Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
Spartak Hluk
Datum a čas konání: 03.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Další zápas

FbK Horní Suchá
FBS Olomouc
0:0
Datum a čas konání: 17.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

A-tým kapituloval po čtvrté za sebou

Datum: 10.10.2023

A-tým kapituloval po čtvrté za sebou
Ani výjezd na palubovku doposud neporažené Olomouce body nepřinesl. Přitom ještě do poloviny utkání bylo manko Horní Suché pouze jednogólové. Poté však dokázali domácí vstřelit 3 branky v krátkém sledu, čímž si zajistili čtyřbrankový náskok, který si v poslední dvacetiminutovce pohodlně pohlídali. Pro Áčko znamenal tento výsledek nejen čtvrtou prohru v řadě, ale také propad na 9. místo tabulky Divize E.

Komentář k zápasu:

Už v úvodním dějství tohoto duelu bylo jasné, že se naši florbalisté do žádné aktivní hry nepoženou. Prioritou bylo mít dobře postavenou obranu, přičemž těžit chtěli naši hráči z případných breaků. Olomouc však velice dobře kontrolovala balónek, který našim florbalistům půjčovala jen zřídka. V první třetině padly pouze dvě branky, a to v rozmezí pouhých 30 vteřin. O oba góly se postarali domácí. Nejprve v čase 6:37 otevřel skóre zápasu Kopelec, který měl po přihrávce Macháčka jednoduchou práci, jelikož byl před Plíhalem zcela osamocen. Následně měli naši hráči k dispozici rozehrávku z poloviny hřiště, kterou však nezahráli vůbec dobře, míček se následně dostal na hůl Jelínka, který v čase 7:07 od mantinelu vymetl veškeré pavučiny v levém horním rohu Plíhalovy brány.  Ve zbylém čase se obraz hry moc neměnil. Na balónku byli domácí, kteří se snažili dostávat do šancí, které však ve většině případů likvidoval chytající Plíhal. Po prvních dvaceti minutách tedy platil stav 2:0 z pohledu domácích. 

I druhá třetina se nesla v podobném duchu, jako ta první. Menší znejistění vnesl do hry domácích v čase 25:21 Večeřa, který po jednoduše rozehrané rozehrávce rozvlnil síť za domácím gólmanem. Stav 2:1 vydržel dalších deset minut, ve které se utkání opět neslo v podobném duchu, jako doposud. Tedy ojedinělé šance Horní Suché, proti trpělivé kombinační hře domácích na polovině soupeře. Že trpělivost nese své ovoce, se potvrdilo v čase 35:49, kdy se střelou téměř z půlky hřiště prosadil podruhé v utkání Jelínek. Tato branka domácí nakopla, a po dalších 24 vteřinách se Olomouc radovala znovu. Tentokrát zužitkoval přesný pas Kopelce, nikým nehlídaný Macháček. Aby toho nebylo málo, přišlo po dalších 5 vteřinách hry vyloučení Krajíčka za hrubost. První početní výhodu domácí dokázali využít poté, co v čase 37:05 kompletoval hattrick přesnou ranou Jelínek. Tento hrůzostrašný úsek hry, z pohledu Horní Suché, pak ještě v čase 37:48 završil Večeřa, který byl vyloučen za nesportovní chování. Tuto početní výhodu ale domácí využít nedokázali, a tak byl stav utkání po 40 minutách 5:1.   

Do třetí třetiny vstoupily oba celky s tím, že byla obě družstva stažena na 2 formace. Obraz hry se ale ani těmito tahy příliš nezměnil. Olomouc hrála opět aktivně na balónku, zatímco Horní Suchá se snažila těžit z, ne příliš častých, chyb domácího týmu. Po 10 minutách a 52 vteřinách hry 3. třetiny, vylučovali sudí potřetí v utkání, a opět se jednalo o faul hostujícího hráče. Tentokrát byl za hrubost vyloučen Tomanec. Domácí kombinovali, až našli skulinu v obranné čtveřici Suché, a po 1 minutě a 5 vteřinách zužitkoval tuto početní výhodu Kopelec. V tomto zápase mohli domácí působit jako experti na slepené branky, jelikož po necelých dvou minutách lovil Plíhal další míček ze své branky. Po obrovské individuální chybě Kutáčka na půlce se totiž do samostatného úniku dostal Macháček, který se v takovýchto šancích nemýlí – 7:1. Poslední tečku za utkáním ale udělali naši florbalisté, poté, co nahození Melníka dorazil za záda olomouckého brankáře pohotový Tomanec. Ten tak, alespoň kosmeticky, upravil skóre na konečných 7:2. 

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Dnes ospale utkani, kdy od zacatku soupeř zavřel svou pulku a vyckaval na chyby. Tech nastesti neprislo dnes moc a dovedli jsme povinné 3 body domu. Jinak vlastne dnešek nemel velkých pozitiv ani negativ. Pristi tyden nas ceka tezky zapas v Bilovci , který bude doma urcite neprijemny. Makame dal.

Komentář trenéra hostů: Komentář nebyl doložen. 

FBS Olomouc 7:2 FbK Horní Suchá

  • Góly a asistence domácí: Kopelec (Macháček), Jelínek, Jelínek (Máca), Macháček (Kopelec), Jelínek (Kratochvil), Kopelec (Macháček), Macháček
  • Góly a asistence hosté: Večeřa (Krajíček), Tomanec (Melník)
  • Střely: 37:18
  • Vyloučení: 0:3
  • Zásahy gólmanů: Martin Navrátil – 16, Filip Plíhal – 30
  • Rozhodčí: Lukáš Axmann a Radek Šiška
  • Nejlepší hráč utkání domácí – Jelínek Nejlepší hráč utkání hosté – Tomanec
  • Zápis z utkání k nahlédnutí zde
  •  

Veledůležitý zápas čeká náš A-tým již tuto neděli (15.10.2023), kdy od 17:00 v domácím prostředí přivítají nováčka soutěže – tým FBC Destila Slavkov. Jelikož je Slavkov aktuálně na 10. pozici tabulky se 3 body, půjde prakticky o souboj o 6 bodů. Je tedy jasné, že naši hráči budou potřebovat vaši podporu. Zkuste si tedy v neděli udělat čas, a přijďte naše Áčko podpořit! 

 

 

Obrázky

  • A-tým kapituloval po čtvrté za sebou

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 14 40
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 13 30
3 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 12 23
4 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 14 23
5 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 12 22
6 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 13 21
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 13 16
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 13 15
9 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 11 15
10 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 13 12
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 13 8
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 13 6

Narozeniny:

09.12.2023 Anna Krucinová (8)
10.12.2023 Adéla Petrušková (17)
10.12.2023 Bára Pietrowská (16)
10.12.2023 Adam Pietrowski (16)
11.12.2023 Tomáš Hudeček (12)
12.12.2023 Karolína Jahnová (18)
12.12.2023 Klára Tobolová (11)
14.12.2023 Jan Slonka (16)