Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Ženy vezou z posledního turnaje sezóny 3 body a konečné 5. místo

Datum: 09.05.2014

K prvnímu zápasu nastoupily ženy ze Suché proti Kopřivnici odhodlány prolomit šňůru proher s tímto soupeřem a ač dojely pouze v 9ti hráčkách do pole, na odhodlání jim to neubralo. K druhému zápasu nastoupily ženy z Horní Suché do pomyslného derby proti Havířovu. Tyto zápasy jsou často vyhecované a plné bojovnosti.

FBC Vikings Kopřivnice: Štěpánová - Prokopová, Pernová, Gilarová, Paseková, Milichová, Prášivková, Krbcová, Kubečková, Podhráská, Špirková, Špůrková

FbK Horní Suchá: Velčovská - Rohlová, Sztrnadelová, P. Komendová, M. Stecová, E. Stecová, Szotkowská, Bártová, Šimonová, Melecká

První třetina byla zahájena na 3 beky a byla poměrně opatrná. V 6. minutě otevřela skóre krásnou střelou pod víko jedna z kopřivnických žen. Za nepříznivého stavu 0:1 skončila 1. třetina.  Do druhé třetiny nastoupily ženy Horní Suché už se 4mi beky a tedy s větší jistotou vzadu a 5ti útočníky, kteří už v 1. minutě druhé třetiny srovnaly a to krásnou akcí po ose Eva Stecová, Petra Malecká a opět Eva Stecová jako střelec srovnávací branky. Toto vyrovnání tým povzbudilo k dalšímu napadání a tlaku, který přinesl ovoce ve 3. minutě druhé třetiny kdy se prosadila Vendula Šimonová po přihrávce Pavlíny Komendové. Jenže necelé dvě minuty nato přišlo vyrovnání z holí kopřivnických žen a za nerozhodného stavu 2:2 byla ukončena 2. třetina. Podle obrazu hry bylo jasné, že ženy ze Suché mají více ze hry a více nebezpečnějších šancí a tak nepolevovaly v odhodlání ve 3. třetině přiklonit štěstí na svou stranu a konečně zvítězit. Jelikož se hra na 4 beky osvědčila, nastoupily takto ženy z Horní Suché i do závěrečné části. Jenže hned po zahájení třetí části vsítila Kopřivnice branku a ujala se vedení 3:2. To ale hornosušské ženy nezlomilo, ba naopak už Kopřivnici nic nedovolily a samy se ujaly dirigování hry. O minutu později od obdržené branky, ve 2. minutě třetí třetiny, srovnala skóre Vendula Šimonová po krásné střele, bez asistence. O další minutu později, tedy ve 3. minutě třetí třetiny, se prosadila Eva Stecová, která backhandem uklidila přihrávku od Pavlíny Komendové za záda kopřivnické gólmanky. Poté ve 4. minutě třetí třetiny natáhla od půlky ke střele kapitánka Jitka Bártová a tato střela doplachtila až za záda gólmanky soupeře. V 5. minutě třetí třetiny završila Eva Stecová svůj hattrick kdy po přihrávce své sestry Moniky krásnou střelou navýšila skóre na 6:3 pro Horní Suchou. V zápise sice připsali gól její sestře, ale ta v rámci zachování dobrých sesterských vztahů a taky proto, že se nechlubí cizím peřím, tímto svědčí, že gól vstřelila Eva Stecová a fakt vstřelila hattrick !! V 6. minutě však byla Eva Stecová vyloučena za sekání a ženy ze Suché se snažily zabránit tomu, aby Kopřivnice vstřelila kontaktní gól. To se jim povedlo a oslabení skvěle ubránily. Kopřivnice se s ubývajícím časem snažila o nahazování dlouhých míčů a dorážení míčků před Dášou Velčovskou, ale co nezachytila obrana, s tím si Dáša hravě poradila a nedala soupeřkám šanci. Čas ubíhal a každý začínal věřit, že historicky první výhra nad Kopřivnicí se podaří právě dnes. Ještě v poslední minutě třetí třetiny přišel, po dvou nevydařených tutových šancích, okamžik pro Pavlínu Komendovou, která po přihrávce do běhu od Moniky Stecové předvedla krásnou individuální akci, kdy se natlačila před gólmanku a poslala míček do brány. Po krásném bojovném výkonu si tak ženy z Horní Suché připsaly první vítězství proti Kopřivnici v historii a také další 3 body do tabulky.
Extra statistiky: Hattrick Evy Stecové, padáček Jitky Bártové, ekvilibristický zákrok Dáši Velčovské, kdy zkazila radost už téměř se radujícím soupeřkám, vyškrábnutím míčku konečky prstů, historické vítězství a velká radost.

6. kolo | Sobota 26.04.2014 | SH Cement Hranice

Florbal Torpedo Havířov: Springerová - Gřešová, Némethová, Chlebokáv, Krygielová, Miczková, Nedomová, Hégrová, Krucinová, Vampolová, Skalíková, Bušková, Vasilová

Změna herního stylu alá PSG Zlín ženám z Horní Suché moc nevyhovovala a hrát do plných stálo dost sil. Hra byla především v duchu přetahování se o každý metr hřiště. Skóre otevřel v 10. minutě první třetiny Havířov a za nepříznivého stavu 0:1 byla ukončena první třetina. Ženy ze Suché se snažily najít recept, ale jednu dobu se dokonce přizpůsobily hře Havířova a těžko se dostávaly do šancí. Havířov navýšil skóre hned v úvodu 2. třetiny. Hra plynula dále tak, že Suchá se snažila najít skulinu kudy proniknout šikovanou obranou soupeře a Havířov hrozil z rychlých brejků. O další navýšení skóre se Havířov postaral v 7. minutě a v 10. minutě druhé třetiny kdy vedl už 4:0. Horní Suchá si vypracovala dostatek šancí, ale bohužel jejich produktivita v jejich proměňování byla velice chabá. Často střely mířily nad branku nebo se o jejich zlikvidování postarala hornosušská odchovankyně ve službách Havířova Jana Springerová. O korigování skóre se postarala Veronika Strnadelová v 11. minutě druhé třetiny a vlila tak víru do žil holkám ze Suché, že jsou schopné s nepříznivým stavem něco udělat. Za stavu 1:4 byla ukončena 2. třetina a po dalších mnoha neproměněných šancích na obou stranách takto skončil i celý zápas. Na konci zápasu došlo ještě k dvěma vyloučením na straně Horní Suché, kdy zapracovaly nervy a zmar. Svůj trest si odseděla Vendula Šimonová a Monika Stecová, která dostala dokonce osobní trest. A tak si z druhého zápasu ženy z Horní Suché neodvezly ani bod zato poměrně velké zklamání z výkonu a nemohoucnosti v proměňování šanci. Nyní je čeká pauza a poté se o své místo na slunci začnou prát znova, protože je třeba se z chyb poučit a jít dál!