Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Áčko od Zlína schytalo patnáctku

Datum: 25.01.2023

A-tým před tímto utkáním ještě stále živil šanci na teoretickou možnost účasti v play-up. Do zápasu tedy muži vstoupili odhodlaně a dokázali se dostat do dvoubrankového vedení. To však hosté do konce první periody smazali a od druhé třetiny převzali v utkání iniciativu. Třetina poslední by se dala nazvat také jako one man show, kterou Lions předvedli. Tuto dvacetiminutovku totiž vyhráli poměrem 0:9 a celkově utkání ovládli jednoznačně 4:15.

Komentář k zápasu:

Začátek utkání vyšel lépe florbalistům Horní Suché, které už po minutě a třiceti sedmi vteřinách poslal do vedení Černý po přihrávce Tomance. Hosté si poté snažili vytvořit šance, ze kterých by mohli skórovat, nicméně domácí obrana dokázala těmto šancím odolávat a navíc Suchá podruhé udeřila. V čase 7:44 proběhl téměř celé hřiště Klimeš, který svou střelu umístil přesně nad nohu hostujícího gólmana. Dvoubrankové vedení domácím ale vydrželo pouze dvě a půl minuty. Po uplynutí tohoto času totiž snižoval Balner, který dorazil pokus Horníka. Tento gól ještě domácí hráče nepoložil a necelé tři minuty před koncem třetiny vrátil Sucho dvoubrankové vedení Černý. I tento dvoubrankový náskok měl doslova jepičí život, jelikož už po 5 vteřinách od buly to bylo 3:2. Tentokrát se prosadil Žáček. O minutu později už to bylo dokonce 3:3 poté, co svou ránu od mantinelu umístil přesně na zadní tyč Javořík. Po slibném startu této třetiny se do kabin odebraly oba celky za vyrovnaného stavu. Naši hráči však byli značně opařeni po dvou brankách, které inkasovali během 59 vteřin.

Druhá třetina byla dlouho vyrovnaná, alespoň co se stavu týkalo. Hru a kontrolu nad zápasem však postupně přebíral Zlín. Ten si tvořil neustále víc a víc šancí. Vedoucí branka hostujícího týmu ale padla až v čase 30:24 po nenápadném nahození Horníka z poloviny hřiště. Neuběhly ani dvě minuta, a bylo to 3:5. Rychlé přečíslení Zlína tentokrát zužitkoval Vít. V čase 37:21 přišla pro domácí další rána, když Lions do tříbrankového náskoku poslal svou druhou brankou v utkání Žáček, ten to však přehnal s oslavou a byl sudími poslán na trestnou lavici za nesportovní chování. Suchá tedy dostala možnost snížit, kterou využila poté, co se po křížné přihrávce Krajíčka prosadil Večeřa. Na další možnost snížení náskoku hostů nečekali naši florbalisté příliš dlouho. Od vstřelené branky uplynulo pouhých 16 vteřin a na trestnou lavici putoval další hostující hráč, tentokrát Horník za sekání. Tato přesilovka ovšem byla taktéž velice krátká. Po špatně rozehrané standardní situaci totiž fauloval Kopia a šel si taktéž odpočinout na trestnou lavici. Ve hře 4 na 4 si vytvořila Suchá slušné šance, které však nevyužila, a tak skončila druhá dvacetiminutovka za stavu 4:6.

Před poslední třetinou nebylo manko Suché nijak vysoké, ale ve hře domácích jsme viděli minimální změny. Na první gól této třetiny čekali diváci pět minut a padesát jedna vteřin, po kterých vrátil tříbrankový náskok Zlína Vodica, který tímto zásahem odstartoval pro domácí, řekněme, hororovou třetinu. V čase 47:00 to totiž bylo už 4:8, poté co se prosadil Kresa a o dalších 54 vteřin později už na tabuli svítil stav 4:9. Podruhé v utkání se totiž prosadil Vodica, který tímto gólem vyhnal Plíhala z branky. Do brány domácích se tedy postavil Funiok, který bez obdržené branky vydržel přesně 54 vteřin, po těch totiž kapituloval po zakončení Javoříka. Suchá si po této inkasované brance vzala timeout, po kterém to chtěli domácí zkoušet v šesti hráčích v poli. Toto by se však spíš než snahou o snížení dalo nazvat zmarem, jelikož v této, dalo by se říct, početní výhodě, inkasovali hned třikrát. Postupně trefili prázdnou svatyni domácích Malošík, Jiříček a Blažek. Následovalo vyloučení Tomance, které Zlín potrestal po pěkné kombinaci, kterou zakončil opět Jiříček. Poslední branka padla 25 vteřin před koncem a opět to byli hosté, kteří skórovali. Vodica našel před bránou osamoceného Víta, který neměl problém se vstřelením 15. branky Zlína v utkání. Horní Suchá tedy duel se Zlínem bohužel nezvládla a musela se vyrovnat s vysokou porážkou 4:15.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Bohužel, plánu jsme se drželi jenom v 1. třetině. Hlavní rozdíl byl v tom, že Zlín byl megapřísný v trestání jakýchkoliv chyb efektivní ve využívání gólových šancí. V tom jsme hlavně v 1. třetině rozhazovační a šancemi jsme plýtvali. Od poloviny zápasu ukázal soupeř svou sílu a 3. třetina byla z naší strany vabank, což se projevilo na výsledku.

Komentář trenéra hostů: V první polovině první třetiny jsem se obával o výsledek, ale naštěstí se nám podařilo výsledek srovnat. Tak jsme mohli jít do druhé s původním záměrem a ve třetí jsme zápas kontrolovali. Díky za férový zápas a přeji vše dobré do konce sezony.

FbK Horní Suchá 4:15 Zlín Lions

• Góly a asistence domácí: Černý (Tomanec), Klimeš (Plíhal), Černý (Klimeš), Večeřa (Krajíček)
  • Góly a asistence hosté: Balner (Horník), Žáček (Jiříček), Javořík (Žáček), Horník (Bureš), Vít (Vodica), Jiříček (Javořík), Vodica (Blažek), Kresa (Balner), Vodica (Bobál), Javořík (Kresa), Malošík (Samohýl), Jiříček (Ondroušek), Blažek (Vít), Jiříček (Vít), Vít (Vodica)
  •

Příští utkání odehrají muži A opět v neděli 29.1.2023, kdy v Orlové vyzvou v 18:00 domácí Eagles. Pokud budete mít v neděli čas, určitě si nenechte ujít duel, který A-tým v Orlové odehraje.