Muži A vstoupili do nového roku vítězně

Datum: 11.01.2023

Úvodní duel roku 2023 zavedl naše Áčko do Krnova, kde vyzvali domácí Orcu. Tento zápas, alespoň dle skóre, byl dvě třetiny velice vyrovnaný. Ve třetí dvacetiminutovce však naši florbalisté přeřadili na jiný level, třetinu jednoznačně ovládli, a radovali se tak nejen z vítězství, ale především ze zisku povinných třech bodů do tabulky.

Komentář k zápasu:

Úvod utkání byl z obou stran opatrnější. Oba celky sice vyzkoušely gólmany soupeřů, ale ani jeden střelecký pokus neměl gólové parametry. Na první branku utkání diváci čekali do času 6:34, kdy se nahození Fňukala odrazilo od těla Svobody až za bezmocného Plíhala. Vedení vydrželo Krnovu tři minuty, po kterých se o slovo přihlásila dvojice Černý-Klimeš, a druhý jmenovaný vyrovnal na 1:1. Po dalších, tentokrát necelých, třech minutách se opět měnilo skóre, a opět se o to postarala dvojice Černý-Klimeš. Tentokrát si ale hráči Horní Suché prohodili role a akci zakončil přesnou střelou Černý. Tato dvojice toho neměla dost, a tak se v čase 16:44 opět prosadila, když podruhé v utkání našel Klimeš Černého, který se nemýlil. Ještě větší klid na hole Horní Suché přidal necelé tři minuty před koncem první periody Třinecký, který zužitkoval přihrávku Mrózka – 1:4 z pohledu domácích, a to bylo z první třetiny vše.

Druhá třetina odstartovala opět drobnými šancemi na obou stranách. Ty však skončily podobně, jako úvodní šance první třetiny, bez úspěchu. První možnost na vstřelení branky měl Krnov, který si po faulu Henslera vyzkoušel přesilovou hru. Nějaké šance si domácí vytvořili, ale obrana Suché dokázala pokusům Orcy vzdorovat, a tak jsme v této přesilovce žádný gól neviděli. 44 vteřin před polovinou utkání se přece jen mohli radovat fanoušci domácích poté, co Svoboda našel volného Chylíka, který snížil na 2:4. Možný nápor Krnova, který mohl po snížení přijít, zhatil svým vyloučením Svoboda. Ani HS se však v první početní výhodě utkání nedokázali prosadit. Navíc minutu po návratu vyloučeného domácího hráče poslali rozhodčí na trestnou lavici dalšího účastníka tohoto utkání, tentokrát hornosušského Černého. I tentokrát se snažila bránící čtveřice HS dlouho odolávat, ale po nedorozumění v rozehrávce Suché, se podařilo Krnovu výhodu jednoho muže zužitkovat. Menzel našel na středu volného Fňukala, který byl nekompromisní. I po této brance se však opakovala situace z úvodu druhé třetiny. Krátce po góle byl totiž na trestnou lavici poslán domácí Rabinský. Naši hráči nedokázali zužitkovat ani druhou přesilovou hru v utkání, ale co se nepovedlo v přesilovce, povedlo se 8 vteřin po ní, když střelu Čeného tečoval za záda domácího gólmana Cielecki. V závěru této třetiny se naši florbalisté ještě dostali do slušného tlaku, ze které však gól nevyprodukovali, a tak platil po dvou třetinách stav 3:5.

Poslední část tohoto utkání odstartovali opět sudí, kteří vyloučili Třineckého. Přesilovka Krnova zůstala nevyužita, a navíc v ní domácí obdrželi branku. Do úniku 2 na gólmana se dostala v oslabení dvojice Chmiel – Černý, a první jmenovaný měl po přihrávce do prázdné brány jednoduchou práci – 3:6. Nutno podotknout, že tato branka domácí pravděpodobně definitivně zlomila, jelikož na tento gól navázali, po krátké době, Tychtl a Černý. Branky těchto dvou hráčů padly v rozmezí čtyř vteřin. Poté byli všichni v hale svědky dalšího vyloučení, poté co se sekáním provinil domácí Svoboda. Teď se z přesilovkového gólu mohli konečně radovat i naši hráči, jelikož přesilovkovou kombinaci zakončil přesně Krajíček. Na tuto branku navázala po 23 vteřinách dvojice Tychtl – Mašurka, která si mezi sebou vyměnila míček, a první zmíněný hráč vstřelil 10. branku svého týmu. Další, a nutno říct, že i poslední branka tohoto utkání, padla 8 vteřin po polovině této třetiny, a stejně, jako gólový účet Suché tato dvojice otevřela, tak ho i uzavřela. Po pasu Černého skóroval Klimeš. Do závěru utkání jsme viděli ještě jedno vyloučení, když šel podruhé v utkání pykat za prohřešek proti pravidlům Třinecký. Přesilovka domácích zůstala bez využití, žádný další gól už nepadl, a tak zápas 16. kola mezi domácím Krnovem a Horní Suchou skončil poměrem 11:3.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Bohužel jsme se po pauze vrátili opět na začátek sezóny. Začíná to tím, že si každý přijde na trénink, kdy chce a končí tím, že polovina lidí dorazí na sraz pozdě. Od toho se odvíjí i hra, ve které si chvilkama dělá každý taky, co chce. Když se trochu zvedneme ve druhé třetině, tak nás položí jeden gól a vše se zhroutí. Stejně si pořád stojím za tím, že 40 minut zápasu hrajeme nad naše možnosti, ale ve zbylých dvaceti dostaneme 11 gólů a z toho na 10 máme asistenci, kdy to soupeři vyloženě darujeme. Snad se časem vrátíme tam, kde jsme byli před Vánoci. Soupeři gratuluji a děkuji za utkání.

Komentář trenéra hostů: Tak jsme se hodně pomalu rozjížděli a zbytečné drama na konci druhé třetiny. Věděli jsme, že nemůžeme nechat domácí na dostřel a nehrát naplno, střílet góly a florbal umí. To jsme si vyříkali v druhé přestávce a vletěli do 3 třetiny v jiném nastavení. Tam jsme rozhodli, a vítězství si pohlídali.  Děkujeme soupeři, divákům, rozhodčím a pořadatelům.

FBC ORCA KRNOV 3:11 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Svoboda (Fňukal), Chylík (Svoboda), Fňukal (Menzel)
  • Góly a asistence hosté: Klimeš (Černý), Černý (Klimeš), Černý (Klimeš), Třinecký (Mrózek), Cielecki (Černý), Chmiel (Černý), Tychtl (Kopia), Černý (Chmiel), Krajíček (Třinecký), Tychtl (Mašurka), Klimeš (Černý)
  •

Další utkání odehrají naši florbalisté na domácí palubovce (SH Horní Suchá), tradičně v neděli 15.1.2023, od 17:00. Do Horní Suché zavítá Třinec, který má aktuálně na náš celek tříbodový náskok. V utkání, které by mohlo nést přízvisko derby, tedy půjde opravdu o hodně. V případě výhry se naši hráči přiblíží k možnosti bojovat o play-up, v případě prohry by zřejmě veškeré naděje na tuto nadstavbu padly. Přijďte proto všichni naše florbalisty podpořit, ať společně dojdeme pro důležité vítězství!