Horní Suchou přivítá v sobotu MVIL Ostrava

Datum: 04.11.2023

Sobotní večer přinese všem fanouškům duel 10. a 12. týmu Divize E, tedy utkání mezi Horní Suchou a ostravským MVILem. Půjde o velice důležité utkání, díky kterému by se naši florbalisté mohli, alespoň částečně odpoutat od samého dna tabulky, Kůži nadarmo ale jistě nedají ani ostravští florbalisté, kteří v předminulém kole dokázali bodovat na půdě Paskova, který porazili 8:7 po prodloužení. Komu se tedy v tomto duelu podaří urvat druhé vítězství v letošní sezóně?

1.MVIL Ostrava

Florbalisté MVILu jsou na tom ještě hůř, než hráči našeho celku. Aktuálně se totiž nachází na poslední příčce tabulky Divize E, se ziskem dvou bodů. V osmi utkáních dokázali ostravští florbalisté vstřelit 30 branek, ale 66 jich obdrželi. Když si tato čísla dáme dohromady, vyjde nám brankový rozdíl -36, který má MVIL taktéž nejhorší v celé soutěži. Příčinou proher, ale také velkého množství obdržených branek by mohl být zejména počet trestných minut. Florbalisté Ostravy totiž v dosavadních utkáních nastřádali už 64 trestných minut, což je staví do role nejtrestanějšího týmu Divize E. Co je však pro hráče tohoto družstva povzbuzující, je fakt, že na svém kontě nemají tak dlouhou sérii proher, jako naši hráči. MVIL totiž dokázal v 7. kole porazit Paskov, a to 8:7 po prodloužení. Výhra nad favoritem, navíc na jeho palubovce jistě hráče Ostravy povzbudila do další práce. V posledním kole ovšem přišla další prohra, a to se Vsetínem, tentokrát těsně 3:4. Tahounem tohoto celku, alespoň co se individuálních statistik týče, je Lukáš Uherek, který si v osmi zápasech připsal 12 kanadských bodů (8+4). V brankovišti se pak vystřídali už čtyři gólmani, přičemž nejvíce prostoru dostal Petr Pospiech, který odchytal 4 duely s úspěšností zákroků 79,56%.

Kdy jindy, než teď? To je otázka, kterou si určitě pokládají všichni hráči A-týmu. Nadcházející utkání bude duelem, ve kterém budou chtít naši florbalisté zlomit sérii proher, a současně tak získat důležité body do tabulky. Jasný je však fakt, že k tomuto utkání musí přistoupit s respektem a vší pokorou k soupeři. Jak vypadá brankový rozdíl soupeře, jsme si již představili, ale jak jsou na tom aktuálně hráči Horní Suché? Ti v osmi duelech vstřelili 37 branek, a obdrželi jich 48. To dohromady tvoří záporné skóre – 11, které je čtvrté nejhorší v lize. Dalším statistika, kterou jsme u florbalistů Ostravy zmínili, jsou častá vyloučení. To by mohlo hrát do karet našemu celku, který v posledním utkání ukázal, že co se početní výhody týče, došlo k částečnému zlepšení, což dokazují 3 využité přesilovky z 5 možností. Věříme, že Suchá na tuto statistiku naváže i v sobotním duelu s MVILem. Tahounem produktivity Horní Suché je Daniel Tychtl, který nastoupil v sedmi duelech, ve který získal 18 kanadských bodů (10+8). I v brankovišti Horní Suché již dostalo šanci více gólmanů, konkrétně 3. Největší porci odchytaných minut má aktuálně na svém kontě David Funiok, který má za 4 zápasy úspěšnost zákroků 73,26%.