Ženy vezou z Opavy 6 bodů

Datum: 18.01.2014

Dnes se ženy vydaly do Opavy, kde je čekal soupeř z Ostravy a Třince. Tyto body zaručují ženám pomýšlet na lepší pozici v tabulce. Do konce sezóny jim zbývají odehrát jen dva zápasy, které budou pro umístění v tabulce klíčové. Na 1. místo ztrácely ženy před utkáním 6 bodů.

FbK Horní Suchá: Velčovská - S. Komendová, P. Komendová, Pokorná, Rohlová, Kristianová, E. Stecová, M. Stecová, Šimonová, Bártová, Melecká, Kijonková

K prvnímu zápasu naskočily ženy z Horní Suché s velkou chutí hrát a hlavně získat body. Od prvních minut aktivním napadáním si vytvářely tlak a nepouštěly soupeře téměř k ničemu. Své ovoce to přineslo v 8. minutě první třetiny kdy se po přihrávce Petry Melecké trefila přesnou střelou Vendula Šimonová. Ještě na konci první třetiny se konečně střelecky probudila také Eva Stecová, která se po přihrávce Venduly Šimonové prosadila v poslední minutě první třetiny a zvýšila náskok na 2:0. Do druhé třetiny vstupovaly hornosušské ženy s náskokem dvou gólů, ale s vůlí nepolevit v nastoleném tempu a napadání. Ve 3. minutě druhé třetiny po faulu na naší útočící hráčku byla nařízena standartní situace, kterou Vendula Šimonová rozehrála na Evu Stecovou a ta procedila míček za soupeřovu gólmanku. I druhá třetina byla v naší režii a další gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 8. minutě druhé třetiny se po přihrávce Pavlíny Komendové prosadila Kristýna Pokorná a navýšila skóre už na 4:0. Bohužel se však tato třetina stala konečnou pro kapitánku a mozek první lajny Silvii Komendovou, která si po špatném došlápnutí pochroumala koleno a zápas nedohrála (přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na palubovku ;)). Do hry se proto také zapojila jedenáctá hráčka na soupisce Tereza Kijonková. Týmu chvíli trvalo než opět uspořádal svou hru, ale ve 12. minutě druhé třetiny po přihrávce Evy Stecové se opět prosadila Vendula Šimonová a zakulatila skóre na 5:0. Ač se hra odehrávala především na straně soupeřek, tak z velmi ofenzivních snah docházelo k občasnému propadání obrany a gólmanka Suché Dáša Velčovská předváděla svou kvalitu a nedovolila soupeřkám skórovat. Do třetí třetiny nastupovaly ženy Horní Suché s jasným cílem a to dohrát zápas bez zbytečných problémů a hlavně v klidu. Bohužel tato představa se nesešla se skutečností. Soupeř nás donutil běhat, stal se aktivnějším v napadání a na základě toho se po chybě v obraně dostal ke korigování skóre na 5:1 v 6 minutě třetí třetiny. Snaha uklidnit hru a zase přinést klid na naše florbalky se sice míjela účinkem, ale v 9 minutě třetí třetiny po další přesné přihrávce Evy Stecové na Vendulu Šimonovou  bylo opět skóre o 5 gólů. V 10. minutě třetí třetiny se opět prosadil soupeř, ale konečnou tečkou na závěr a navýšení skóre na konečných 7:2 obstarala opět Vendula Šimonová po nahrávce Kristýny Pokorné. První tři body jsou doma :)!!
Extra postřehy:
Vendy (4+2), probuzení šípkové (střelecké) Růženky (fialověnky :)), kvalitní týmový výkon, skvělá rozcvička :)..

K druhému zápasu nastoupily ženy z Horní Suché proti Třinci odkud do týmu přišly Eva a Monika Stecovy. Jak na straně sester tak i na jejich bývalém týmu bylo znát přemotivování a snaha urvat body pro sebe. První třetina se odehrávala v duchu odťukávání a nepřesností z obou stran. Nejvíc se bojovalo ve středu hřiště o každý metr a hra nebyla přesná. Gólmanky na obou stranách nemusely moc zasahovat do hry, protože většina pokusů létala mimo bránu. Proto první třetina skončila bezbrankově 0:0. Od druhé třetiny začaly hornosušské ženy více běhat, napadat a svou aktivní hrou si připravily několik dobrých šancí. Avšak byl to právě soupeř, který v 6 minutě druhé třetiny po tečované střele procedil míček za záda gólmanky Velčovské. Suchá ještě více zabrala a snažila se o srovnání skóre. To se podařilo o necelou minutu později kdy po přihrávce Evy Stecové se střelou nad nohu třinecké gólmanky prosadila Vendula Šimonová. Za nerozhodného stavu se každý z týmů snažil neudělat chybu a popřípadě časem přiklonit výhru na svou stranu. V 9. minutě padalo nahození za záda gólmanky Dáši Velčovské, ale svým obranným zákrokem zasáhla Jitka Bártová a ač muselo být nařízeno trestné střílení za vysokou hůl, tak v dané chvíli zachránila situaci. Trestné střílení se nepodařilo třinecké hráčce proměnit a dokonce se ani nemusela blýsknout skvělým zákrokem gólmanka Dáša Velčovská, jelikož nájezd skončil vysoko nad. V následném oslabení se Třinec snažil o usídlení na naší polovině, ale obranná čtveřice jim to velice ztěžovala. Po vybojování míčku Evou Stecovou vybídla Vendulu Šimonovou v oslabení k brejku, ale ta bohužel tuto nabídku nevyužila. V 11. minutě byla vyloučena třinecká hráčka a ženy ze Suché tak dostaly možnost zahrát si přesilovku. Tu však nevyužili a tak se konec druhé třetiny dohrál za nerozhodného stavu 1:1. Třetí třetina se nesla v duchu snahy o rozhodnutí a taky neudělání chyby, která by znamenala změnu skóre a zkomplikování situace. Na hornosušských ženách už bylo vidět, že mají v nohách druhý zápas a tak byla hra neuspořádaná a o míček se více bojovalo než by se s ním hrálo. Štěstí se ale nakonec přiklonilo na stranu Suché, kdy v 11. minutě po posunutí Moniky Stecové dopředu na (její sestru :D) Evu Stecovou byl vstřelen rozhodující gól. V závěrečném tlaku Třinec už nebyl schopný srovnat a tak ženy z Horní Suché po ubojovaném výkonu přidaly další 3 body a nakonec Opavu opustily s 6 body do tabulky.

Extra statistiky:

Extřinecké hráčky zařídily vítězný gól, skvělý výkon gólmanky Dáši Velčovské, pád Moniky Stecové (po delší době – za dvojku a prý to neudělala schválně :D), ekvilibristický zákrok Jitky Brátové..