Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

FbK Horní Suchá
Spartak Hluk
Datum a čas konání: 03.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Další zápas

FbK Horní Suchá
FBS Olomouc
0:0
Datum a čas konání: 17.12.2023 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Utkání plné vyloučení zvládl lépe Třinec

Datum: 26.10.2022

Utkání plné vyloučení zvládl lépe Třinec
7. kolo Divize E svedlo k souboji Horní Suchou a Třinec. Toto mini derby nakonec zvládli lépe florbalisté Třince, kteří, i díky druhé třetině, kterou ovládli poměrem 4:1, nakonec dokázali vybudovaný náskok udržet a zvítězit. Hornosušané už teď však musí myslet na následující prodloužený víkend, jelikož je v pátek čeká Olomouc a v sobotu první Zlín.

Komentář k zápasu:

V úvodu utkání se snažily oba týmy vyzkoušet pozornost soupeřových gólmanů. Aktivnějším byli o něco více třinečtí florbalisté, kteří se však gólově prosadit nedokázali. První vyloučení tohoto utkání, ve kterém sudí rozdali celkem 34 trestných minut, přišlo v čase 7:44, když byl na trestnou lavici odeslán Fiedor za sekání. Tuto početní výhodu ale Horní Suchá zužitkovat nedokázala. Další tresty rozdali sudí 5 minut později, když byli na trestnou lavici odesláni současně třinecký Drong a hornosušský Tychtl, oba za sekání. Hra 4 na 4 lépe vyhovovala Třinci, který v ní dokázal vsítit první branku zásluhou Bajtka. Stejná situace nastala v čase 14:21, kdy byla na trestnou lavici odeslaná dvojice Sikora - Kopia. Po krátké hře 3 na 3 se opět přešlo do hry 4 proti 4, a opět toho dokázali využít domácí. Tentokrát se prosadil kapitán Mieszek. Krátce po druhé inkasované brance měli hornosušané další možnost přesilové hry po vyloučení Martynka. Tuto přesilovku už hráči našeho A-týmu dokázali zužitkovat, když se po nahrávce Večeřy prosadil Krajíček. Do závěru první části ještě stihla Horní Suchá vyrovnat po přesné ráně Večeřy.

Start druhé třetiny se opět nesl v duchu častého vylučování, tentokrát putoval na trestnou lavici Mieszek z Třince, který se provinil sekáním. Tato přesilovka zůstala podobně jako v prvním případě, bez využití. Po pěti minutách druhé periody se už ale hornosušská lavička mohla radovat, když Třinecký zužitkoval Večeřovu nabídku. Neuběhla však ani minuta a měli jsme opět vyrovnáno – podruhé v utkání skóroval Mieszek. Těsně před polovinou utkání bylo nařízeno sporné trestné střílení pro Třinec, které si neodpustil okomentovat gólman Suché Filip Plíhal a za svou narážku vyfasoval k nájezdu ještě 2 trestné minuty za nesportovní chování. Nájezd nejprve proměnil Mieszek, který tak dovršil hattrick a v následné přesilové hře skóroval Drong. Tato pasáž hry byla pro další vývoj utkání velice důležitá, jelikož Třinečtí dokázali díky vstřeleným brankám odskočit do dvoubrankového náskoku a získali na své hole potřebný klid. Ten se ještě navýšil necelých pět minut před koncem poté, co zužitkoval další přesilovou hru Třince Tomiczek po vyloučení Třineckého. V závěru měli další početní výhodu naši hráči, kteří však v přesilovce byli opět bezradní. Po dvou periodách svítilo na tabuli skóre 6:3 z pohledu domácích a naši hráči museli v poslední třetině zabrat, pokud chtěli v tomto utkání pomýšlet na úspěch.

