Sváteční utkání skončilo debaklem

Datum: 01.11.2022

Pátek 28.10. patřil předehrávce 21. kola Divize E mezi Horní Suchou a Olomoucí. Hornosušané vycestovali do Čajkarény, kde vyzvali domácí FBS. Od prvních minut na hřišti dominovali domácí, kteří ovládli všechny tři třetiny, a mohli se tak radovat z jasného vítězství. Jednoznačným mužem utkání byl olomoucký Macháček, který zaznamenal 7 kanadských bodů za 5 gólů a 2 asistence.

Komentář k zápasu:

Už start utkání mohl napovědět, jak bude tento zápas probíhat. Olomoučtí vstoupili do utkání s velkým odhodláním zvítězit. Toto tvrzení potvrdil už po třech a půl minutách Kopelec přesnou ranou k tyči ze střední vzdálenosti. Menší problém přišel pro domácí krátce po první vstřelené brance, když byl na trestnou lavici poslán Friedl za hru rukou. Tuto početní výhodu dokázali hornosušané zužitkovat zásluhou individuální akce Mašurky. Vyrovnání ale domácí florbalisty nerozhodilo, respektive nerozhodilo fantoma utkání Igora Macháčka. Ten totiž hattrickem během dvou minut a deseti vteřin poslal FBS do tříbrankového vedení. S rychlou odpovědí přispěchal Tychtl, který skóroval necelých třicet vteřin po brankách Macháčka – 4:2 z pohledu domácích. Dvě a půl minuty bylo na chvilku na straně Suché veseleji, o snížení na rozdíl jedné branky, se totiž postaral svým prvním gólem v mužském A-týmu Šurik. Půl minuty před koncem ale opět udeřili domácí, kteří podobně jako předchozích případech, rozebrali obranu Suché na součástky a na konci další krásné kombinace stál Skoupil. Po prvních dvaceti minutách se tedy Horní Suchá odebrala do šatny s dvoubrankovým mankem.

Druhá dvacetiminutovka začala podobně, jako ta první skončila. Už ve čtvrté minutě přidal další gól kapitán domácích - Skoupil. Od této branky neuběhlo ani pět minut a Laja lovil míček ze sítě po sedmé. Tentokrát byl úspěšným střelcem Friedl. Necelou minutu před polovinou tkání poskytli domácí Horní Suché výhodu pěti proti třem, kterou dokázali hornosušané zužitkovat. Nejprve se prosadil Třinecký, který pohotově dorazil střelu Krajíčka a následně, v klasické přesilové hře 5 na 4, udeřil přesnou ranou na zadní tyč sám Krajíček. Suchá se tedy dostala na dostřel a chvíli to vypadalo, že by s utkáním ještě mohla něco udělat. Nicméně proti byl Skoupil, který napodobil Macháčka, a také zkompletoval hattrick. Neuběhlo ani půl minuty a po vyloučení Tychtla upravoval na 9:5 Borik. I druhou periodu zvládli lépe olomoučtí, kteří šli do poslední dvacetiminutovky se čtyřbrankovým náskokem.

I vstup do třetí části utkání vyšel lépe FBS. Po minutě totiž vstřelil desátou branku domácích Macháček. Do poloviny třetí třetiny pak udeřila Olomouc ještě dvakrát. Nejprve se prosadil Borik a následně přidal svůj pátý zásah v utkání Macháček. Horní Suchá ještě dokázala korigovat stav zápasu, když svou střelu umístil přesně na vzdálenější tyč Večeřa, ale na nic víc se HS nezmohla. Utkání tedy skončilo vysokou, a nutno podotknout, že zaslouženou prohrou 12:6. Horní Suchá byla v utkání jednoznačně horším týmem a Olomouc ji převálcovala ve všech aspektech hry.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Opravdová hrdost na to co dnes kluci předvedli. Myslím, že lepší tým tu dlouho nebyl. Všichni 100% podřízení úspěchu kolektivu a i přes to, že nám dnes chybělo asi 8 hráčů standardní sestavy, jsme předvedli výkon minimálně o ligu výše. Děkujeme soupeři a jdeme se soustředit na neděli a další zápas se Šternberkem.

Komentář trenéra hostů: Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. Těšíme se na odvetu do Suché. Děkuji soupeři, divákům, rozhodčím.

FBS Olomouc 12:6 FbK Horní Suchá

• Góly a asistence domácí: Kopelec , Macháček (Skoupil), Macháček (Krhovják), Macháček (Borik), Skoupil (Borik), Skoupil (Pecha), Friedl (Macháček), Skoupil (Macháček), Borik (Skoupil), Macháček (Borik), Borik (Skoupil), Macháček (Borik)
  • Góly a asistence hosté: Mašurka, Tychtl (Kraina), Šurik (Matloch), Třinecký (Krajíček), Krajíček (Kopia), Večeřa (Kraina)
  •

Páteční prohru musí hornosušané hodit za hlavu, jelikož je už zítra čeká další utkání. Vycestují do Zlína, kde vyzvou domácí Lions, kteří jsou aktuálně na prvním místě ligové tabulky. Nečeká je tedy nic lehkého. O tom, jak toto utkání dopadlo, Vás budeme informovat v dalším reportu.