A-tým vrátil Slovácku porážku z prvního duelu

Datum: 09.02.2023

Florbalisté Horní Suché přivítali v neděli na domácí palubovce Slovácko, kterému v prvním vzájemném duelu letošní sezóny podlehlo 3:7. Naši hráči tedy měli svému soupeři co vracet. A my Vám teď musíme s radostí sdělit, že se odplata vydařila. Navíc díky této výhry dokázali naši hráči přerušit sérii tří proher a do nadcházejícího posledního utkání letošního ročníku budou moci vstoupit s vítěznou náladou.

Komentář k zápasu:

V úvodu duelu si dokázaly oba celky vytvořit první šance, ve kterých prověřily oba gólmany. Poté, co přišly první šance, se dlouho nečekalo ani na první branku. O tu se postaral Joel Mrózek, který svou střelu umístil přesně k zadní tyči hostujícího gólmana. Nutno podotknout, že se jednalo o první branku Joela v A-týmu. Hosté chtěli na obdrženou branku odpovědět a tvořili si i řadu šancí, avšak zahazovali, když mnohdy selhali ve stoprocentních příležitostech. V čase 13:43 přišla pro domácí šance navýšit svůj náskok poté, co byl vyloučen hostující Bistrý. A povedlo se, když pouhé dvě vteřiny před vypršením trestu skóroval Černý. I po této brance se snažilo Slovácko o vstřelení své branky ale ani v tomto případě se to nepodařilo. A navíc přišla pro hosty další rána, když necelé dvě minuty před koncem první třetiny zvyšoval na 3:0 Kutáček. Do konce této třetiny už žádná branka nepadla, a tak se Horní Suchá odebrala do kabin s tříbrankovým náskokem.

Vstup do druhé třetiny nebyl vůbec ideální a po prvních šancích Slovácka v této třetině přišla také první branka hostujícího celku, o kterou se postaral Chromek. Domácí tento inkasovaný gól znejistil a Slovácko tato branka naopak nakopla. Hosté pokračovali v útočném snažení, které dokázali v čase 26:37 prolomit ve druhou branku. Tentokrát se do listiny střelců zapsal nejproduktivnější hráč Slovácka – Bližňák. Tento stav však vydržel pouhé tři minuty. Po uplynutí tohoto času totiž vrátil dvoubrankový náskok Suché Mašurka, který ze vzduchu dokázal umístit míček za záda brankáře Nguyena. Po dalších dvou minutách dostalo šanci vyzkoušet si početní výhodu také Slovácko po faulu Henslera. Místo snížení ale přišlo navýšení náskoku domácích, když Tychtl našel dlouhým míčkem ve čtyřech Černého, který si v situaci 1 na brankáře poradil a v oslabení zvýšil na 5:2. Ani toto skóre ale nevydrželo dlouho. Přesně to bylo 54 vteřin, po kterých snížil na 5:3 kapitán hostů Ides. Za dalších 26 vteřin už byl brankový rozdíl zase třígólový, jelikož break domácích zužitkoval Třinecký. Poslední gól této třetiny padl dvě minuty a čtyři vteřiny před koncem. Tentokrát dal gól Otépka, který se prosadil po freestylu zpoza brány.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili opět o něco lépe hosté, kteří se snažili minimálně o vyrovnání. Jejich šance se ještě zvýšily ve třetí minutě poslední dvacetiminutovky, kdy byl vyloučen Tychtl. Domácí však oslabení zvládli a utkání pokračovalo za stejného stavu. Těsně před polovinou utkání svitla hostům naděje, když se prosadil Hadaš. Ale Suchá dokázala opět velice rychle odpovědět, když nabídku Klimeše zužitkoval Tychtl – 7:5. O pět minut později předvedla třetí formace Horní Suché krásnou kombinaci, kterou zakončil střelou do prázdné brány Černý. Další, a zároveň poslední branku domácích v tomto utkání vstřelil minutu a čtyřicet vteřin před koncem opět Černý, který využil toho, že hosté zkoušeli hru v šesti a trefil odkrytou klec hostí přes téměř celé hřiště. V poslední minutě ještě dokázali hráči Slovácka vstřelit dvě branky, poté, co se prosadil Ides a Otépka, ale náskok, který si Suchá vytvořila, už nedokázali hosté dohnat, a utkání tak skončilo vítězstvím Horní Suché 9:7.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Co na to říct, je to jako na houpačce nahoru-dolů. Vždy, když jsme odskočili a měli jsme hru uklidnit, tak jsme nabídli soupeři snížení. Ale po třech posledních zápasech, musíme být spokojeni, protože bereme tři body. Bohužel už nás čeká jen jeden zápas této sezony. Je potřeba se na to pořádně připravit a rozloučit se důstojně.

Komentář trenéra hostů: Oproti minulým dvěma zápasům výrazné zlepšení naší hry. Utkání rozhodlo proměňování šancí. Děkuji soupeři za zápas.

FbK Horní Suchá 9:7 FBC SLOVÁCKO

• Góly a asistence domácí: Mrózek (Matloch), Klimeš (Černý), Kutáček (Matloch), Mašurka (Matloch), Černý (Tychtl), Třinecký (Mašurka), Tychtl (Klimeš), Černý (Tychtl), Černý
  • Góly a asistence hosté: Chromek (Zatloukal), Bližňák (Zatloukal), Ides (Chromek), Otépka (Bližňák), Hadaš (Ides), Ides (Körber), Otépka (Ides)
  •

Poslední zápas letošní sezóny odehrají naši florbalisté příští neděli, tedy 19.2.2023, kdy opět doma ve sportovní hale přivítají od 17:00 FBC ZŠ Uničov. Najděte si čas a přijďte naše Áčko podpořit v posledním utkání sezóny 2022/2023.