Ženy proti Opavě selhaly

Datum: 04.01.2014

Po Vánoční pauze čekal ženy ze Suché jeden zápas proti Opavě. Bohužel po 14-denním oddechu od florbalu přišla další prohra proti Opavě. Ženy se drží na 5. místě, na druhé místo ztrácejí pouze tři body. Počet zápasů v první sedmičce je srovnaný na 9.

Ve 12 lidech nastoupila Horní Suchá proti Opavě, která měla neúplné dvě lajny.  Holky šly do zápasu s chutí vyhrát, jenže v páté minutě první třetiny Opava proměnila díky nedorozumění v obraně na 0:1. Ženy byly pod tlakem a za 15 sekund přišel další gól a skóre bylo rázem 0:2. Na to hned odpověděla Jitka Bártová krásnou střelou nad nohu gólmanky a snížila na 1:2. Bráněním ve hře si vysloužila trest hráčka z Opavy a tak hornosušské ženy měly přesilovku. Bohužel neproměnily, ale tlak a střely rozhodně nechyběly. Ve druhé třetiny se ženy kously a v 2. minutě vyhozením brankářky Dagmar Velčovské na Vendulu Šimonovou vyrovnaly na 2:2. Nádherná střela do víka branky. V průběhu druhé třetiny byla Opava pod tlakem a i přesto dokázaly ubránit výborné střely od hráček ze Suché. Před koncem druhé třetiny, kdy byla obrana od Suché zmatená, se Opavě povedl vstřelit další gól a skóre bylo 2:3. Na začátku třetí třetiny se Opavě podařilo proniknout přes obranu a vstřelit další branku na 2:4. V 5. Minutě přišlo vyloučení Silvie Komendové z Horní Suché a tak měla Opava přesilovku, kterou díky výbornému bránění neproměnily. Ale 4 minuty před koncem se Opava opět dostala do brejku a zvedla skóre na 2:5. Hornosušské holky se nedaly a z rozehrávky z rohu dala Kristýna Pokorná ladnou přihrávku Petře Melecké a její střela šla po zemi do rohu branky. Skóre bylo 3:5. Trenér Opavy si vzal time-out, ale ve hře se už nic nestalo a zápas skončil výsledkem 3:5.

Statistiky: Jitka Bártová ( 1+0 ) Vendula Šimonová ( 1+0 ) Dagmar Velčovská ( 0+1 ) Petra Melecká ( 1+0 ) Kristýna Pokorná ( 0+1 )
Extra statistiky:  Výborný nátlak Horní Suché na Opavu, série neproměněných střel
Soupiska:  Velčovská, Komendová S., Komendová P., Pokorná K., Rohlová K., Kristiánová K., Szotkowská K., Stecová M., Stecová E., Bártová J., Šimonová V., Melecká P.