A-tým v neděli čeká derby v Orlové

Datum: 25.11.2023

Již tuto neděli vstoupí náš A-tým do druhé poloviny základní části Divize E. Prvním soupeřem, se kterým odehraje Horní Suchá druhé vzájemné utkání, bude Orlová, která dokázala naše florbalisty v prvním utkání porazit 5:4 po prodloužení. Nastane tedy v neděli čas odplaty, a podaří se tak Horní Suché potvrdit rostoucí formu, nebo orlovští Eagles ubrání svou domácí halu a vyhrají letos i podruhé?

1.FBK Eagles Orlová

Orlová předváděla v první polovině soutěže velice solidní výkony, díky kterým se aktuálně nachází na 4. pozici Divize E. Během prvních 10 utkání (Orlová má o jedno utkání méně, než ostatní týmy Divize E, z důvodu odložení zápasu se Slavkovem) dokázali Eagles posbírat 20 bodů, za 6 výher, 1 výhru po prodloužení a 3 prohry. V rámci statistiky +/- se Orlová nachází v kladných číslech, konkrétně na čísle + 22, jelikož dokázala vstřelit 70 branek a 48 jich obdržela. Lídrem kanadského bodování tohoto družstva je jeho kapitán Adam Kučera. Ten si v 10 utkáních připsal 20 kanadských bodů za 5 branek a 15 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je pak Jakub Sasyn, s 12 vstřelenými brankami. Brankoviště patří jednoznačně Vítu Brožovi, který sbíral minuty v brankovišti v 9 z 10 (533,85 minut) odehraných utkání, s úspěšností zákroků 84,23%.

Hornosušané za sebou bohužel nemají tak úspěšnou první polovinu základní části, jako jejich nadcházející soupeř. Po 11 odehraných kolech se Horní Suchá nachází na 8. příčce tabulky se ziskem 12 bodů. Tento bodový zisk získal náš A-tým v utkáních, ve kterých 3 vyhrál, 1 vyhrál po prodloužení, 1 prohrál po prodloužení a 6 prohrál. Co je na hře Horní Suché aktuálně pozitivem, je fakt, že 3 výhry z letošních 4, vybojovali hornosušané v posledních třech kolech. Věříme, že je to známka formy, která konečně přišla, a snad naše florbalisty jen tak neopustí. Lídrem produktivity zůstává i nadále Daniel Tychtl, který kvůli zranění neodehrál poslední dva duely, přesto je s 20 body (z 8 odehraných utkání) nejproduktivnějším hráčem A-týmu. Nejlepším nahrávačem Horní Suché je aktuálně Václav Večeřa, který si v letošní sezóně připravil již 10 gólových přihrávek. Co se týče statistik gólmanských, tak těm v Horní Suché vévodí Filip Plíhal, který letos odchytal 5 duelů s úspěšností zákroků 81,34%. Na závěr jen dodáme, že všichni pevně věříme, že si naši florbalisté vylepší veškeré statistiky již tuto neděli v Orlové.