Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

A-tým s Třincem bohužel padl

Datum: 18.01.2023

Velice vyrovnané utkání mezi domácí Horní Suchou a Třincem nakonec rozhodli ve svůj prospěch hosté, kteří vstřelili vítěznou branku 16 vteřin před závěrečnou sirénou. Domácí se totiž snažili soustředit všechny své síly na útok, jelikož nutně potřebovali získat všechny 3 body, aby mohli usilovat o postup do play-up. Po této prohře je však šance na postup do vyřazovacích bojů pouze teoretická a už nezáleží pouze na výsledcích našeho A-týmu.

Komentář k zápasu:

Vstup do utkání vyšel o něco lépe našim florbalistům, kteří si dokázali vytvořit několik dobrých příležitostí, které však zůstaly bez využití. Potrestáno nebylo ani první vyloučení Třince. Následovala oboustranně opatrná hra, ve které však byli o něco aktivnější florbalisté Horní Suché. Bylo zřejmé, že ani jeden z celků nechtěl udělat chybu, která by mohla soupeře poslat do vedení. V čase 11:27 měli první možnost přesilové hry také hosté. Ani oni však svou početní převahu nedokázali využít, a dokonce ve své přesilovce branku obdrželi. Klimeš vyslal dlouhým pasem do úniku Černého, který si krásným lobem vychutnal hostujícího brankáře Piška. Minutu před koncem první třetiny sudí opět vylučovali. Na trestnou lavici putoval třinecký Kupczak za sekání. V první části této přesilové hry se naši hráči ale prosadit nedokázali, a tak si přenesli necelou minutu přesilovky do druhé periody.

V úvodu druhé části si ještě v probíhající přesilovce dokázali naši hráči pár šancí vytvořit, ale gól z nich nebyl. Druhou branku vidělo všech 140 přítomných diváků v čase 24:29, kdy využil nepozornosti hostů při rozehrávce Suché v útočném rohu Klimeš, který přesným pasem našel před brankou úplně volného Štepána Grafa, který lehce tečoval míček a vyhouslil hostujícího gólmana – 2:0. Dvoubrankové vedení vydrželo domácím necelé čtyři minuty, po uplynutí tohoto času totiž zakončil pohlednou akci Třince Szkandera. Na obdržený gól dokázali domácí rychle odpovědět, a opět se o to postaral dvojice Černý-Klimeš. První jmenovaný v úniku 2 na 1 nejprve naznačil střelu, po které shodil míček na nabíjecího Klimeše, který už neměl problém zakončit akci ranou do prázdné brány.  Do závěru třetiny jsme viděli ještě 3 vyloučení na straně Třince. Nejprve měli domácí k dispozici klasickou přesilovku 5 na 4 po faulu Martynka, který koncem hole píchl do žeber Matlocha. Tato přesilovka ovšem opět nebyla využita. Jeden z dost možná rozhodujících momentů utkání nastal v čase 37:46, respektive 38:13. V prvním zmíněném čase byl totiž vyloučen Czernek za hru na zemi a ve druhém čase byl za hrubost vyloučen Drong. Tato dvě vyloučení znamenala pro Horní Suchou minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3, ve které však domácí úspěšní nebyli. Část pokračující přesilovky si přenesli do třetí třetiny.

Ani posledních pár vteřin přesilovky, kterou domácí měli na startu poslední periody k dispozici, nedokázali naši hráči využít, a tak se pokračovalo ve hře 5 na 5 za stavu 3:1. Ten však bohužel pro náš tým nevydržel příliš dlouho. V čase 41:25 totiž na 3:2 snížil Gorný, který se nejlépe zorientoval na brankovišti Suché a se štěstím dorazil za Plíhala střelu Czerneka. V čase 48:39 dostali hosté šanci na vyrovnání, jelikož byl za držení vyloučen Hensler. Třinec si vzal oddechový čas, ve kterém si chtěl pravděpodobně domluvit nějaký přesilovkový vzorec, ze kterého by mohl vstřelit branku. Domácí dobře bránili, a tak se Třinec z přesilovkových kombinací prosadit nedokázal. Co se ale nepovedlo po kombinaci, povedlo se po rozehrávce volného úderu. Ten na sebe vzal Drong, využil špatného postavení blokujícího obránce a prostřelil jak jej, tak domácího brankáře - 3:3. Dvě minuty a dvacet vteřin před koncem třetí třetiny bylo na domácí střídačce dost ticho. V tomto čase se totiž prosadili třinečtí florbalisté, poté co nahození z rohu hřiště propadlo Filipu Plíhalovi a za brankovou čáru ho doťukl Turoň. Tento, řekněme velice náhodný gól, poslal hosty do vedení 3:4. Toto vedení ale ještě nebylo rozhodující, jelikož domácí přispěchali s rychlou odpovědí. Po 32 vteřinách totiž využil nabídky Klimeše Tychtl, který prostřelil Piška. Vše nasvědčovalo tomu, že by mohli být všichni v hale svědky prodloužení, což ovšem nenastalo. Domácí chtěli získat plný počet bodů, a tak vrhli všechny síly do útoku. Avšak místo toho, aby branku vstřelili, zapomněli na obranu, a toho využil čtrnáct vteřin před koncem Třinec. Drong v breaku přihrál přesně Janovskému, který odkrytou bránu bez problémů trefil. Po této brance ještě došlo k vyloučení hostujícího hráče Szkandery, který se společně se svými spoluhráči v celku nesportovně vysmíval domácímu týmu. Trest za nesportovní chování však pro Třinec už nic neznamenal, jelikož ve zbylých čtrnácti vteřinách už hráči Horní Suché nedokázali s utkáním nic udělat.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Krásný zápas s pro nás smutným koncem. První dvě třetiny jsme hráli to, co jsme chtěli a neslo to ovoce. Ve třetí třetině se strhl hurikán a my, místo chytré kombinační hry, kterou jsme do té doby předváděli, jsme se nechali strhnout k individuálním akcím. Ty nabídly soupeři, při jeho rychlém presinku možnosti k zakončení, které využil. Děkujeme soupeři i skvělým divákům za zápas.

Komentář trenéra hostů: Wow... Pro tohle ten florbal děláme. Díky soupeři za vypjatý zápas, ve kterém nám skvělá fanuoškovská výprava vytvořila téměř domácí atmosféru.

FbK Horní Suchá 4:5 FBC Intevo Třinec

• Góly a asistence domácí: Černý (Klimeš), Graf (Klimeš), Klimeš (Černý), Tychtl (Klimeš)
  • Góly a asistence hosté: Szkandera (Martynek), Gorný (Czernek), Drong, Turoň (Bajtek), Janovský (Drong)
  •

Další zápas čeká naše Áčko 22.1.2023, kdy opět doma vyzve v 17:00 celek Zlín Lions. Byť jsou šance na postup do play-up pro náš celek opravdu minimální, stále existují. A z toho důvodu jistě udělají naši hráči vše, aby zvítězili. Přijďte je v cestě za vítězstvím podpořit.