Do Horní Suché se chystá Slovácko

Datum: 03.02.2023

Předposlední domácí utkání letošní sezóny odehrají naši florbalisté tuto neděli, kdy ve sportovní hale přivítají celek FBC Slovácko. Nováček soutěže se v prvním vzájemném duelu radoval z celkem jednoznačné výhry 7:3. Suchá se teď rozhodně nenachází v dobrém rozpoložení, což dokazují již 3 prohry v řadě. My však věříme, že naši florbalisté udělají vše pro to, aby tuto černou sérii proti Slovácku přerušili, a zároveň svému soupeři vrátili porážku z prvního vzájemného klání.

To, že Suchá aktuálně nezažívá vůbec dobré období, jasně dokladuje poslední duel, ve kterém podlehla Orlové 7:8. Jednobranková prohra nevypadá tak hrozivě, nicméně když k ní přidáme fakt, že Suchá v tomto utkání vedla 5:0 v polovině zápasu, tak už to celkem děsivé je. Kdybychom hledali nějaké pozitivum na hře Suché, zmínili bychom asi pouze výkony Adama Klimeše a Matěje Černého. Ti totiž i přes prohry dokázali ve všech utkáních bodovat, a táhnou tak hornosušskou produktivitu. Adam má na kontě již 40 kanadských bodů za 18 branek a 22 gólových nahrávek, Matěj má pak o tři body méně, tedy 37 kanadských bodů (22+15).

Florbalisté Slovácka určitě přijedou do Horní Suché s odhodláním zvítězit, jelikož i oni v posledních dvou duelech nebrali ani bod. Po prohrách v Krnově a doma s Třincem jim náleží 7. příčka se ziskem 27 bodů. Zajímavostí je, že žádné utkání Slovácka v letošní sezóně nebylo rozhodnuto po prodloužení, či nájezdech. Všechny zápasy tedy rozhodlo základních šedesát minut, ve kterých odešlo FBC desetkrát poraženo a devětkrát jako vítěz. Lídrem produktivity je v tomto týmu Lukáš Bližňák, který doposud získal, shodně jako Adam Klimeš, 40 kanadských bodů (24+16). Bližňák však ke zmíněné čtyřicítce potřeboval o 7 utkání více než Klimeš. Největší porci odchytaných minut má na svém kontě David Číž, který nastoupil k devíti duelům. Nejlepší úspěšnost zákroků si však drží Filip Doležal, který hlídal svatyni Slovácka v šesti ligových duelech.

Horní Suchou čekají poslední dva zápasy, takže pokud si ještě chcete užít divizní florbal, neváhejte a přijďte se podívat v neděli 5.2.2023 od 17:00 do naší sportovní haly, kde se uskuteční duel mezi celky FbK Horní Suchá a FBC Slovácko