Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
Spartak Hluk
Datum a čas konání: 03.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Další zápas

FbK Horní Suchá
FBS Olomouc
0:0
Datum a čas konání: 17.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Ani duel se Slavkovem A-týmu body nepřinesl

Datum: 19.10.2023

Ani duel se Slavkovem A-týmu body nepřinesl
Bohužel i třetí domácí utkání našeho Áčka skončilo prohrou. Naši florbalisté, v rámci 6. kola, nestačili na nováčka soutěže ze Slavkova. Ten dorazil do Horní Suché odhodlán navázat na výkon z posledního utkání, ve kterém porazil MVIL. Byť byli naši florbalisté aktivnější střelecky, a měli i větší počet gólových příležitostí, podepsala se na nich aktuální herní krize, a nakonec vyšli z utkání, po prohře 4:6, po páté v řadě jako poražení.

Komentář k zápasu:

Start zápasu vyšel lépe florbalistům Slavkova, kteří během prvních dvou minut několikrát ohrozili branku Horní Suché. Po pár minutách se osmělili i naši hráči, kteří si vytvořili několik gólových příležitostí, bohužel bez úspěchu. První branku viděli všichni přihlížející diváci v čase 6:36, kdy se prosadili hosté poté, co dokonale zužitkovali přečíslení 2 na 1, když Kroupa neměl problém umístit do prázdné branky přihrávku Horáka. Tato branka domácí ještě nepoložila, a tak se snažili pokračovat v aktivní hře, kterou zdobilo množství brankových příležitostí. Ani další gólovky proměněny nebyly, a tak se do kabin šlo po první třetině za stavu 0:1.

Druhá třetina začala dobrou příležitostí pro Horní Suchou, jelikož měli naši florbalisté možnost přesilové hry. Podobně, jako v první třetině, bylo k vidění množství šancí, které ale neskončily vstřelenou brankou. Po návratu vyloučeného Trávníčka se tedy pokračovalo ve hře 5 na 5, která přinesla několik zákroků jak domácímu, tak hostujícímu gólmanovi. Po necelých 6 minutách druhé periody se konečně vstřelené branky dočkali také domácí, když skóroval Kutáček. V čase 28:38 byl navíc vyloučen slavkovský Holeček, jehož prohřešek byl bleskově potrestán. Už v čase 28:43 totiž zužitkoval přesilovou hru Kutáček, který svou druhou brankou v utkání poslal domácí do vedení. Ani tento gólový stav ale neměl příliš dlouhého trvání. V čase 31:18 byl vyloučen domácí Večeřa za sekání a hned po 31 vteřinách dokázal Slavkov přesilovku využít. Po pěkné souhře skóroval Holomek. Střelecké hody, které ve druhé třetině nastaly, pokračovaly v čase 34:18 poté, co Tychtl prostřelil hostujícího gólmana a vrátil Suché vedení. Po 1 minutě a 11 vteřinách však přišlo další vyloučení na domácí straně po faulu Škůrka. Druhá přesilovka = druhý přesilovkový gól. Hosté předvedli prakticky stejnou kombinaci, tentokrát však z druhé strany, na jejímž konci byl Kroupa, který opět srovnal. Poslední změna skóre, v rámci druhé třetiny, nastala 32 vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky, kdy se ze středu hřiště prosadil Hensler. Následně byl ještě v posledních vteřinách této třetiny vyloučen domácí Melník za sekání. 

Třetí třetinu zahájili hosté přesilovkou, jejíž velkou část si přenesli do třetí třetiny z druhé části. Domácí lehce změnili postavení, ve kterém oslabení bránili, což se ukázalo jako dobrý tah, díky kterému dokázali naši hráči třetí oslabení ubránit. Bohužel chvilku po skončení oslabení přišla střela Šopíka, který od mantinelu vymetl šibenici domácí branky, a tak bylo pět srovnáno. Následně se ve hře objevilo několik chyb na obou stranách, které však dokázali zužitkovat hosté. Z breaku se prosadili hosté, když Drápal pohotově dorazil střelu Holečka. Nejen špatná produktivita, ale také krátké úseky, ve kterých naši florbalisté inkasují, to jsou hlavní problémy, které aktuálně Áčko má. Jasným důkazem budiž 6. inkasovaná branka, kterou dostali naši hráči 1 minut a 38 vteřin, po brance 5. Podruhé v utkání se prosadil Drápal, který procedil míček mezi rukou a tělem Davida Funioka. Do konce zápasu v tuto chvíli ale zbývalo ještě 13 minut, a tak nebylo nic rozhodnuto. Naši florbalisté se tlačili do zakončení, tvořili si množství šance, ale bohužel bez úspěchu. Ke vstřelení branky nepomohlo ani vyloučení hostujícího hráče, ani následná hra 6 na 5. Po ukončení tohoto utkání svítilo na tabuli skóre 4:6, což znamenalo jediné, a to další prohru A-týmu a ztrátu všech 3 bodů. 

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Škoda, že se zápasy nehrají na dvě třetiny. Opět a znovu jsme bez bodu. Základem je koncentrace na zápas po celých 60 minut a pohyb. Přijde mi, že hlava chce, ale nedokážeme se přinutit k aktivnější hře. Musíme se na to opět zaměřit na tréninku a být důslednější ve všech věcech, co děláme a tím je i přenést do hry.

Komentář trenéra hostů: Navázali jsme na domácí vítězné utkání s MVIL Ostrava, i když se pro nás zápas ve druhé třetině nevyvíjelo moc dobře, zavládli jsme třetí třetinu lépe a proto bereme výhru. Děkuji soupeři i rozhodčím.

FbK Horní Suchá 4:6 FBC DESTILA SLAVKOV

 • Góly a asistence domácí: Kutáček (Večeřa), Kutáček (Večeřa), Tychtl (Cielecki), Hensler (Mrózek)
 • Góly a asistence hosté: Kroupa (Horák), Holeček (Holomek), Kroupa (Blaha), Šopík (Horák), Drápal (Holeček), Drápal (Kuchta) 
 • Průběh utkání: 0:1, 4:2, 0:3
 • Střely: 26:15
 • Vyloučení: 3:3
 • Zásahy gólmanů: David Funiok – 9, Ondřej Horák – 22
 • Rozhodčí: Vít Morkes a Jakub Palowski
 • Nejlepší hráč utkání domácí – X Nejlepší hráč utkání hosté – X
 • Zápis z utkání k nahlédnutí zde
 • Fotogalerie zde
 •  

K příštímu utkání vycestuje A-tým do Mohelnice, kde se v neděli, 22.10.2023, utkají s domácím FBC. Start utkání je naplánován na 18:00. Najděte si chvilku času a podpořte naše muže alespoň u on-linu. 

 

Obrázky

 • Ani duel se Slavkovem A-týmu body nepřinesl

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 14 40
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 13 30
3 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 12 23
4 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 14 23
5 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 12 22
6 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 13 21
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 13 16
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 13 15
9 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 11 15
10 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 13 12
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 13 8
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 13 6

Narozeniny:

09.12.2023 Anna Krucinová (8)
10.12.2023 Adéla Petrušková (17)
10.12.2023 Bára Pietrowská (16)
10.12.2023 Adam Pietrowski (16)
11.12.2023 Tomáš Hudeček (12)
12.12.2023 Karolína Jahnová (18)
12.12.2023 Klára Tobolová (11)
14.12.2023 Jan Slonka (16)