A-tým jede na Lapač

Datum: 09.12.2022

Doposud muselo prodloužení rozhodnout zápas A-týmu Horní Suché pouze dvakrát. Podruhé to bylo v předminulém utkání, kdy hráli naši hráči v Paskově. A poprvé v první polovině základní části, kdy se naši florbalisté utkali doma se Vsetínem, se kterým se naše Áčko utká podruhé tuto neděli. Toto utkání rozhodl po minutě a sedmnácti vteřinách Daniel Matloch, který v tomto zápase předvedl skvělý výkon, a na celkové výhře 7:6 PP se podílel šesti (4+2) kanadskými body. Zda i druhé vzájemné utkání bude muset rozhodnout až prodloužení, se dozvíme už tuto neděli.

Florbal Vsetín

Valaši se aktuálně nachází na 8. příčce tabulky. Ve třinácti utkáních získali 13 bodů, díky čtyřem výhrám a jedné, již zmíněné, prohře po prodloužení. Poslední utkání odehrál Vsetín na půdě Třince, kde předvedl velice dobrý výkon. Dlouho to dokonce vypadalo, že by favorita mohl obrat o všechny 3 body, když ještě minutu a půl před koncem utkání vedl 6:5. Třinci se však povedl fantastický obrat, a díky dvou branek během 22 vteřin rozhodl o tom, že 3 bodu zůstanou doma. Nicméně pokud se povede Vsetínu navázat na toto utkání, mohli by sahat po bodech i doma proti Horní Suché. A jistě pro to udělají vše. Hlavní útočnou zbraní Vsetína je Ivan Zajíc, který během třinácti odehraných utkání nastřádal 33 kanadských bodů (23+16), což ho řadí na čtvrté místo bodování celé Divize E. Brankoviště Valachů, pak patří Jakubu Tománkovi, který už odchytal 622 minut a průměr obdržených branek drží na čísle 74,16.

Hráči našeho A-týmu si v posledním utkání s chutí zastříleli, když doma porazili Hluk jednoznačně 23:8. Všichni bychom byli rádi, kdyby tento střelecký apetit našim hráčům vydržel i do utkání proti Vsetínu. Je však jasné, že Hluk, který byl v Suché velice oslaben, nebude dosahovat kvalit, které na Suchou vytasí v domácím prostředí Vsetín. Herní pohodu na sobě nechává znát především dvojice Černý – Klimeš, kteří si proti Hluku připsali shodně 7 kanadských bodů. První jmenovaný vstřelil 4 branky a na 3 dokázal nahrát, druhý zmíněný pak 3 skóroval a zapsal 4 asistence. Na čem bude chtít Horní Suchá určitě stavět i v tomto utkání, bude přesilová hra, kterou má nejlepší v celé soutěži. Z 51 možností využili hornosušané 25 přesilovek, což jim vynáší úctyhodnou, 49,02 procentní, úspěšnost.