Muži A doma přemohli Bílovec

Datum: 24.11.2023

Florbalisté Horní Suché si v neděli připsali první výhru doma v letošní sezóně. Současně se jednalo o třetí vítězství našeho A-týmu v řadě. Tentokrát to byl Bílovec, který dorazil do Horní Suché k utkání, 11. kola Divize E. Velice vyrovnaný duel nakonec ve svůj prospěch rozhodli hráči Horní Suché, kteří zápas na svou stranu překlopili gólem dvě minuty a sedm vteřin před koncem základní hrací doby.

Komentář k zápasu:

Úvodní vteřiny tohoto utkání byly z obou stran poněkud opatrné. Nicméně postupem času dokázaly oba týmy prověřit gólmany svých soupeřů. Naši florbalisté se následně dokázali dostat do několika gólových příležitostí, které však dokázal zneškodnit brankář Bílovce Fučík. A tak se o slovo přihlásili hosté, kteří se po pohledné kombinaci Richtára a Hrušky dostali do vedení. Naštěstí pro domácí netrvalo vedení Bílovce příliš dlouho, jelikož už po třech minutách a osmnácti vteřinách vyrovnával Krajíček, kterého krásnou přihrávkou našel Večeřa. Vyrovnání opět vneslo do hry opatrnost, která panovala v úvodu utkání. Bylo evidentní, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by dostala soupeře do vedení. Do konce první periody jsme následně měli možnost vidět pár příležitostí na obou stranách, které však žádnou další brankou neskončily. Do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Úvod druhého dějství byl poněkud divočejší, než start třetiny první. První branku jsme totiž viděli už po minutě a šestnácti vteřinách. O první branku druhé třetiny se postaral Dohnal, který neměl po přihrávce Mikela problém umístit míček do prázdné hornosušské brány. Vedení hostů ovšem opět nemělo dlouhého trvání. Už po minutě a dvaceti osmi vteřinách totiž vyrovnával Třinecký. V čase 26:12 byli všichni fanoušci v hale svědky prvního vyloučení tohoto utkání. Na trestnou lavici putoval hostující Hruška za sekání. Přesilovka Suché ale trvala jen minutu, po uplynutí této doby se totiž stejným faulem jako Hruška provinil Hensler. Hra 4 na 4 sice žádný gól nepřinesla, ale chvíli po návratu Henslera na hřiště se poprvé v utkání dostali do vedení domácí, zásluhou Krajíčka. Jako by byl tento zápas stvořený pro rychlé odpovědi na obdržené branky. Další gól totiž vstřelil necelé tři minuty po gólu Suché bílovecký Moj. Do konce druhé části padly ještě dvě branky. Nejprve se prosadil bývalý hráč Horní Suché Kasinec, který svou střelou téměř z poloviny hřiště překonal vše, co mu stálo v cestě. Následně však přišlo další vyrovnání poté, co Kutáček vběhl do nahrávky na Krajíčka, čímž dokonale zmátl brankáře Bílovce a pohodlně zasunul balónek do odkryté svatyně hostů. Druhá třetina tedy taktéž skončila vyrovnaným výsledkem 3:3, celkově pak na tabuli svítil nerozhodný stav 4:4.

V prvních momentech třetí třetiny se oba celky pokoušely překlopit vedení na svou stranu. První větší šanci k tomu, aby se to jednomu z družstev povedlo, dostala Horní Suchá, jelikož jí byla nabídnuta přesilová hra po faulu Hlaváče. První přesilovku sice domácí nevyužili, tu druhou již ano. Krajíček shodil balónek pod sebe na Kutáčka, který přesnou ranou poslal Suchou do vedení. Ještě veseleji bylo na hale v Horní Suché 58 vteřin po polovině třetí třetiny, kdy se Kutáček dostal do samostatného úniku, který proměnil ve vstřelenou branku a zkompletoval tak hattrick. Za necelé dvě minuty byl už ale náskok domácích opět jednobrankový. O snížení se zasloužil Kouba, po přihrávce Vavrečky. Tato branka hosty nabudila, a tak se tlačili do dalších šancí. No a jedna z těchto příležitostí skončila brankou vyrovnávací. Dohnal utekl obránci, natlačil se do středu hřiště a překonal Plíhala v brance Suché. V tuto chvíli zbývalo to konce základní hrací doby necelých pět minut. Na hřišti bylo evidentní, že chtějí oba týmy ukořistit výhru za tři body, což se projevovalo střídáním jedné útočné akce za druhou, na obou stranách hřiště. Šťastnější byli v těchto situacích nakonec domácí, kteří, nejenže z několika slibných příležitostí Bílovce neinkasovali, ale dokonce sami udeřili. O veledůležitou branku se postaral Třinecký, který se dostal k balónku na polovině hřiště, zkusil vystřelit, a k údivu mnohých přihlížejících, skončil míček až za zády Fučíka. Ve zbývajících dvou minutách byla na straně Suché vidět obrovská obětavost a chuť dotáhnout utkání do vítězného konce, což se nakonec, i přes oddechový čas Bílovce devět vteřin před koncem, povedlo.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Konečně domácí vítězství! Třetí zápas v řadě určitě zlepšený výkon. Ale v první třetině jsme promrhali několik vyložených šancí, což nás naštěstí nestálo body. Tým musím pochválit za morál ke konci zápasu. Už jsme nic nevymýšleli se zakončením, ale dohráli to s míčkem na holi. Příští týden nás čeká houževnatý soupeř, je třeba se na to krok za krokem připravit.

Komentář trenéra hostů: Dneska to nebyl z naší strany dobrý výkon. Soupeř dobře bránil, počkal si na naše chyby a z brejků trestal. Ve třetí třetině jsme už byli lepším týmem, hráli jsme na míčku, ale bohužel nás potrápila efektivita v zakončení. Díky soupeři za zápas.

FbK Horní Suchá 7:6 FBC Spartak Bílovec

• Góly a asistence domácí: Krajíček (Večeřa), Třinecký (Kaláb), Krajíček (Večeřa), Kutáček (Večeřa), Kutáček (Krajíček), Kutáček (Krajíček), Třinecký
  • Góly a asistence hosté: Hruška (V. Richtár), Dohnal (Mikel), Moj (R. Richtár), Kasinec (Melecký), Kouba (Vavrečka), Dohnal (Hradský)
  •

Sezóna se přehoupla do své druhé poloviny, takže naše florbalisty čekají s ostatními týmy druhé vzájemné zápasy. Prvním soupeřem, se kterým si zahraje letos Horní Suchá podruhé, bude 1. FBK Eagles Orlová. Tento duel se uskuteční v neděli 26.11.2023 od 18:00 ve SH Gymnázium Orlová.