Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
Spartak Hluk
Datum a čas konání: 03.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Další zápas

FbK Horní Suchá
FBS Olomouc
0:0
Datum a čas konání: 17.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

I v odvetě se radovali domácí

Datum: 23.11.2022

I v odvetě se radovali domácí
Prvním soupeřem našeho A-týmu, který, dalo by se říct, odstartoval druhou polovinu sezóny, byla FBS Olomouc. V prvním duelu, který se uskutečnil na Hané, naši florbalisté na FBS nestačili, a podlehli jí jednoznačně 6:12. Start druhého utkání napovídal, že by se tento výsledek mohl opakovat, ale naštěstí se tak nestalo. Áčko se vzchopilo a dokázalo zápas otočit. Druhou polovinu základní části tedy odstartovali hornosušané výhrou za 3 body.

Komentář k zápasu:

Do tohoto zápasu, podobně jako tomu bylo v Olomouci, nevstoupili naši hráči vůbec dobře a už po necelých pěti minutách prohrávali 0:3. Hned v prvním střídání otevřel skóre Novák, na kterého navázali v dalších střídáních Macháček a Jelínek. Dvě minuty po třetí brance Olomouce dokázal svou střelu přesně umístit Černý, který tak snížil na 1:3. Tento stav ovšem opět dlouho nevydržel, po minutě a třech vteřinách vstřelil svou druhou branku v utkání Macháček. Neuběhla ani minuta a všichni diváci v hale byli svědky dalšího gólu. Tentokrát se prosadili domácí, když rychle rozehranou standardní situaci zakončil Krajíček. Po brance Suché na 2:4 se hra obou celků uklidnila. Šance si ale oba celky tvořily i nadále, ale díky vedení měli více klidu na holích hosté. To potvrdil v čase 15:36 Macháček, který svým třetím gólem v utkání poslal Olomouc do tříbrankového vedení. Poté si ještě vytvořili oba týmy šance, které už však gól nepřinesly, a tak po první sedmibrankové třetině platil stav 2:5. 

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, když už po minutě a půl hry nastřelil tyč Olomouce Kopia. Hra byla podstatně vyrovnanější, než v první třetině utkání, a dalo by se říct, že se Suchá, i přes nepříznivé skóre, stávala lepším týmem. To potvrdili domácí i v přesilové hře, kterou jim nabídl Kratochvíl. Po krásné křížné přihrávce Krajíčka totiž přesilovku využil Večeřa. Poté zažili těžší chvíle domácí, když byl netrestnou lavici poslán Kutáček za bránění ve hře. Oslabení ale HS zvládla, a tak pokračovalo se ve hře 5 proti 5. Krátce po polovině utkání měli další možnost přesilovky domácí, tentokrát ale zůstala početní výhoda nevyužita. Vypadalo to, že se ve druhé periodě už nic nestane, nicméně všichni v hale byli svědky ještě jedné branky. O tu se postaral Tychtl, když minutu před koncem dokázal zužitkovat nahrávku Klimeše.

Začátek poslední dvacetiminutovky mohl lehce připomenout start celého utkání. Po minutě a 4 vteřinách totiž udeřila Olomouc, když perfektně využili přečíslení, na jehož konci byl Jelínek. Suché se však podařilo na inkasovanou branku odpovědět nejlepším možným způsobem. Kraina utekl po křídle a našel přesně čepel Tychtla, ten ji jen lehce nastavil a náskok hostů byl rázem opět jednobrankový. Suchá byla odhodlána změnit nepříznivý stav a neustále Olomouc tlačila. Z šancí, které si domácí připravili, nakonec dokázali skórovat. Lukáš Kraina se před branou dokázal po odražené střele nejlépe zorientovat a dorazil míček za bezmocného Štěpánka. Nepříjemná situace nastala pro Suchou těsně po vyrovnání, když byl vyloučen Tychtl. I toto oslabení ale naši hráči dokázali ubránit, a navíc se krátce po něm dokázali prosadit. Opět zafungovala spolupráce posil, a po přihrávce Černého neměl problém trefit odkrytou bránu Klimeš. V závěru se Olomouc snažila vyrovnat, ale velice si to ztížila špatným střídáním, které je minutu a čtvrt před koncem poslalo do čtyř. I přes vyloučení to ještě Olomouc zkusila v pěti hráčích v poli, ale na vyrovnání to už nestačilo. Horní Suché se tedy odplata za prohru na Hané oplatila, a tři body zůstaly doma.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Na tento zápas jsme se těšili, protože z Olomouce jsme neodjížděli s úsměvem na rtu. Samozřejmě o to více nás mohou mrzet ztracené body na Slovácku. Na druhou stranu je vidět, že se dokážeme připravit na jakýkoliv tým. Z toho budeme vycházet a jdeme zase do tréninku. Děkujeme soupeři, divákům i rozhodčím.

Komentář trenéra hostů: Chceme poděkovat za super zápas. Opravdu utkání ve velkém tempu. Obrovsky je cítit zkušenost Horní Suché s 4 ex-havířovskými prvoligovými hráči. A i když jsme utkání nedotáhli do vítězného konce, je to pro naše mladé hráče velká zkušenost. Teď už se hlavně soustředit na další zápasy a vrátit se na vítěznou vlnu. Děkujeme soupeři a míříme dál!!!

FbK Horní Suchá 7:6 FBS Olomouc

 • Góly a asistence domácí: Čermý (Klimeš), Krajíček (Večeřa), Večeřa (Krajíček), Tychtl (Klimeš), Tychtl (Kraina), Kraina (Klimeš), Klimeš (Černý)
 • Góly a asistence hosté: Novák (Macháček), Macháček (Skoupil), Jelínek (Kopecký), Macháček (Krhovják), Macháček (Minář), Jelínek (Kratochvíl) 
 • Průběh utkání: 2:5, 2:0, 3:1
 • Střely: 31:22
 • Vyloučení: 2:3
 • Zásahy gólmanů: Filip Plíhal – 16, Jan Štěpánek – 24 
 • Rozhodčí: Dominik Pustówka, Dalibor Jekielek
 • Nejlepší hráč utkání domácí – Cielecki Nejlepší hráč utkání hosté – Macháček 
 • Zápis z utkání k nahlédnutí zde
 •  

Příští týden čeká A-tým výjezd do nedalekého Paskova, kde se střetnou s místními Saurians. Horní Suchá se nachází na 6. pozici a na 4. Paskov aktuálně ztrácí 4 body. Je tedy jasné, že vítězství v tomto utkání bude velice důležité pro oba celky. My věříme, že naši hráči v utkání, které se odehraje v sobotu 26.12.2022 od 17:30, navážou na výkon, který předvedli v posledním duelu proti druhé Olomouci a přivezou domů velice cenné a důležité body. 

Obrázky

 • I v odvetě se radovali domácí

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 14 40
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 13 30
3 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 12 23
4 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 14 23
5 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 12 22
6 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 13 21
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 13 16
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 13 15
9 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 11 15
10 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 13 12
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 13 8
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 13 6

Narozeniny:

09.12.2023 Anna Krucinová (8)
10.12.2023 Adéla Petrušková (17)
10.12.2023 Bára Pietrowská (16)
10.12.2023 Adam Pietrowski (16)
11.12.2023 Tomáš Hudeček (12)
12.12.2023 Karolína Jahnová (18)
12.12.2023 Klára Tobolová (11)
14.12.2023 Jan Slonka (16)