Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Ženy v 9 lidech zastavily sérií 8 výher Hranic, na Kopřivnici už chyběly síly

Datum: 22.12.2013

3 dny před Štědrým dnem ženy FbK Horní Suchá vyrazily do Olomouce, kde po zápasech navštívily Vánoční trhy. Před tím je ale čekaly soupeřky z Hranic, které dosud neporažené s 8 výhry byly na 1.místě a dále holky z Kopřivnice, které se stejným počtem bodů jako FbK Horní Suchá, byly na místě druhém. Ženy HS byly oslabené o hráčky Vendula Šimonová (spálová angína), Kristýna Rohlová (podezření na zánět slepého střeva JIP Karviná), Kateřina Szotkowská (střevní chřipka), proto nastoupily pouze v 9-ti lidech v bráně s ligově nejlepší gólmanskou Dagmar Velčovskou.
7. kolo | Sobota 21.12.2013

Proti papírově silnějším Hranicím nastoupily ženy Suché s nasazením, bojovností a chutí vyhrát. Vše se vyplatilo a ženy Suché po krásném výhozu brankářky s novými kalhoty Dagmar Velčovské na Kristýnu Pokornou rázem vedly 1:0. Po 4 minutách zvýšila skóre na 2:0 střelou z dálky Silvie Komendová, která dotlačila očima míček až za čáru. Hranice snížily na 2:1 v čase 11:03. Na to ale odpověděla opět Komendová Silvie, kdy po 20 sekundách ze standardní situace střelila gól o tyč, po výborném clonění před brankářem od Veroniky Sztrnadelové. Ženy po první třetině vedly 3:1. O další navýšení skóre se opět postarala v čase 1:23 druhé třetiny Silvie Komendová, které dostala krásnou nahrávku z akce „hoď a běž“ od posily z třineckého klubu Evy Stecové.  Ženy vedly 4:1 po 13 minutách hry. O snížení skóre se postaraly Hranice v 5. minutě druhé třetiny na 4:2. Ženy Horní Suché v čele se skvělou gólmankou ale nedopustily srovnání a držely svoji bojovnost až do konce třetí třetiny. I přes velký tlak Hranic, ještě navýšila skóre opět třinecká obranná posila Monika Stecová, která zavěsila pod ruku gólmanky z Hranic a v 11.minutě třetí třetiny pojistila výhru na 5:2.

Statistiky:
Komendová Silvie (3+0), Kristýna Pokorná (1+0), Monika Stecová (1+0), Eva Stecová (0+1), Dagmar Velčovská (0+1)

Extra statistiky:
První hattrick Silvie Komendové v její dosavadní florbalové kariéře, série neproměněných šancí Pavlíny Komendové po skvělých výhozech Velčovské, zvládnutí náročného zápasu na tři obránce.

Soupiska:
Velčovská, Komendová S., Stecová M., Bártová J., Komendová P., Pokorná K., Kristiánová K., Stecová E., Melecká P., Sztrnadelová V.

8. kolo | Sobota 21.12.2013

Druhý zápas jsme nastoupily proti prokletým Kopřivnicím, kdy Suchá asi 7 let proti nim nezvítězila. Vždy prohrála maximálně o gól, nebo dva, případně remíza. Se stejným prokletím ale přišly i hráčky z třineckého klubu a ženy doufaly, že matematicky dvě mínus se mění v plus, a prokletí bude zlomeno. Ženy ze Suché ale už při rozcvičce věděly, že něco nebude v pořádku. Po velké bojovnosti s Hranicemi přišla únava a v 9 lidech bude zápas náročný. Nicméně ženy HS šly opět do zápasu s velkou bojovností.  Ženám ale už v první třetině chyběl ten krok navíc k balónku, zaseknutí, vystartování, nicméně se pořád držel krok s Kopřivnicí. Ty ale využily zaváhání obrany centra a zvýšily nejprve na 1:0, po té opět z chyb obrany centra na 2:0. 1. třetina se zvládla na tři obrany jen ztěží a bylo nutno sáhnout po obraně z řad útočníků. Do obrany tedy nastoupila Sztrnadelová, která pomohla a odlehčila nápor obránců. Nicméně se zvýšila zátěž pro útok, který hrál v 5 lidech.  Na začátku druhé třetiny snížila gólem po zemi k tyčce Kristiánová Kateřina po nahrávce Komendové Silvie v čase 0:46. Ženám ubývalo sil, ale nasazení a bojovnost ne. Až do deváté minuty druhé třetiny setrvával stav na 2:1. Bohužel v 9. minutě po chybě obránkyně, zvýšily Kopřivnice skóre na 3:1. Ve třetí třetině předvedly ženy neskutečné odhodlání, bojovnost a soudržnost. Dostávaly se velkého tlaku na bránu, ale vždy chyběl ten krůček k zavěšení. Nebylo na co čekat a v 9. minutě šly ženy HS do power play a snažily se, seč síly stačily. Bohužel až v čase 10:42 do prázdné brány vstřelila gól Kopřivnická žena  a zastavila skóre na 4:1.