V úvodu třetí třetiny si dokázaly oba celky vytvořit několik šancí, z žádné však branka nepadla. Po necelých devíti minutách hry opět úřadovali sudí utkání, kteří vyloučili hned 3 hráče současně. Konkrétně Tychtla a Janáče za hrubost a Bajtka za sekání. Hra 4 na 3 Suché vyhovovala, což potvrdila v samém závěru této přesilovky, když skóroval Kaláb. Od gólu uběhla pouze půl minuta a na trestnou lavici opět putoval hornosušský Tychtl a současně s ním Fiedor. Následovala tedy, v tomto utkání běžná, hra 4 na 4. Po minutě této herní situace dostali naši florbalisté další šanci na vstřelení branky. Tentokrát šel totiž na trestnou lavici Martynek za hru na zemi. A tato početní výhoda HS opravdu vyhovovala. Dokázala totiž vstřelit další branku, když se po nahrávce Třineckého prosadil podruhé v utkání Krajíček. Poslední vyloučení tohoto zápasu udělili sudí sedm minut před koncem po sekání Cieleckého. Horní Suchá oslabení zvládla a chystala se na závěrečný tlak v šesti hráčích. Tato početní převaha už brankou neskončila a Třinec si po vítězství 6:5 připsal další 3 důležité body do tabulky.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Vyhráli jsme proto, že jsme byli většinu zápasu aktivnější. Svou nedisciplinovaností v zápasech ale zbytečně připouštíme drama. Divácká kulisa dnes byla opět famózní. Děkujeme.

Komentář trenéra hostů: Věděli jsme, že to bude těžké. Ale taky jsme se na to těšili. Bohužel jsme bez bodu, trochu více klidu ke konci na hokejce, a mohli jsme už nějaký brát. Nu což musíme se dívat na příští víkend a připravit se. Děkuji soupeři, divákům, rozhodčím.

FBC Intevo Třinec 12:6 FbK Horní Suchá

 • Góly a asistence domácí: Bajtek (Martynek), Mieszek (Turoň), Mieszek (Szkandera), Mieszek, Drong (Mieszek), Tomiczek (Mieszek)
 • Góly a asistence hosté: Krajíček (Večeřa), Večeřa (Třinecký), Třinecký (Večeřa), Kaláb (Matloch), Krajíček (Třinecký)
 •  Průběh utkání: 2:2, 4:1, 0:2
 • Střely: 34:32
 • Vyloučení: 10:7
 • Zásahy gólmanů: Jan Piško – 27, Filip Plíhal – 28
 • Rozhodčí: Vít Morkes, Jakub Palowski
 • Nejlepší hráč utkání domácí – Piško Nejlepší hráč utkání hosté – Matloch
 • Zápis z utkání k nahlédnutí zde
 •  

Během pátečního státního svátku čeká muže další utkání, bude se jednat o předehrávku 21. kola, kdy muži vycestují do Olomouce, kde se střetnou s domácím FBS. Toto utkání se tedy uskuteční v pátek 28.10.2022 od 19:00 ve SH Čajkaréna. Další utkání pak odehraje A-tým v sobotu 29.10.2022 od 18:00 ve Zlíně, kde je čeká souboj s aktuálním lídrem tabulky. Muži A před sebou tedy mají dva náročné zápasy, jejichž výsledky mohou výrazně ovlivnit šance našeho celku na teoretický postup zpět do Národní ligy. I proto držte našim florbalistům pěsti!

Obrázky

 • Utkání plné vyloučení zvládl lépe Třinec

Tabulka:

1 FBS Olomouc FBS Olomouc 14 40
2 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 13 30
3 1. FBK Eagles Orlová 1. FBK Eagles Orlová 12 23
4 Warriors Nový Jičín FBK Sršni B Warriors Nový Jičín FBK Sršni B 14 23
5 FBC Mohelnice FBC Mohelnice 12 22
6 FBC Spartak Bílovec FBC Spartak Bílovec 13 21
7 FBK Spartak Hluk FBK Spartak Hluk 13 16
8 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 13 15
9 FBC SLAVKOV FBC SLAVKOV 11 15
10 Florbal Vsetín Florbal Vsetín 13 12
11 FBC SLOVÁCKO FBC SLOVÁCKO 13 8
12 1.MVIL Ostrava 1.MVIL Ostrava 13 6

Narozeniny:

09.12.2023 Anna Krucinová (8)
10.12.2023 Adéla Petrušková (17)
10.12.2023 Bára Pietrowská (16)
10.12.2023 Adam Pietrowski (16)
11.12.2023 Tomáš Hudeček (12)
12.12.2023 Karolína Jahnová (18)
12.12.2023 Klára Tobolová (11)
14.12.2023 Jan Slonka (16)