Další gólové hody A-týmu

Datum: 14.12.2022

Po minulém utkání, které Áčko v domácím prostředí proti Hluku jednoznačně zvládlo a zvítězilo 23:8, čekal naše florbalisty výjezd na Valašsko. Tam se naši hráči střetli s domácím Vsetínem, který v posledních utkáních předvedl solidní výkony, když doma porazil Krnov a jen těsně podlehl Třinci. Naši hráči však vstoupili do utkání s jednoznačným cílem, a to vyhrát. Navíc se jim podařilo navázat na střeleckou fazónu z posledního, již zmíněného, domácího utkání, a tentokrát to odnesl právě Vsetín.

Komentář k zápasu:

Utkání začalo vlažněji, když se oba celky snažili zjistit, s čím do zápasu vstoupil soupeř. První šance měli domácí, ty však zlikvidovala buď obrana Suché, nebo chytající Plíhal. Následně si několik šancí vytvořili i naši hráči, a jednu z nich dokázal zužitkovat, řekli bychom expert na Vsetín, Daniel Matloch v čase 7:37. O necelou minutu později to bylo už 0:2, když samostatný únik zakončil přesně Černý. Na tyto branky ještě dokázali domácí reagovat, když se po vyloučení Kalába prosadil v přesilové hře Seevald. Obdržený gól však Horní Suchou nepoložil, opět totiž neuběhla ani minuta a dvoubrankové vedení vrátil HS Graf. Šanci snížit dostali domácí v čase 17:15, když byl za sekání vyloučen Kutáček. Místo snížení však byli všichni v hale svědky úniku dvojice Graf-Kraina, který dokázal druhý jmenovaný po přihrávce Grafa využít, a tak svítil na tabuli stav 1:4. Zbytek oslabení naši florbalisté zvládli, což znamenalo, že se do šaten po první dvacetiminutovce odebrali s tříbrankovým náskokem.

Vsetín nechtěl složit zbraně a do druhé periody vstoupil s odhodláním s utkáním něco udělat. Vytvořil si několik příležitostí, z nichž si minimálně dvě vysloužili přízvisko tutové. Ani jedna však nebyla využita, na což zareagoval střelou z půlky Tychtl. Nenápadná rána skončila až za zády domácího gólmana, což byla pro Vsetín velká rána po slibném vstupu do druhé třetiny. Následovala série tří vyloučení, z nichž bylo zužitkováno až to poslední. Nejprve byl vyloučen Kaláb za sekání, minutu po něm usedl na trestnou lavici také domácí Zajíc a za další dvě a půl minuty si šel na trestnou lavici odpočinout domácí Burda. V této přesilovce už byli naši florbalisté úspěšní, když přesný pas umístil za záda Tománka Večeřa. Necelé tři minuty před koncem navíc nepohrdl přesným pasem Klimeše Kutáček, který poslal Suchou do vedení 7:1. Tento stav tedy platil i po druhé siréně.

Pokud do druhé třetiny vstoupil lépe Vsetín, tak do té třetí měli jednoznačně lepší nástup naši hráči. Důkazem byly dvě branky během sedmi minut této třetiny. Nejprve se prosadil ze středu hřiště Cielecki, na kterého, po krásné kombinaci, navázal Kaláb. Poté došlo ke vzájemnému vyloučení, kdy byl na trestnou lavici odeslán domácí Knebl a hostující Tychtl, oba za hrubost. Hra 4 na 4 lépe vyšla lépe Suché, která během ní přidala další dvě branky. Desátý gól Suché v zápase vstřelil po krásné individuální akci Matloch a branku s pořadovým číslem 11 přidal Černý.  V posledních pěti minutách viděli diváci v hale ještě dalších 6 gólů. Za Suchou se prosadil Stolecki, Krajíček, Klimeš, a podruhé v utkání Graf. Vsetín pak v poslední minutě využil lehkého polevení Suché, což zužitkoval Zajíc, který dvěma slepenými brankami stanovil konečné skóre zápasu 3:15.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Dneska nás čekal těžký zápas po strastiplné a dobrodružné cestě, která vypadala jak výlet na Sibiř. Pomalou poklidnou jízdou jsme dorazili na místo, úkoly byly rozdány a do zápasu jsme vstoupili s jasným cílem, odvézt domů tři body. Valaši byli ze startu běhaví a nebezpeční, měli pár šancí, to jsme přečkali, a pak už jsme postupně myslím přebírali otěže zápasu a předvedli jsme i pár pěkných kombinací, které byly využité. Bereme tři body. Nás čeká dobrodružná bílá cesta domů. Děkujeme soupeři, divákům, rozhodčí a přejeme hodně štěstí do dalších bojů.

Komentář trenéra hostů: Ospalým výkonem v první třetině jsme darovali soupeři pohodlný náskok. Když jsme se té deky nezbavili ani ve druhé třetině, a to nemůžu říct, že by se tým nesnažil, bylo pro Horní Suchou snadné vyhrát tak výrazným rozdílem.

Florbal Vsetín 3:15 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Seevald (Zajíc), Zajíc (Malý), Zajíc (Vaculík)
  • Góly a asistence hosté: Matloch (Večeřa), Černý (Kutáček), Graf (Plíhal), Kraina (Graf), Tychtl (Mrózek), Večeřa (Černý), Kutáček (Klimeš), Cielecki (Kraina), Kaláb (Tychtl), Matloch, Černý (Klimeš), Stolecki (Tychtl), Krajíček (Večeřa), Klimeš (Černý), Graf (Kraina)
  •

Poslední zápas letošního roku odehrají naši florbalisté čtvrtou adventní neděli, tedy 18.12.2022 ve SH v Horní Suché, tradičně od 17:00. Soupeřem našeho týmu bude Fbc Šternberk. Určitě by nás všechny potěšilo, kdyby naše Áčko zakončilo tento rok vítězně, a tak si přijďte zpříjemnit poslední adventní neděli, a podpořit tak naše mužstvo v cestě za dalšími třemi body!