Suchá načepovala jedenáctku

Datum: 10.11.2022

V neděli přijela do Horní Suché Orlová, která v této sezóně ještě nepoznala hořkost porážky v základní hrací době. To chtěli hráči Suché změnit, a my Vám s radostí oznamujeme, že se to podařilo. Hornosušané předvedli po celý zápas koncentrovaný výkon do obrany, ke kterému přidali 11 vstřelených branek. Když toto všechno sečteme, vyjde z toho jednoznačné vítězství, na které snad dokážou červeno-zelení navázat v dalších kolech.

Komentář k zápasu:

Od úvodních minut byli hráči Horní Suché aktivnější a k ničemu Orlovou nepouštěli. Po necelých osmi minutách se navíc dokázali naši florbalisté dostat do vedení zásluhou Kopii. Těsně po polovině první třetiny se domácímu publiku představily v kombinaci obě posily HS, když Klimeš našel Černého, který svou typickou bombou zvyšoval na 2:0. Matěj Černý se dokázal prosadit ještě jednou o necelé čtyři minuty později. Krátce po vstřelené brance měli domácí ještě možnost vyzkoušet si přesilovku, kterou však nedokázali zužitkovat. Po první třetině tedy vedla Horní Suchá nad Orlovou 3:0.

Byť byla první třetina ze strany Suché značně vydařená, ta druhá začala ještě lépe. Už po minutě a 21 vteřinách totiž utekl obraně hostů Kaláb, který svým gólem vyhnal Klozu z hostující branky. O další dvě minuty později přivítal Brože v brance Večeřa, který vstřelil gól v ponechané výhodě. Za stavu 5:0 měli šanci vstřelit branku také hosté, kteří měli přesilovku po faulu Krainy. Domácí dokázali oslabení ubránit, a navíc dokázali během jedné minuty krátce po oslabení přidat další dvě branky. Nejprve se podruhé v utkání prosadil Kopia, po kterém zkompletoval hattrick Černý. Pět minut před koncem druhé části vstřelil svou první branku v hornosušském dresu Adam Klimeš. Do konce druhé periody jsme byli svědky ještě dvou vyloučení na straně hostů. Druhý trest ukončil druhou třetinu, a hráči HS tak měli možnost vstoupit do třetí části s krátkou přesilovou hrou 5 na 3.

Početní výhodu dvou hráčů Suchá nevyužila, ale následnou klasickou početní výhodu už domácí zužitkovali. Po krásné křižné nahrávce Klimeše se prosadil Tychtl. Po pěti minutách třetí třetiny měla Orlová další možnost alespoň na to, snížit vysoké manko. Na trestnou lavici byl totiž za hrubost posazen Večeřa. Místo snížení však přišla branka desátá. Po pěkné individuální akci se prosadil podruhé v utkání Klimeš. V polovině třetí třetiny byl vyloučen další hráč hostů. Tento faul se podařilo domácím potrestat poté, co Tychtl našel na středu Cieleckého, který mířil přesně. Necelých sedm minut před koncem utkání se dočkala první branky v utkání také Orlová. Po prodlouženém střídání už domácí moc nestíhal, a to potrestal hostující kapitán Kučera. Do konce utkání jsme viděli ještě jedno vyloučení, když byl za nedovolené vrážení vyloučen Černý. Tato přesilovka však trvala pouhých šest vteřin a za tento krátký časový úsek nedokázali hosté vstřelit branku. Po šedesáti minutách na tabuli svítil stav 11:1 a domácí si po třech prohrách připsali cenné vítězství.

Ohlasy trenérů:

Komentář trenéra domácích: Je příjemné netrnout do poslední minuty o výsledek. Jeden návrat hráče se svým herním dvojčetem hned oživil hru. Je super, že jsme to zvládli, i když jsme gólmanovi nepomohli k shot-outu. Teď je důležité, přetavit to do dalších zápasů. Děkuji soupeři, rozhodčím i divákům za zápas.