V. Kittel po přihrávce Mitaše.  Krátce po vstřelené brance si oslabení vyzkoušeli také hosté, po faulu Prašivky. Ani domácí ale přesilovou hru nezužitkovali, takže se pokračovalo za stavu 2:1. Tento stav vydržel až do času 37:43, kdy se prosadil Mitaš, který svým gólem srovnal stav utkání. Poté už se nic podstatného na hřišti neudálo, takže bylo skóre před třetí třetinou vyrovnané.

Do poslední části vstoupili o něco lépe domácí, což potvrzuje vstřelená branka v čase 41:58. Druhá formace zahrála výborně svou stadardku, po které vstřelil gól Tychtl. O šest minut později byl vyloučen domácí Třinecký za sekání. I druhé oslabení domácí zvládli, ale v počtu 5 na 5 se pak hrálo pouze 40 vteřin, jelikož byl po uplynutí této doby na trestnou lavici odeslán hostující V. Kittel, taktéž za sekání. Tato početní výhoda ale neměla dlouhého trvání, protože se po chybné přihrávce provinil dalším faulem domácí Kraina. Necelou minutu se hrálo 4 na 4, a poté měli zkrácenou přesilovou hru hráči Nového Jičína. I tato početní výhoda však skončila bez využití. Stav 3:2 však po tomto oslabení domácích nevydržel dlouho, jelikož se po krátkém úseku hry prosadil jičínský P. Burýšek, který tak srovnal stav tohoto zápasu. Za 1 minutu a 19 vteřin navíc bylo domácím ještě hůř, jelikož hostující tým poslal do vedení P. Kittel. Domácí si pak v čase 55:44 vybrali oddechový čas a následně vyzkoušeli hru v šesti. Výhoda jednoho muže ale nepřinesla, i přes značný počet šancí, tížené vyrovnání. Naopak hosté dokázali ještě jednou skórovat, když trefil odkrytou domácí svatyni hostující Mitaš. Tento výsledek znamenal pro A-tým Horní Suché 3. prohru v řadě a 2. prohru na domácí palubovce v letošní sezóně. Na první vítězství z domácího prostředí si tak naši florbalisté ještě musí počkat.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Po vedení 2:0 jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám. Soupeř hrál obětavě, chtěl vyhrát více než my. Škoda neproměněných šancí, mohlo to totiž vypadat úplně jinak. Děkuji divákům, soupeři a rozhodčím.

Komentář trenéra hostů: V úvodu utkání jsme byli ještě v autech, takže jsme měli velmi pomalý rozjezd. Do druhé třetiny už nastoupil lepší celek a k vítězství jsme si dnes dokráčeli trpělivou hrou. Nikam jsme se nehnali, věřili si a podporovali se. Odměnu bereme v podobě tří důležitých bodů. Příští týden se těšíme na domácí půdu a na naše skvělé diváky. Za dnešní utkání děkujeme všem.

FbK Horní Suchá 3:5 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B

• Góly a asistence domácí: Třinecký (Hensler), Kaláb (Tychtl), Tychtl (Mašurka)
  •

K dalšímu utkání vycestují naši muži opět v neděli (8.10.2023), kdy vyrazí na Hanou. Tam se od 18:00 střetnou s domácím družstvem FBS Olomouc. Olomoučtí florbalisté doposud ani jednou nezaváhali, a tak před našimi florbalisty stojí velká výzva. Držte našemu A-týmu v neděli pěsti!