Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Zdolá Suchá Ještěry?

Datum: 25.11.2022

V sobotu vycestují Muži A do Paskova, kde vyzvou domácí Saurians. První vzájemný duel zvládl lépe nováček soutěže z Paskova, který ve druhém kole soutěže porazil náš tým 4:3. Teď čeká oba týmy odveta. Saurians budou v den utkání slavit 25 let florbalu v Paskově, a naši florbalisté jistě udělají vše pro to, aby jim oslavu částečně překazili, a vrátili týmu Paskova porážku z úvodu sezóny.

PASKOV SAURIANS

Paskov v dosavadním průběhu sezóny posbíral 24 bodů v 11 utkáních, což ho řadí na 4. místo soutěžní tabulky. Aktuálně mají Ještěři na svém kontě šest výher v řadě, což ukazuje, s jak dobrou formou se aktuálně florbalisté Paskova potýkají. Jasným potvrzením je například výhra nad lídrem tabulky ze Zlína, kterého Paskov na domácí palubovce porazil poměrem 7:6 po prodloužení. V aktuálním ročníku se, dle barevné kombinace dresů, žluto-zelení spoléhají především na dva muže. Prvním je Martin Ulman, jehož útočné kvality jsou znatelné. Martin odehrál devět utkání, ve kterých zaznamenal 23 kanadských bodů (16+7), což ho řadí na 8. místo v individuálních statistikách celé Divize E. Druhým hráčem, respektive gólmanem na kterém Paskov stojí je Vojtěch Kořínek. Tento gólman má v poměru dochytaná utkání/úspěšnost zákroků nejlepší čísla v celé lize. Je tedy zřejmé, že hra Paskova stojí především na tomto maskovaném muži, který, i díky svým zkušenostem patří k hlavním strůjcům veškerých vítězství Paskova.

V posledním utkání ukázali florbalisté našeho A-týmu velký morál. Proti Olomouci totiž už po pěti minutách prohrávali 0:3, přesto dokázali v domácím prostředí zápas otočit a zvítězit poměrem 7:6. Tento obrat a výborný výsledek, proti silnému soupeři by mohl naše hráče nakopnout. Duel s Paskovem bude dalším důležitým zápasem, jelikož rozdíl v tabulce je mezi oběma týmy pouze čtyřbodový. Dalo by se tedy říct, že se v sobotu bude hrát o 6 bodů. V případě výhry by se totiž Horní Suchá dotáhla na čtvrtý, případně i třetí tým – dle výsledku duelu Hluk : Třinec (pozn. redakce), tabulky na rozdíl jediného bodu. Jelikož jsme v představení Paskova zmínila brankáře Saurians, musíme teď zmínit i gólmana Horní Suché. Pokud by totiž do utkání nastoupil jak Kořínek, tak hornosušský Filip Plíhal, došlo by k souboji dvou nejvytěžovanějších brankářů soutěže. Plíhal totiž doposud odchytal 541,28 minut, a brankářská jednička Paskova ještě o 55,67 minut více.

Duel, který může oběma celkům ukázat, jaké by mohly mít šance na teoretický postup do Národní ligy, startuje v sobotu, ve sportovní hale v Paskově, v 17:30. Držte našim hráčům pěsti, aby potvrdili dobrý výkon z posledního zápasu a přivezli zpět do Suché další tři body do tabulky.